PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mazot_Kacagi_Yardim :(

nightblue
24/02/2012, 13:42
Değerli arkadaşlarım;

yaklaşık iki haftadır, arabanın klimasını açtığımda içeri mazot kokusu veriyordu. geçenlerde servise götürdüm sorunun ne olduğunu anlamak adına aracı lifte kaldırıp altına baktık ki her yer mazot olmuş bu da içeri pis bir koku veriyor. servisteki ustanın üstünkörü bakmasını istedim. öyle bi baktı ama birşey bulamadı. enjektörler falan tertemiz. önümüzdeki hafta arabayı birmota götürücem ama ön bir bilgim olsun başına daha önce böyle bir olay gelen var mı ?

yorumlarınız için teşekkürler..

tayfux
24/02/2012, 14:06
depoda delik olabilir mi acaba ?

puntor
24/02/2012, 14:08
aboooo kötü hiç kimse yok etrafımızda böle bi olayla karşılaşan. Allah kolaylık versin...

Ziyaretçi049
24/02/2012, 14:10
Mazot Pompası kaçırıyor olabilir, özel servislerde 200-300tl ye hallediyorlardı galiba eğer sorun buysa

nightblue
24/02/2012, 16:39
bi bakalım inş önemli bir sorun değildir

GP COSKUN
24/02/2012, 17:29
geçmiş olsun ama
mazot kaçıran bir aracı servise götürüyorsunuz usta bakıyor nereden kaçırdığını bulamayıp yada detaylıca sorunun kaynağını bulmadan sizi gönderiyor
pes diyorum başka da bir şey demiyorum
merak ettim hangi servis ve hangi usta bu

nightblue
25/02/2012, 13:22
geçmiş olsun ama
mazot kaçıran bir aracı servise götürüyorsunuz usta bakıyor nereden kaçırdığını bulamayıp yada detaylıca sorunun kaynağını bulmadan sizi gönderiyor
pes diyorum başka da bir şey demiyorum
merak ettim hangi servis ve hangi usta bu

Ustam, Bostancı kantarcı özel fiat yetkili servisinde baktırdım. sorunun ne olduğunu bilmiyorum detaylıca bakılması gerekir dedi ve gitti. Buradan arkadaşlarada söyleyeyim, bi mazot filtresini değiştirmeye 160 tl alan bir servis. çalışan insanlarıda terbiyesizin teki. Kendi paranızla rezil ediyorlar. ben birdaha gitmem zaten önümüzdeki hafta içi zincirlikuyu birmota gidicem. o zaman detaylı olarak da açıklycam teşekkürler.

nightblue
07/03/2012, 13:51
selam dostlar, mazot kaçağını yakaladık bilgi vereyim istedim :)

enjektörler,i değiştirmiştim zincirlikuyu birmotta ancak nasıl olur bilmem usta enjektörlerden common raile giden boruların civatalarını sıkmamış 3 tane civata gevşek duruyordu. geçen gün bostancı servisinde ustanın biri vidaları sıktı ve sorun ortadan kalktı :)

yalnız şunu anladım ki bu konu üzerine çok servise gittim hekes ayrı şeylerden bahsetti hepsi usta ya :) biri mazot pompası bozulmuş değiştirelim dediler, 370 tl.. diğeri common rail borusu arızalı ordan kaçırıyor kesin yaptırmalısın dediler sordum ustam günahı nedir bunun diye 1500 tl dediler :) başka bir yere gittim o da sıfır orjinal common 600 e takarım dedi, vel hasıl insanlara servislere güven kalmamış napıcaz bilemiyorum. Yani ist de söyle işinin ehli adam kazıklamayan bi yer bilsem gidicem oraya ama işte.. geçenlerde stop lambamı değiştirmek için medosa gittim, fena yer değil gerçi lambayı tam takamamışlar ben eve gelince düzelttim ama olsun artık..