PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Düşük Devirde Gaza Basınca Gelen Hırıltı Sesi

Barisince
24/02/2012, 11:29
Arkadaşlar merhabalar. Başlıkta da belirttiğim gibi aracım düşük devirde iken gaza bastığımda motordan çok değişik bir hırıltı geliyor devir yükselene dek.Yani Devirli kaldırdığım zaman 1. vites haric 2-3-4-5.inci viteslerde. Sanki bir geyirme sesi gibi diyeyim o zaman daha net anlaşılabilir sanırım. 1.4 Fire motorların geneli mi böyle yoksa olağan dışı bir sıkıntı mı söz konusudur ? Öneriler ve yardımlar için şimdiden çok teşekkür ederim.

GP COSKUN
24/02/2012, 17:46
motor devirsizken ambeleye bindiğinde yani yüke bindirip gaz verdiğinde
genelde fıre motorun bg gücü düşük olduğundan dolayı karşılaşılan bir sorun
uygun vites ve devirde hızlanma eğilimine girersen herhangi bir ses yapmıyorsa durum normal barış kardeş

Barisince
25/02/2012, 09:57
Peki teşekkür ederim. İzninizle bir sorum daha olacak. Geçen gün aracımı yıkattım ve arıza ışığı yandı. Ekranda ise Check Running Lights yazıyor. Bütün lambalarımı kontrol ettim hepsi aktif halde. Stoplar farlar sisler plaka ışıkları vs. Başka bilmediğimiz ne olabilir ?

GP COSKUN
25/02/2012, 14:26
yıkattığında su geldiyse ampul duylarına kısa devre algılayıp geçici bir süre yanabiliyor
su kuruyunca arıza lambası sönüyor
sende de sonradan söndüyese sorun yok demektir

blk_hakan
25/02/2012, 14:47
İlk başta belirttiginiz motordan gelen ses sorunu suan bendede var hocam bi parçanın degişecegini söylediler sipariş verildi ama benim aracım Evo fire motor oldugu için aynı sorun oldugunu düşünüyorum parça gelip degişince ne parçası oldugunu ve fiyatını sizlere söylerim..

jakabo_ank
26/02/2012, 22:44
İlk başta belirttiginiz motordan gelen ses sorunu suan bendede var hocam bi parçanın degişecegini söylediler sipariş verildi ama benim aracım Evo fire motor oldugu için aynı sorun oldugunu düşünüyorum parça gelip degişince ne parçası oldugunu ve fiyatını sizlere söylerim..

aynı sorunla uğraşıyorum 20 gündür. bende sorun gaz kesici oksitleme yaptıktan sonra başladı. oksitlenmeyeşi giderdik ses çıktı bu seferde ortaya.

Barisince
27/02/2012, 12:24
Valla bende tam olalarak anlamadım bu sorunu. Devirlide kalksa devirsizde kalksa cıkartıyor bu sesi. Özellikle 2. vitesde aşırı şekilde çıkıyor bu ses. Bu arada ampulü buldum sol park lambasıymış gözden kaçırmışım. Değiştirdim ve o sorun çözüldü. :)

Hasangfb46
04/03/2020, 10:12
Aynı sorun bende var şuan 1. Ve özellikle 2. Viteste çok uğultu yapıyor 1.4 fire aktive sorunu nasıl çözsünüz acaba

SezerGkhn
11/03/2020, 10:28
Atmosferik 1.4 benzinli motorlarda bu standart bişiy arkadaşlar tork değeri düşük olduğu için aracın vitesini yükselttiğinizde eğer araç 1000 devir civarlarındaysa gaza bastığınızda uğultu misali bi ses gelir devir 1500 2000 aralığına geldiğinde ses kesilir zaten. Korkulacak bi durum yok yani.

xzvolkanzx
11/03/2020, 10:38
2006 punto 1.4 ü olan ve çorluda yaşayan varmı