PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka cam resistansı

sadece_erhan
23/02/2012, 22:21
Merhaba arkadaşlar, 2 gün evvel arka cam resistansının çalışmadığını farkettim. bütün sigortalara tek tek baktım, bagaj kapağındaki döşemeyi söküp resistans soketlerinide kontrol ettim. hatta cam mı arızalı diye denemek için resistans yerine soketleri ampüle bağladım, sonuç : ampülde yanmadı.

içerden butona basınca motordaki sigorta kutusunda kırmızı bir röle var, o da çalışıyor, ama dediğim gibi camlara elektrik gitmiyo galiba. neden olabilir acaba. canım sıkılıyo böyle eften püfden işlere

edit: çözüm 5. mesajda

oz.frkn
23/02/2012, 23:00
denediği ampul 12v luk muydu?
kontrol edilecek yerleri etmişsin geriye kablodan şüphelenmek kalıyor. da durduk yere kablo neden kopsun? elktronik bu herşey olur.

OzzY
23/02/2012, 23:20
biryerde kopukluk olmuştur
elearnde kablo şemaları var, parça parça kontrol etmek lazım. araçla kapak arasındaki bölümdedir açılıp kapanmadan dolayı kopma olmuştur.

Birde +mı -mi kopuk bak bakalım abi. - kopuksa fazla uğraşmadan biyere bağlar geçersin.

sadece_erhan
24/02/2012, 08:12
biryerde kopukluk olmuştur
elearnde kablo şemaları var, parça parça kontrol etmek lazım. araçla kapak arasındaki bölümdedir açılıp kapanmadan dolayı kopma olmuştur.

Birde +mı -mi kopuk bak bakalım abi. - kopuksa fazla uğraşmadan biyere bağlar geçersin.

eyvallah yarın bi ustaya götüreyim artık bezim uğraşmaktan :) bu arada sen biraz kilo almışsın sanki :)

sadece_erhan
25/02/2012, 20:34
bagajla tavan arasındaki körüğün içinde kablo kopmuş. Yeni kablo çektim. İşte kopan kablonu fotoğrafları. Kablo 4 lükmüş nasıl kopmuş anlam veremedim.

sadece_erhan
05/05/2012, 23:39
güncell

sadece_erhan
08/05/2013, 16:48
güncel