PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nedir bu city sevdası?

boby
23/02/2012, 15:05
sırf meraktan soruyorum arkadaşlar, madem bu city muhabbeti bu kadar sorunlu ,(ki son zamanlarda evolardada başlamış okuduğum kadarıyla ) cityi 2-3 kere değiştern arkadaşlar var forumda..

hal böyle iken neden halen daha aynı sistemin üretiminde ısrar edilir..nedir bu city sevdası anlayan varmı ?

icngz
23/02/2012, 15:09
Sanırım benim evo da da city arızası mevcut.evet neden bu arızayı halen gidermediler anlamış değilim ben de.

effect1903
23/02/2012, 15:11
Üretiminde ısrar etmelerinde sorun yok aksine city modu konfora yönelik çok güzel birşey. Burada sıkıntı üretimde kullanılan teknoloji, malzeme kalitesi ve işçilik... Bunlar üzerinde yoğunlaşılırsa sorun olmaz. Yani hal böyle iken üretmeyelim artık yerine biz bu city yi nasıl sorunsuz (yada en azından daha az sorunlu) hale getiririz diye çalışılması lazım :)

rbcn
23/02/2012, 15:15
city benim puntomda en beğendiğim özellik city siz bir punto düşünemiyorum :D citym de açık yolumda :D

GP COSKUN
23/02/2012, 15:36
ali can
teknoloji geliştikçe araçlardaki sistemlerde gelişiyor
eskiden havalı direksiyonlar hidrolik direksiyonlar vardı
teknoloji geliştikçe daha farklı sistemler ortaya çıkmaya başladı
cıty direksiyon yani elektirikli direksiyon yeni nesil yeni toknoloji bir sistem
sistemin çalışma prensibi ve sağladığı avantajlar sorunsuz çalıştığında
harika sürüş zevki ve konforu sunuyor özellikle şehir içi kullanımlarda bayanlara sağladığı rahatlık oldukça fazla
bunun yanında bu sistemi sadece fiat değil çeşitli firmalar da kullanmaya başladı
fiatta ki sorun özellikle 2006 modellerde ilk cıty direksiyonlarda çok fazla idi daha sonra fiat arge çalışması yaparak direksiyon motorunun geliştirilmişini araca monte ettiler
geliştirilmiş olan sistem şu anda kronik olmayacak derecedee az arıza ile çalışıyor
fakat hiç arıza yapmaması söz konusu değil
tıpkı eski sistemlerde var olan hidrolik pompasının arızası yada kayış koparması gibi mutlaka zaman zaman bu sistemde arızalar yaşanacaktır
geliştirilmiş cıty direksiyon motoru şu anda randımanlı bir sistemdir
aracınızda bu sistemin var olmasından dolayı endinizi şanslı hissedin ve sürüş zevkini çıkarın
herkese iyi sürüşler

tayfux
23/02/2012, 15:39
bence asıl garip olan bu olayı halen daha halledememeleri..

schneider
07/06/2012, 22:36
Arkdslar mrhabalar bir sorunumu sizlere belirtmek istiyorum 2004 model fiat punto bir araç aldım 1ay önce 2.el anck aldktan sonra bnde bu direksiyon sorunuyla karsılastım aracımda city arızası başgösterdi direksiyon kilitleniyor servise götürdüğümde sorunun direksiyon kutusunun değişerek çözülebilecegini ve bunun da yaklaşık 2800 tl gbi bir masraf oldugunu söylediler ancak iyi niyet garantisiyle bu fiyatın yüzde 40ını karşılayabileceklerini söylediler ancak daha sonra da yaptıkları yazışmalar sonunda bu fiyatı hiç karsılayamayacaklarını ücreti tamamen benm karsılamamı istediler müşteri servisini aradım ordanda bi sonuç çıkmadı aracın 8yasında oldugunu ve bu tür sorunların olmasının doğal oldugu tarafıma bildirildi cok zor durumdayım benm bu masrafı karşılama sansım yok ne yapmalıyım nasıl bir yol gözterirsiniz bna gercekten cok magdur durumdayım yardımlarınız içn şmdiden tsekkr ederim

yavuzselim
07/06/2012, 23:11
City motoru arıza yapmaya başladığı andan itibaren çekilen çile çok kötü. Ama neyseki sonu mutlu sonla bitti ücretsiz değiştirdiler. Artık cityi kullanmıyorum elimden gelse söküp çıkarmak isterdim. Aracımı görsel olarak çok beğenip almıştım. Halende beğeniyorum ancak mazeme kalitesi gerçekten kötü.

yavuzselim
07/06/2012, 23:14
Arkdslar mrhabalar bir sorunumu sizlere belirtmek istiyorum 2004 model fiat punto bir araç aldım 1ay önce 2.el anck aldktan sonra bnde bu direksiyon sorunuyla karsılastım aracımda city arızası başgösterdi direksiyon kilitleniyor servise götürdüğümde sorunun direksiyon kutusunun değişerek çözülebilecegini ve bunun da yaklaşık 2800 tl gbi bir masraf oldugunu söylediler ancak iyi niyet garantisiyle bu fiyatın yüzde 40ını karşılayabileceklerini söylediler ancak daha sonra da yaptıkları yazışmalar sonunda bu fiyatı hiç karsılayamayacaklarını ücreti tamamen benm karsılamamı istediler müşteri servisini aradım ordanda bi sonuç çıkmadı aracın 8yasında oldugunu ve bu tür sorunların olmasının doğal oldugu tarafıma bildirildi cok zor durumdayım benm bu masrafı karşılama sansım yok ne yapmalıyım nasıl bir yol gözterirsiniz bna gercekten cok magdur durumdayım yardımlarınız içn şmdiden tsekkr ederim

Farklı bir servise gitmeyi denedinizmi ? Eğer ücretsiz değişimi kabul etmiyorlar ise yapılacak tek şey siteden örnek mahkeme evraklarını alıp sizde tüketici mahkemesine başvurmanız gerekmekte.

Nokta.
07/06/2012, 23:22
ya buarada city devamlı açık kalsa sorun oluyormu yoksa sadece park ederkenmi kuullanacagız benim devamlı açık geziyorum :) sorun yaratırmı