PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP sinyal kolu hakkında

aon
22/02/2012, 22:16
Slm arkadaslar. Aracimin direksiyonundan saga sola cevirirken tikirtilar geliyor. Hizli cevirince mesela park ederken daha cok kendini belli ediyor. Servisteki usta sinyal kolundan geldigini soyledi. Takozlarda sorun yok. Forumda da bazi arkadaslar tikirti burcundan olabilecegini soyledi. Aslinda 4 aydir arac bu sekilde su anda daha buyuk bi sorun cikarmayacak gibi gorunuyor ama yine dde tedbirli olmakta fayda var. Eger fazla bi bir miktara mal olmazsa yaptirmayi dusunuyorum. Sizin de son kez fikirlerinizi alayim ki gerek arizanin turu gerek de masrafi konusunda sorun yasamayayim.

tayfux
22/02/2012, 22:19
Ali Osman hocam geçmiş olsun inşallah cüzzi bir miktara halledilir.. city olmadığına emin misin ?

Du Hast
22/02/2012, 22:24
Slm arkadaslar. Aracimin direksiyonundan saga sola cevirirken tikirtilar geliyor. Hizli cevirince mesela park ederken daha cok kendini belli ediyor. Servisteki usta sinyal kolundan geldigini soyledi. Takozlarda sorun yok. Forumda da bazi arkadaslar tikirti burcundan olabilecegini soyledi. Aslinda 4 aydir arac bu sekilde su anda daha buyuk bi sorun cikarmayacak gibi gorunuyor ama yine dde tedbirli olmakta fayda var. Eger fazla bi bir miktara mal olmazsa yaptirmayi dusunuyorum. Sizin de son kez fikirlerinizi alayim ki gerek arizanin turu gerek de masrafi konusunda sorun yasamayayim.
eğer çıt çıt diye hafif plastik sesi geliyorsa normal.
takırtı tukurtu metalik sesler varsa amörsitör takozudur.
city olacağını sanmıyorum pek bu tarz sesler yapmıyor çünkü.

sahin
22/02/2012, 22:25
amortisör rulmanından olaması gerekiyor ben 100 tl civarına yaptırmıştım galiba

aon
22/02/2012, 22:29
eğer çıt çıt diye hafif plastik sesi geliyorsa normal.
takırtı tukurtu metalik sesler varsa amörsitör takozudur.
city olacağını sanmıyorum pek bu tarz sesler yapmıyor çünkü.
Ses dediginiz gibi cit cit seklinde takirti yok

aon
22/02/2012, 22:31
Ali Osman hocam geçmiş olsun inşallah cüzzi bir miktara halledilir.. city olmadığına emin misin ?

Ben de city ihtimalini dusundum ama forumdan okudugum kadariyla city ye benzemiyor.

aon
22/02/2012, 22:40
amortisör rulmanından olaması gerekiyor ben 100 tl civarına yaptırmıştım galiba

Rulman dediginiz takozsa sorun olmadigini soyledi usta

Du Hast
22/02/2012, 23:22
Ses dediginiz gibi cit cit seklinde takirti yok
çıt çıt sesiyle normal hocam hiç bir sıkıntı yok ustanızın dediği doğru sinyal ünitesinden gelmektedir.