PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracım sağa çekiyor ya da direksiyon mu sağa dönüyor

cemyk
22/02/2012, 14:29
herkese merhaba.

aracımda hiçbir sorun yoktu. taki birgun yola cıktımgımda aracı duz yolda giderken dirksiyonu ser bırakınca sağa doğru kaydıgını gördum. yanı dreksiyon tam duz ortada değilde hafif sağa eğik bir şekilde duruyor. direksiyonu bırakınca hep bu konuma geliyor. dolayısıyla araba sağa dogru gidiyor. düz gitmek için direksiyonu bırakamıyorum. sizce bu durum neden kaynaklanır ???????

başka hiçbir sorun yok. ne bir ses ne bir titreme. sizce rotlamı alakalı city lemi ?
city arızasından genellıkle ses geldığınden bahsetmışler. bende ses yok.
rotla alakalı olsada sanki direksiyonu duz tutsak bile saga cekermiş gibime geliyor.

kafam karıştı.:blush000:

krm1983
22/02/2012, 14:38
rot balanscıya gitmeniz gerek orada sorunun kaynağı anlaşılır

celenlee
22/02/2012, 14:43
herkese merhaba.

aracımda hiçbir sorun yoktu. taki birgun yola cıktımgımda aracı duz yolda giderken dirksiyonu ser bırakınca sağa doğru kaydıgını gördum. yanı dreksiyon tam duz ortada değilde hafif sağa eğik bir şekilde duruyor. direksiyonu bırakınca hep bu konuma geliyor. dolayısıyla araba sağa dogru gidiyor. düz gitmek için direksiyonu bırakamıyorum. sizce bu durum neden kaynaklanır ???????

başka hiçbir sorun yok. ne bir ses ne bir titreme. sizce rotlamı alakalı city lemi ?
city arızasından genellıkle ses geldığınden bahsetmışler. bende ses yok.
rotla alakalı olsada sanki direksiyonu duz tutsak bile saga cekermiş gibime geliyor.

kafam karıştı.:blush000:

Yapman gereken ilk iş lastik basınçlarını kontrol etmek ;)
Sağ lastik havası inikse diğerine göre sağa soğru çekme yapar.

Daha sonra olay düzelmezse ön takımı yani: rot,rot başları,rotilleri kontrol ettirmekte fayda var ;)

fotobelit
22/02/2012, 16:28
Benimde sola çekiyordu,hatta hızlanınca resmen direksiyon sola ben sağa savaşıyorduk :)Rot balans ta düzeldi..

iphonecu
22/02/2012, 16:31
Yolun egimindende kaynaklaniyor olabilir

Saygilar...

cemyk
22/02/2012, 16:32
rot yapalı daha 1 ay bile olmadı ama birdaha gidicem umarım düzelir. birde city arızasının olduğunu anlamam için ne yapmam lağzım. en önemli belirtisi nedir mesela. kabusum oldu bu city. :(

GP COSKUN
23/02/2012, 00:36
rot yapalı daha 1 ay bile olmadı ama birdaha gidicem umarım düzelir. birde city arızasının olduğunu anlamam için ne yapmam lağzım. en önemli belirtisi nedir mesela. kabusum oldu bu city. :(

aracın durudğu yerde cıty fonksiyonu kapalı çalışır durumda iken
direksiyonu ser bırak ve cıty düğmesine bas çeyrek tur kadar direksiyonunda dönme var ise ayrıca direksiyonunu düz tutup bıraktığında durduğun yerde yine dönme yapıyorsa geçmiş olsun cıty geliyor :hmm:

Aliuysal
25/06/2014, 16:51
Ero serviste araç şanzıman diye gitti baskı balata çıktı hepsine 550 lira vereceğiz galiba ne diyorsunuz fiyat için

cdogu
25/06/2014, 17:58
Ero serviste araç şanzıman diye gitti baskı balata çıktı hepsine 550 lira vereceğiz galiba ne diyorsunuz fiyat için
2012 konusu yaw el insaf. yazarken tarihlere bakiniz lutfen.

LG-D802 cihazımdan gönderildi

ozkancavus5916
25/06/2014, 22:51
Balansini yapamamislar baska biyere yaptir benimde olmustu fiat servise begenmefigimi soyledim yeniden yaptilar

turboferhat
26/06/2014, 08:49
city kalibrasyonu gerekiyo olabilir.. her halukarda korkulacak bişey yok.. direksiyonu düz bir yolda ve düz bir şekilde bırakarak kalkış yapın.. sağa yatıyorsa city kalibrasyonudur büyük ihtimalle.. rot-balans kalkış hızlarında dıreksıyonu bu derece yatırmaz.. yüksek hızlarda yapıyosa rot-balanstan tutun dıreksıyon kutusuna , salıncaktan tutun amortisor takozuna kadar hersey etkıleyebılır...