PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tavan kirlenmesine çözüm !!!

ayaman
22/02/2012, 14:01
arkadaşlar forumda tavan kirlenmesiyle ilgili proplemler gördüm . eğer tavanınız klekelenmişse sakın üç kağıtçılara paranızı yedirmeyin. kirlenen tavanınız varsa servise gidip bir dünya para verip de yenisini almayın paranızı çöpe atmayın arkadaşlar. kimileri bu lekeler çıkmaz,tavan bitmiş,mahvolmuş... temizlenirse ya da ovalanırsa bozulur tiftiklenir gibi sözlerle sizi kandırıp sizi yolmasına müsade etmeyin. benim araca aynı şeyler söylendi ben de sinirlendim artık isterse araç yansın dedim gittim 3 tl ye tam olarak adını hatırlayamadığım süte benzer leke çıkartıcı aldım deterjancıdan durumu da anlattım kumaştaki lekeyi en iyi şekilde temizleyen bir şey var mı dedim bana bu sıvı maddeyi verdi . ilk önce fiyatından dolayı şüpelendim artık ne olursa olsun dedim ve bir miktar suya o sıvıyı karıştırdım
ovalayarak uyguladım kuruduktan sonra sonuç inanılır gibi değildi harika ilk günkü gibi çiçek gibi oldu. hem de 3 tl ve maksimum sadece 1 saatinizi alır bu işdediklerinin aksine ne tavan bozuldu ne de tiftiklendi külliyen yalan ben kendim yaptım ve gördüm

rbcn
22/02/2012, 14:14
usta sende bi zarar olmamış ama tavanı sarkan çok arkadaş var şöyle yapılabilir aslında güzelce silinir ıslak olan yerler saç kurutma makinası ile hemen kurutulur

puntor
22/02/2012, 15:27
Söleyim aspırıne diye bi marka :d

fotobelit
22/02/2012, 16:14
Söleyim aspırıne diye bi marka :d

Aynen..Benden onu kullandım..Çok iyi sonuç veriyor çoğu yerde(koltuklar,tavan,kapı kumaşları vs)

puntor
22/02/2012, 16:23
Aynen..Benden onu kullandım..Çok iyi sonuç veriyor çoğu yerde(koltuklar,tavan,kapı kumaşları vs)

Bende daha önceki aracımda kullandım ucuz ve deli bi temizlik malzemesi MARKA ADI ---ASPIRINE--- KIRMIZI Bİ CAM SPREYİ GİBİ Bİ KAPTA SATILIYOR SÜPER MARKETLERDE MODA OLDU BU SIRA ZATEN....

since1453
22/02/2012, 16:33
aspirin dediğiniz elbise ve halılardan leke çıkaran şey değil mi :)

ayaman
22/02/2012, 19:48
arkadaşlar ben markasına bir bakayım buraya yazacağım. şu an bakardım da müsait değilim

fotobelit
23/02/2012, 12:17
aspirin dediğiniz elbise ve halılardan leke çıkaran şey değil mi :)
Evet...Eşim evde temizlikte kulanıyor bende araç ta :)

emrahisilti
23/02/2012, 12:43
bence bunu kimseye tavsiye etmeyin.Hatalı bir kullanımda sarkan lekeli bir tavan ile karşı karşıya kalırız.Dışarıda bu işi hakkıyla yapan bir sürüde firma var.İlk aracımda buna benzer bir denemeyi bende yaptım.Sonuç hüsran oldu.Lekeler çıktı ama tavanın heryerine dağıldı.Çok uğraşmıştım.Kimseyede tavsiye etmiyorum.

knbi
23/02/2012, 12:53
Raid aspirin temizlik deterjani bu mu ürün?

Raid Aspirin Temizlik Maddesi / Deterjanı, fiyat 3 TL/ad., Başakşehir ? Ticaretimiz.com (https://ticaretimiz.com/p59761-raid-aspirin-temizlik-maddesi--deterjani.html)

ayaman
23/02/2012, 14:22
bence bunu kimseye tavsiye etmeyin.Hatalı bir kullanımda sarkan lekeli bir tavan ile karşı karşıya kalırız.Dışarıda bu işi hakkıyla yapan bir sürüde firma var.İlk aracımda buna benzer bir denemeyi bende yaptım.Sonuç hüsran oldu.Lekeler çıktı ama tavanın heryerine dağıldı.Çok uğraşmıştım.Kimseyede tavsiye etmiyorum.
eğer tavanın miyadı dolmuşsa oto kuaföre de götürsen aynı işlemi yapacaklar ve tavan sarkacaktır ki bu tavan sarkması da kolay kolay olacak bir iş değil. ben kendim aracımı temizlerken resmen kazıdım hiçbir şey olmadı. o tavan sarkması yüzde bir ihtimal gibi bir şey :D

sadece_erhan
23/02/2012, 22:14
benim bagajdada var herdaim yanımda taşıyorum. kemerlerin ordaki ve direklerdeki açıkrenk plastikleride tertemiz yapıyo

shellcininabisi
24/02/2012, 07:37
peki arkadaşlar bu dediğiniz ASPRİNE kapı içlerindeki döşemede de etkili oluyor mu? deneyen var mı? malum bordo içli evom var ve kapı içleri harita gibi oldu.

sadece_erhan
24/02/2012, 08:17
kapının palstik ve kumaş döşemesi değil mi? öyleyse benimki gri ve tertemiz yaptı

puntor
24/02/2012, 08:38
peki arkadaşlar bu dediğiniz ASPRİNE kapı içlerindeki döşemede de etkili oluyor mu? deneyen var mı? malum bordo içli evom var ve kapı içleri harita gibi oldu.

kesinlikle oluyor ben 12 yaşındaki clio da kullandım zamanla yıpranan yerler hariç çok güzel temizledi...ışıl ışıl oldu..kokusuda 2-3 hafta çıkmadı. süperdi...VE ucuz bişey...

puntor
24/02/2012, 08:39
Raid aspirin temizlik deterjani bu mu ürün?

Raid Aspirin Temizlik Maddesi / Deterjanı, fiyat 3 TL/ad., Başakşehir ? Ticaretimiz.com (https://ticaretimiz.com/p59761-raid-aspirin-temizlik-maddesi--deterjani.html)

bu değil bu başka ama aynı görevi görüyolardır eminim meşur olduu zaten...

puntor
24/02/2012, 08:41
Evet...Eşim evde temizlikte kulanıyor bende araç ta :)

aynen hocam halılardaki ufacık lekeleri iyi çıkarıyomuş.. Ben arabaya almasam ufak tefek lekeler için hanım başımın etini yer.Mecburum aspırıneye. :D

Fakat gerçekten kullanmışsınız ve eminim görmüşsünüzdür faydasını..

ayaman
24/02/2012, 08:44
daha önce albeam vardı onun kapı içleri griydi oraya da denemiştim harika olmuştu. anlayacağın bütün kumaş ve plastik aksamlarda kullana bilirsin.

puntor
24/02/2012, 08:44

kardeş hortumla su tutmayacaksın çok şiddetli bi basınçta uygulamayacaksın..Bu ürün gerçekten 10 numara bu ürünün benzeri yok.Ben firmayla ortak değilim ancak kullan gözlemle hak vereceksin. Tavan sarkması olduysa eski aracında bence o araçtandır artık senın tavanın miyadı dolmuştur bence. Yoksa kesinlikle bu ürün tavan sarkması felan yapmaz emin ol..

ayaman
24/02/2012, 08:58
vallaha işin doğrusu bu ürün değil 3 tl, 100 tl olsa yine alırdım. o kadar müthiş bir şey. alın deneyin sonuş harikadan da öte bir şey. aynı zamanda araçlarımızın iç tarfta direkteki beyaz plastik aksamları bile süt gibi yapıyor ben oraya da kullandım sonuç ise gözlerime inanamadım süt gibi yapıyo sanki aracı yeni almışın gibi duruyor o derece müthiş yapandan allah razı olsun. hiç düşünmeden arcınızın tavanı kapı içleri plastik aksamları için kullanın kaesinlikle yan etkisi yok

ayaman
24/02/2012, 09:06
temizlikte bu alemin kralı ASPİRİX ötesini tanımammmmmmmmmmmmmm

OzzY
24/02/2012, 12:35
bende alayım bari :D realde varmıdır acaba

puntor
24/02/2012, 12:59
bende alayım bari :D realde varmıdır acaba

vadu vadu :D

shellcininabisi
24/02/2012, 16:03
nette bulabileceğimiz bir yer var mı arkadaşlar?

karargah26
24/02/2012, 16:32
aracın koltuklarında oluşan lekeleri geçirimi bu, ayrıca oran olarak nasıl ve ne tür bir bezle uygulayacağız. ben sonax iç döşeme temizleyicisi aldım şahsen pek bir fayda göremedim. umarım bu yarıyordur. kullananların cevabını bekliyorum

ayaman
25/02/2012, 00:56
kumaşlarda müthiş bir etkisi var arçlarımızın tavanı biliyosun açık renk. benin aracın tavanı resmen kahverengine toprağa dönmüştü uyguladım misssss gibi yaptı yani kumaşlı yerler için harika lekenşn anasını ağlatıyor ;)
bunu bulmak için nette felan aramana gerek yok deterjan satan yerler var ordan temin edebilirsiniz bulması kolay

ayaman
25/02/2012, 00:57
nasıl kullanacağın üstünde yazıyor

shellcininabisi
25/02/2012, 11:36
az önce kahvaltı için alışverişe gittiydim. neyse pehlivanoğlu marketler var ya orda dolanırken bir bayanın elinde gördüm.. turuncu bir şey ohanessburger diyip hemen aramaya başladım ve son kalan 1 taneyi 2,40 tl ye aldım... bakalım nasıl bir şey.

uzuncocuk
25/02/2012, 12:19
tavan sarkması bıraz dusunduruyor... balıkesır autokıng kankım oldugundan ızınde 407 nın acık renklı tavanındakı leke ızlerını cıkarmak ıcın gıttım. havlu gıbı nemlı bır bezle ve onların verdıgı deterjanla yarım saate tum tavan pırıl pırıl oldu... bırde zemındekı bagajdakı halıfleks ıcın orda gordugum basınclı hava ıle beraber deterjan puskurten bı alet var icat bagajın ıcını resmen sıfır yaptı .. ayrıca aracın tabanı da ılk gunku halıne geldı aynı ıcat koltuktakı lekelerıde cok rahat cıkardı boya tabancası gıbı bısey ama cok ıs görüyor meret

fortune
26/02/2012, 15:10
Uygulamayı nasıl yapıyoruz arkadaşlar.Kullanma klavuzunda sulandırın felan yazıyo.Sulandırıyormuyuz yoksa direkmi kullanıyoruz-yoksa sprey kutusuna koyup püskürtüyormuyuz.Yapanlar varsa bir fikir verirse sevinirim.

ZeRg
01/03/2012, 20:19
sulandırarak yap ben öle yaptım iyice sil sonra temiz bir bez yardımı ile üstündne tekrar geç iyice bastır :D

ayaman
02/03/2012, 08:48
Uygulamayı nasıl yapıyoruz arkadaşlar.Kullanma klavuzunda sulandırın felan yazıyo.Sulandırıyormuyuz yoksa direkmi kullanıyoruz-yoksa sprey kutusuna koyup püskürtüyormuyuz.Yapanlar varsa bir fikir verirse sevinirim. kullanımı : örnek diyelim bir su bardağı aspirix ekledin iki bardak da su eklemelisin yani su miktarı aspirix in iki katı olacak. karışımı bu şekilde yaptıktan sonra temiz bir bezi (bezi ise oto temizlik ürünleri satan yerlerde var ama tüy bırakmayanlarından al) yaptığın karışımda iyice bir ıslat ve biraz sık ondan sonra uygulayacağın zemine uygula ovalayarak uygulayın tavanın tamamını yapın korkmayın içiniz rahat olsun uygularken ;) ve araçlarımızdaki iç taraftaki beyaz yerede uygulayın hangi leke varsa lekeden iz bırakmıyor süt gibi yapıyo yani ilk günki gibi oluyor araç uygulama bittikten sonra aracı bir kaç gün binmeden güneşte beklesin ondan sonra amaaaanııınnnnn ne kadar temiz olmuş diyeceksin tavanım
:icon_smile_8ball: :icon_smile_8ball: :icon_smile_8ball: :icon_smile_8ball: :icon_smile_8ball: :icon_smile_8ball: :icon_smile_8ball: işin sonunda böyle yapacaksınız :icon_smile_8ball: :icon_smile_8ball: :icon_smile_8ball: :icon_smile_8ball: :icon_smile_8ball: :icon_smile_8ball:

puntor
02/03/2012, 21:35
Abi hiç bi çekinceniz olmasın yaaaa. Adamlar bu aspırıne yi yapmış alın faydasını göreceksiniz....

Yagmuradam
09/03/2012, 14:41
Bu kadar güzel yorum gördükten sonra denememek olmaz. Eşim evde çamaşır ve halıda kullanıyordu bunu.
Direk sıktıktan sonra bez ile mi silerek uygulanıyor yoksa başka bir yöntemi var mı? Durulama gibi nemli bezle üzerinden geçiyor musunuz?

Malum linea emotion da krem renki kolduklar var. İster istemez kirleniyor. Bir tane de sigara yanığı var ne zamandır onu da yaptıramadım. Sigara yanığı için de tavsiyesi olan var mı?

ayaman
09/03/2012, 15:51
[QUOTE=Yagmuradam;652656]Bu kadar güzel yorum gördükten sonra denememek olmaz. Eşim evde çamaşır ve halıda kullanıyordu bunu.
Direk sıktıktan sonra bez ile mi silerek uygulanıyor yoksa başka bir yöntemi var mı? Durulama gibi nemli bezle üzerinden geçiyor musunuz?

Malum linea emotion da krem renki kolduklar var. İster istemez kirleniyor. Bir tane de sigara yanığı var ne zamandır onu da yaptıramadım. Sigara yanığı için de tavsiyesi olan var mı?[/QUOT

bezi yaptığınız karışıma sokun ıslatın ve hafif sıkın ondan sınra bastırıp uygulayarak ovalayın sonuç on numara olacak

cihankardes
09/03/2012, 23:11
Annemlere halamlara haber saldım buldukları yerde kapacaklar hepsini :D

frkan54
10/03/2012, 17:51
valla burada okuduğum yorumlara ve kullanan abilerim yorumlarına güvenerek bu gün gittim kaptım bi tane. Yarın allah nasip ederse tavana ve koltuklara operasyon yapmayı düşünüyorum. hadi bakalım hayırlısı. :)

OzzY
10/03/2012, 19:01
az sonra çıkıyorum. realde vardır umarım :)
direklerdeki açık renk plastikler ve kapı üstündeki döşemelerde kullanıcam. öncesi ve sonrası olarak foto atarım :D

cihankardes
10/03/2012, 19:52
az sonra çıkıyorum. realde vardır umarım :)
direklerdeki açık renk plastikler ve kapı üstündeki döşemelerde kullanıcam. öncesi ve sonrası olarak foto atarım :D

abi onları çıkartırsa süper olur ya. iğrenç duruyor çünkü
siyah bölümlerde de rengi değiştiriyor kirler.
tecrübelerini paylaşırsan seviniriz

OzzY
10/03/2012, 23:07
realde yok malesef. başka leke çıkarıcılar buldum ama güvenipte almadım. zaten pahalıydılar.

ayaman
11/03/2012, 01:26
arkadaşlar şu deterjan ve temizlik maddesi satan yerler yok m işte oralardan temin edebilirsiniz. arkadaşlar bunu uygulayacaklar şu hususa dikkat etsin tavanlarımız açık renk olduğu için sadece lekeli yerlere uygulanmsının sebebi ise uyguladığınız yer pırıl pırıl olur uygulamadığınız yer kirlerden çok sırıtır. yani tavanın tamamına uygulayın
uygularken tavan ıslanacak şekilde ovalayarak ve bastırarak yapın tavanın ıslanmasından korkmayın ıslansın ki kirin köküne işlesin onu mıknatıs gibi alsın. aracı bir iki gün bekletin binmeden ki olurya biri elini melini vurur ya da kıramadığınız biri olur sigara içer bu da canınızı sıkar. aynı şekilde araçlarımızdaki o plastik beyaz yerlerede uygularken bastırarak uygulayın oraları da pırıl pırıl yapar leke meke kalmaz.

frkan54
11/03/2012, 17:47
bu aspirin marka ürünü kapı döşemeleri kapı direkler tavan ve koltuklara uyguladık kapı kollarının ve kapı direkleri kendine geldi tabiri caizse. ve sıra tamamen kurumasını beklemeye geldi. artık bekleyiş içerisindeyiz.

ayaman
11/03/2012, 23:21
bu aspirin marka ürünü kapı döşemeleri kapı direkler tavan ve koltuklara uyguladık kapı kollarının ve kapı direkleri kendine geldi tabiri caizse. ve sıra tamamen kurumasını beklemeye geldi. artık bekleyiş içerisindeyiz.
kuruduktan sonra sıfır almışın gibi olacak. dediğim gibi varmış değil mi arkadaşım ;)

xvlkn
12/03/2012, 09:47
Dün bir kaç tane market dolaştım ve aspirin adında 4 firmanın ürünü vardı güvenipte alamadım.Kullanan arkadaşlar hangi firmanın üretimi olduğu yazarlarsa daha iyi olacak.

frkan54
12/03/2012, 22:05
kuruduktan sonra sıfır almışın gibi olacak. dediğim gibi varmış değil mi arkadaşım ;)

abi sen nedşyorsun araba sıfır alınmış gibi oldu arabanın kokusu bile değişti. süper güzel kokuyor araba. ve tavan olsun koltuklar olsun ilk günkü halini aldı çok memnun kaldık valla.

bluewhisper
12/03/2012, 22:20
Ankarada nereden bulabiliriz bu ürünü

cihankardes
12/03/2012, 22:30
Nilem asprin aldım bende :)
Kapı direğini sildim süper oldu.
Azcık tavanın görülmeyen kısmına sürdüm beyazlattı ama tırsıyorum açıkcası.
Çünkü arkadaşımın 98 astrasında ne yaptılarsa artık tavan salmıştı :)

ayaman
13/03/2012, 00:46
korkma vur gitsin tavan sağlamsa hiçbir şey olmaz kardeşim eğer tavan miyadını doldurmuşsa öyle ya da böyle muhakkak göçecektir. ama sen uygula pırıl pırıl olacak sıkıntı yapma bir şey olursa ben buradayım

ayaman
13/03/2012, 01:03
aspirin değil aspirix

ayaman
13/03/2012, 01:17
efsane aspirix in fotoğrafı bu işte fotodunu yükledim bilmeyen arkadaşlar da öğrenmiş olur

ayaman
13/03/2012, 11:00
arkadaşlar bir de bunun aspirine diye satılanı da var aynı şey. fark etmiyor. ben yukarıdaki aspirix kullandım on numara bir şey. şiddetle tavsiye ederim ki ben arabanın temizliği konusunda had safhada pin pirik bir insanım benim gibi birini memnun ettiyse sizi hayli hayli memnun edecektir ;) fiyatı 3 tl.