PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapı Kolu Döşemesi

knbi
22/02/2012, 12:22
Arkadaşlar kapı kollarımdaki kumaş yıprandı ve birde araç içinde kullanılan kumaşlarda çok kaliteli değil yağmur damlası bile gelse leke bırakıyor.Sözün özü kapı kollarındaki kumaşlarını değiştiren arkadaş var mı ve masrafı ne kadar olmuştu?Şimdiden sağolun arkadaşlar.

Solitude
22/02/2012, 12:30
Benimde kumaşlarda yağmurdan ötürü baya leke oluştu temizlimek için en iyi yol ne acaba, kaş yapalım derken göz çıkarmayalım sonra ?

uraaal
22/02/2012, 12:49
+1903

nightblue
22/02/2012, 13:34
hocam güzel bir konu açmışsın. bakalım çıkacak sonuçlara göre bende değerlendirmek isterim.

icngz
22/02/2012, 13:44
hocam güzel bir konu açmışsın. bakalım çıkacak sonuçlara göre bende değerlendirmek isterim.
+1907
ben de o lekelrden kurtulmak için LOC diye bi temizlik maddesi var konsantre onunla temizledim baya yok oldu ama kumaşı zedeler mi ilerde bilmiyorum

rbcn
22/02/2012, 14:36
+1907
ben de o lekelrden kurtulmak için LOC diye bi temizlik maddesi var konsantre onunla temizledim baya yok oldu ama kumaşı zedeler mi ilerde bilmiyorum

benim hanımda da var o üründen nasıl kullanıyoruz bunu köpüğünü falan mı sürüyoruz yoksa direk sulu sulu siliyormuyuz

icngz
22/02/2012, 15:55
benim hanımda da var o üründen nasıl kullanıyoruz bunu köpüğünü falan mı sürüyoruz yoksa direk sulu sulu siliyormuyuz
Eşinizin naylon kaplarının birine ılık suyu dökün sonra Loc dan içine göz kararı(10ml kadar) koyun.konsantre olanından. beze suyu batırarak ve az su kalacak şekilde sıkarak lekeli yerleri temizleyin.sonra da aynı yerleri normal suyla sıkılmış bezle silin.

rbcn
22/02/2012, 16:05
en kısa zamanda denicem

yildiray
22/02/2012, 17:06
Arkadaşlar bende arabamı yıkarken geçen yaz diyelim kaportayı bile loc ile temizlerdim gayet iyi kirlenmesi bile uzun sürüyor baya iyi bir temizlik maddesi...

uraaal
22/02/2012, 17:08
Eşinizin naylon kaplarının birine ılık suyu dökün sonra Loc dan içine göz kararı(10ml kadar) koyun.konsantre olanından. beze suyu batırarak ve az su kalacak şekilde sıkarak lekeli yerleri temizleyin.sonra da aynı yerleri normal suyla sıkılmış bezle silin.
tüylenme yapıyormu peki abi hiç kontrol edebildinmi çünkü döşemeler tüylenip soyulmaya cok meyilli gibime geldi ?

puntor
22/02/2012, 17:10
ASPIRINE denen bi sprey var kırmızı bi kutuda satılıyo ve çok ucuz 2 tl kadar kullananlar çok memnun siteyi gezdiyseniz tavan temizliği ile ilgili bi konu açan arkadaşda bu ürünle tavanını temizlemiş... Ben size ---aspırıne--- kullanın derim.... Daha hesaplı ve kesinlikle zarar vermez...Ve ucuz.

puntor
22/02/2012, 17:11
tüylenme yapıyormu peki abi hiç kontrol edebildinmi çünkü döşemeler tüylenip soyulmaya cok meyilli gibime geldi ?

Aspırıne kullan tüğlenme yapmaz.....

kitanotr
22/02/2012, 17:21
nedir bu aspirine, daha detaylı bılgısı olan varmı, nerde satılır vs...

icngz
22/02/2012, 17:29
tüylenme yapmıyor. tabi yumuşak bir şekilde siliyorum ben.

siyahinci83
22/02/2012, 17:51
Meguiars All Purpose Cleaner tavsiye ederim suyla 3 te 1 oranında karıştırarak fısfısla sıkıp temiz bezle geçiyorsunuz ;) çokta pahalı değildi

https://www.victorydetailing.com/images/meguiars-all-purpose-cleaner.JPG

M@GIC
22/02/2012, 19:11
Meguiars All Purpose Cleaner tavsiye ederim suyla 3 te 1 oranında karıştırarak fısfısla sıkıp temiz bezle geçiyorsunuz ;) çokta pahalı değildi

https://www.victorydetailing.com/images/meguiars-all-purpose-cleaner.JPG

bu ürünü koltuklarda kullanılabilir mi? aracım nerdeyse 4 senelik oldu döşemeler haliyle kirlendi. evde halı yıkama makinası var, bu ürün makinada kullanılabilir mi?

siyahinci83
22/02/2012, 20:36
bu ürünü koltuklarda kullanılabilir mi? aracım nerdeyse 4 senelik oldu döşemeler haliyle kirlendi. evde halı yıkama makinası var, bu ürün makinada kullanılabilir mi?

ben kullandım sorun yaratmadı

Tayfun-E30
22/02/2012, 23:06
apcde locta koltukta kullanılır loc daha soft bir ürün bence benim tercihim loc..
30ml 1 litre olması lazım üstünde formülü var konsantre ürün, fırçalayım silmek en güzeli halıyıkamayla çektirmek lazım, koltuk döşemelerini sökmek daha kolay ve etkili oluyor..

kapıdöşemelerini ben deri kapladım rahat ettim güzelde oldu ayrıca..

uraaal
22/02/2012, 23:51
apcde locta koltukta kullanılır loc daha soft bir ürün bence benim tercihim loc..
30ml 1 litre olması lazım üstünde formülü var konsantre ürün, fırçalayım silmek en güzeli halıyıkamayla çektirmek lazım, koltuk döşemelerini sökmek daha kolay ve etkili oluyor..

foto yokmu tayfun uygulamayı gorebılecegımız :D

maddogjr75
23/02/2012, 00:54
Ben temizledim benzer yöntemlerle ama ne zaman su dökülse ya da damlasa o lekeler gene oluşuyor.Sanırım süngerdeki kirler dışarı çıkıyor sürekli

knbi
23/02/2012, 10:49
ne kadar tuttu Tayfun?

knbi
23/02/2012, 10:50

ne kadar tuttu Tayfun?

kara kız
24/02/2012, 13:00
Benimde kumaşlarda yağmurdan ötürü baya leke oluştu temizlimek için en iyi yol ne acaba, kaş yapalım derken göz çıkarmayalım sonra ?

ıslak mendil..

kara kız
24/02/2012, 13:14
Ben temizledim benzer yöntemlerle ama ne zaman su dökülse ya da damlasa o lekeler gene oluşuyor.Sanırım süngerdeki kirler dışarı çıkıyor sürekli

silmeyle sadece yuzeyı temizlersizin..ıslandımı kumasın dıbındekı kır tekrar belirgenleşir.vakumlu makıne yada hava tabancasıyla kurutulmadıktan sonra en ufak bır su damlasında leke ortaya cıkar.koltuktada bu durum aynıdır.yanı sılmek sadece kısa bır sure ıcın gecerlı bır olay.halı yıkma makınesı olan eger makıneyle uygun sekılde yaparsa kuruduktan sonra su gelsede ız yapmaz...eger aracınızıı yakın zamanda sonax vs gıbı yerlere verdıysenız koltuk temızlıgınızi doğru sekılde yaptıklarını bu sekılde kontrol edebilirsiniz. az bıraz su dokun kuruduğunda iz kalıyorsa kumastakı ılaç tam olorak temızlenmemiştir yani bir uctan temız su veren ve hemen arkasından o suyu kumas yuzeyınden kır ve detarjanla beraber ceken vakumlama makınesı sallama bir sekılde uygulanmıstır.kuruyunca bellı yerlerde kusma olmustur arac size teslim edilmeden önce kusan bolgeler yuzeysel olorak tekrar ılaç sıkılıp kuru havluyla kusma lekeleri çıkartılmısıtr ve kurmaya bırakılmıstır.iste su damladımı lekeyı tekrara belirginleştiren daha sonra kusma lekelerini kapatmak ıcın sıkılan temızleyıcı maddedir.uygun sekılde temızlenmıs bır araç koltuğu ıslandıktan sonra kuruyunca iz bırakmaz..buda bilgileri nereden biliyorsunuz dıyenler ıcınde benım eskı mesleğımdır onaxta baya koruma ustası olorak uzun zaman calıstım..piyasa agızıyla size bu işin kaşarlıklarını anlatıyorum magdur olmayın boşa para vermeyın verıyorsanızda ısınızı adam gibi yapsınlar..

Tayfun-E30
24/02/2012, 14:58
Her işlemi kendim yaptım bir maliyeti yok..

knbi
28/08/2013, 16:41
Her işlemi kendim yaptım bir maliyeti yok..

Nasıl yaptığını anlatısan emin ol herkes bu uygulamayı yapacaktır :) Bir de fotosunu koyarsan 10 numara olur.