PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akü sorunu...

saygin54
21/02/2012, 13:09
Yaklaşık bir haftadır aracımda akü sorunu olmaya başladı sabahları aracıma kontağı taktığımda çevirdiğimde bütün ışıklar yanıp sönüyor ve marş basmıyor bende kuzenimin aracından takviye kablosuyla takviye yapıp aracımı çalıştırabiliyorum cuma günü yeni akü alıp değiştircem cuma gününe kadar bu şekilde takviyeyle aracımı çalıştırmamın bir zararı olurmu acaba ?

BabyShee
21/02/2012, 13:16
Dijital Göstergeli Araçlarda Akü Takviyesi Zararlı Diye Biliyorum Ve Araçta Teknik Bakımda Bir Sürüde Elektronik Cihazlar Var En Kısa Zamanda Akünü Yaptırman Gerek...

takres
21/02/2012, 13:20
takviyeyi bilmem ama vurdurma olayı zararlı diye biliyorum...fırsat olursa hemen değişin aküyü...

saygin54
21/02/2012, 14:20
takviyeyi bilmem ama vurdurma olayı zararlı diye biliyorum...fırsat olursa hemen değişin aküyü...

vurdurma kesinlikle yapmıyorum evet..yalnız gündüz çalışmada bir sorun olmuyor araç gece beklediğinde sabah çaılşmıyor soğuk yedikten sonra akü kendini boşaltıyor diye düşünüyorum..

ZAK1980
21/02/2012, 22:26
Arkadaslar balgat mıgrosun karsıısnda bır oto elektrıkcı var aku 66 tl yada 60 tl

operatormurat
21/02/2012, 22:32
Arkadaslar balgat mıgrosun karsıısnda bır oto elektrıkcı var aku 66 tl yada 60 tl
valla sudan ucuz ,bide 60 amper ise tadından yenmez....

oz.frkn
21/02/2012, 22:50
kaç yıllık akü bilmiyorum ama. suyunu asitini kontrol edip şarz ettirirsen yeni gibi olur diye düşünüyorum maliyati 15 tl civarıydı sanırım

GP COSKUN
21/02/2012, 23:00
vurdurma yapmak yerine
takviye ile çalıştırmak daha doğru bir yöntem
takviye kablosunun bağlantılarını düzgün yapıp amperide fazla yüksek olamayan en azından kendi aracınızın aküsüne denk bir akü ile takviye yaparsanız sorun yaşamassınız

uLTRa GP
21/02/2012, 23:01
bence 60 amperden yüksek takın ben öyle yaptım sanki marş filan daha rahat basıyor kışları zorlanmıyor

ZAK1980
21/02/2012, 23:05
valla sudan ucuz ,bide 60 amper ise tadından yenmez....
galıba 60 tı tam hatırlamıyorum

GP COSKUN
21/02/2012, 23:09
bence 60 amperden yüksek takın ben öyle yaptım sanki marş filan daha rahat basıyor kışları zorlanmıyor

diyotları patlatma riski var yüksek amperin
üreticinin kullandığı akünün amperi neyse onu kullanmak mantıklıdır

uLTRa GP
21/02/2012, 23:13
diyotları patlatma riski var yüksek amperin
üreticinin kullandığı akünün amperi neyse onu kullanmak mantıklıdır

bunu bilmiyordum Coşkun abi dikkat etmek lazım aküde yeni, değişmek gelmiyor içimden ama bi yolunu bulucaz

GP COSKUN
21/02/2012, 23:28
bunu bilmiyordum Coşkun abi dikkat etmek lazım aküde yeni, değişmek gelmiyor içimden ama bi yolunu bulucaz

sen kaçlık taktın
72 amper ise yine bir derce kaldırır pek bir sorun olmaz
ama daha ileri gittiysen diyorları patlatırsın

uLTRa GP
21/02/2012, 23:33
72 amper takmıştım abi 1 senedir kullanıyorum şimdiye kadar bir sorun olmadı bundan sonrada olmaz umarım

saygin54
22/02/2012, 10:02
vurdurma yapmak yerine
takviye ile çalıştırmak daha doğru bir yöntem
takviye kablosunun bağlantılarını düzgün yapıp amperide fazla yüksek olamayan en azından kendi aracınızın aküsüne denk bir akü ile takviye yaparsanız sorun yaşamassınız

coşkun abi sanırım denk bir akü olabilir hatta takviye yaparken diğer araç çaılşıyor takviye yaptığım araca biraz gaz veriyoruz hemen bir seferde alıyor

kaç yıllık akü bilmiyorum ama. suyunu asitini kontrol edip şarz ettirirsen yeni gibi olur diye düşünüyorum maliyati 15 tl civarıydı sanırım

aküm fabrikasyon akü 2007 model aracım değişme zamanı gelmiş bence..

bende mutlu akü 60 amper 100 tlye buldum..

melihfurkansmyye
30/03/2017, 14:55
Beyler punto da akü bitince saçma sapan arıza ışıklarını yakıyor mu

edll
30/03/2017, 16:09
Beyler punto da akü bitince saçma sapan arıza ışıklarını yakıyor mu

gösterge sapıtıyor :)

arenas
30/03/2017, 19:00
Bende hiç belirti vermeden,direk yolda bıraktı.Bahsettiğim orjinal akü,magnetti marelli,sanki ayarlamışlar gibi tam 3. Seneye girdiği ay bitti hatta sanki daha da ayarlamışlar gibi yetkili servisin önünde bitti[emoji35]

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ezeldenberi
30/03/2017, 19:18
Bende hiç belirti vermeden,direk yolda bıraktı.Bahsettiğim orjinal akü,magnetti marelli,sanki ayarlamışlar gibi tam 3. Seneye girdiği ay bitti hatta sanki daha da ayarlamışlar gibi yetkili servisin önünde bitti

Ziya abi, akü sana hazır servise gelmişken benide değiştiri ver demiş. Aküde iyi insaflı çıkmış dağ başında bitmemiş.

SinanTR
30/03/2017, 19:38
Bende hiç belirti vermeden,direk yolda bıraktı.Bahsettiğim orjinal akü,magnetti marelli,sanki ayarlamışlar gibi tam 3. Seneye girdiği ay bitti hatta sanki daha da ayarlamışlar gibi yetkili servisin önünde bitti[emoji35]

hakikaten sanki ayarlamışlar gibi olmuş ya :)

abi sen çok şanslıymışsın yine servisin önünde bitmiş al ordan aküyü tak mis gibi işte derede tepede kalmamışsın

arenas
30/03/2017, 19:41
hakikaten sanki ayarlamışlar gibi olmuş ya :)

abi sen çok şanslıymışsın yine servisin önünde bitmiş al ordan aküyü tak mis gibi işte derede tepede kalmamışsın

Şans ta diyebiliriz şanssızlık ta..
3 sene önce serviste 50A Opar (inci akü) aküyü 170₺ ya kitlediler.Ne kadar kitlediklerini anlatabilmek için reel örnek vereyim.3 ay önce 60A Varta aküyü 160₺ ya taktırdım.

SinanTR
30/03/2017, 19:52
Şans ta diyebiliriz şanssızlık ta..
3 sene önce serviste 50A Opar (inci akü) aküyü 170₺ ya kitlediler.Ne kadar kitlediklerini anlatabilmek için reel örnek vereyim.3 ay önce 60A Varta aküyü 160₺ ya taktırdım.

gülsemmi ağlasammı abi ama servisler böyle Allah can sağlığı versin diyeceğiz yapacak bişey yok

melihfurkansmyye
30/03/2017, 21:34
Eyvallah kardeşim bir haftadır arabayla indiğimde çalışmıyor zorla calistiriyorum gösterge panelinde türlü türlü ışık yakıyor bazen hiç çalışmıyor araç koruma ışığı yanıyor linea ve punto yakarmış araç koruma ışığını akü bitince ama başka lambalar yaktığını bilmiyordum