PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağ taraftan gelen tıkırtı, zıngırtı benzeri ses

icedes
21/02/2012, 12:45
Merhabalar, ocak ayında punto evo mylife S&S dualogic marka araç almıştım, geçen Ankarada karların donup buz haline gelmesi ve yollarında bu nedenle engebeli olmasından dolayı, aracımla giderken sağ taraftan muhtemelen ön sağ kapıdan zıngırtı benzeri bi ses gelmeye başladı, özellikle engebeli yollarda yüksek süratlere çıkıldığında bu sesi duymaya başladım. Bu olay çok canımı sıktı araç daha 900 kmde, daha önce başına gelen var mı? Acaba arıza nereden kaynaklanıyor? Cumartesi için servisten randevu aldım, gitmeden önce biraz bilgi sahibi olursam daha iyi olur diye düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

GP COSKUN
21/02/2012, 12:51
alp kapı cebine
kolon bağlantısına
ve kapı içindeki diğer ekipmanların civatalrı kontrol edilip düzeltilir serviste
fazla sıkıntı yapma şimdilik

rbcn
21/02/2012, 12:58
kapı ayarı bozulmuştur

https://forum.grandepuntotr.com/genel/34780-forumdaki-sorun-konularini-topladim-en-fazla-sorunu-olan-uye-kim.html

buradan yardım alabilirsiniz

icedes
21/02/2012, 13:55
alp kapı cebine
kolon bağlantısına
ve kapı içindeki diğer ekipmanların civatalrı kontrol edilip düzeltilir serviste
fazla sıkıntı yapma şimdilik

Valla sıfır araçta böyle bi ses duymak insanın canını sıkmıyor değil ama yapcak bişey yok. Servis ne diyecek bakalım.

icngz
21/02/2012, 14:16
Valla sıfır araçta böyle bi ses duymak insanın canını sıkmıyor değil ama yapcak bişey yok. Servis ne diyecek bakalım.
Ben aldıgım günden beri sıkıntılıyım.aynı sorun bende de var sol önden geliyor benimki. kapının iç kısmını açtılar bişeyler koydular içindeki oynayan yerleri engellediler.1ay demeden yine başlıyor. 15 aylık arabam bu arada.

sunlogan
21/02/2012, 17:14
merhaba, hayırlı olsun arabanız. benim aracım da 14 aylık 8500 km de aracın sağ arka kapı tarafından gelen ses kesilmedi hala devam ediyor. yokuş aşağı yokuş yukarı çıkarken yada dönüşlerde bi kasılma oluyor sanki ve ses geliyor. Bu ses bagaj kapağından bagaj içinden yada sağ arka kapıdan geliyor olabilir 14 aydır kesilmedi. ilk aldığımda araç yeni bu nedenle yapıyor denmişti 14 ay oldu yeniliği falanda kalmadı aracın :) ... 20 25 gün kadar önce sol ön kapıda kolumu dayadığımda yada elimle içeriden kapıya bastırdığımda gacır gucur plastik sesleri gelmeye başlamıştı. Bu sesi servisteki ustamız çözdü sağolsun ama dediğim gibi diğer ses hala canlı :) bu problemleri yaşamayan arkadaşlarımız var forumda sanırım bu da biraz şans işi. Size tavsiyem servise bu sesleri gidermesi için derdinizi sakince anlatmanız olacaktır. Karşı taraf bu işi biliyorsa sıkıntılarınızı çözecektir emin olabilirsiniz.

icedes
27/02/2012, 12:48
Tam aracı servise götürecekken ses kesildi, çukurlara girdim bozuk yollarda gezdim tık yok. Bende servise değil eve götürdüm aracımı heralde servisten korktu sustu şimdi hiç ses yok MaşAllah :)

rbcn
27/02/2012, 12:52
seslerin çoğu ön ve arka kapı ayarlarınadn kaynaklanıyor geçici olarak kapı kilitlerinin geçtiği demir parçaya elektrik bantı sararak çözebilirsiniz