PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara-konya yolu (opet uzaltaş lpg)

onderbaki
21/02/2012, 11:26
MRB. arkaşlar.
isim vermek ne kadar doğru bilmiyorum ama özellikle yazmak istedim. her zaman gaz ve benzin aldığım yer burası.
dün 20-30 km benzinde gittikten sonra gazı fulledim, yarım depodan fazla benzin olmasına rağmen 10 liralıkta benzin aldım -100 liraya tamamlayıp world kart kampanyasından faydalanmak için:) -
-20 lerde bile teklemeyen aracımın. sabah -9 derecede tekledi ve stop etti.
en az camları temizleyene kadar 5 dk benzinde çalıştı sonra hareket ettim ve 500 mt sonra durup yoldan birini aldım 200-300 mt daha gittim hareket halindeyken stop etti. gaza geçerken stop ettiğini düşünüyorum. 200-300 mt sonra aynısı tekrar oldu ve sonra sorun yaşamadım. ilk defa böyle birşeyle karşılaştım ve GAZ ALDIĞIM AYGAZ İSTASYONUNdan olduğunu düşünüyorum.

bu konudaki değerli yorumlarınızı alabilir miyim. saygılar..

1ocak2011
21/02/2012, 12:39
Sahibi Arkadaşım durumu ileteceğim.

takres
21/02/2012, 13:27
geçmiş olsun...biliyorum dediğiniz yeri bir defa mazot aldım sıkıntı olmamıştı...

Dj Locness
21/02/2012, 19:42
ben hep uzaltaştan alıyorum ya konya yolundakinden yada istanbul yolu çiftlik kavaşağındakinden hiç sorun yaşamadım mazotuyla

SKELETER
22/02/2012, 01:49
Bende Uzaltaş ı bilirim. Konya yolunda yeni açılan çukurambar istasyonu çok iyidir. Hem benzini kalitelidir hemde çalışanlar tarafından verilen hizmet kusursuzdur.

Lakin Baki Bey'in LPG aldığı Çiğdem istasyonu için tereddütlerim var. Dikkat ediyorum çalışanlar genel olarak gelmezsen gelme zaten müşterim çok havasında. Benzin konusunda da psikolojik mi bilmiyorum ama Çukurambar istasyonundan aldığım benzinle araba daha bir sessiz gidiyor sanki. Oysaki iki istasyonda Opet, iki istasyonunda sahibi aynı. Benzininde aynı olması gerekiyor. Çiğdem istasyonuna (psikolojikte olabilir) güvenemiyorum bir türlü.

Öte yandan söz konusu olanın bir makina olduğunu, çok çeşitli nedenlerle arıza çıkarabileceğini de unutmamamız ve kimsenin günahını almamaya dikkat etmemizde önemli. Soğuk havalar Ankara da artık gerçekten sınırları zorluyor. LPG'li araçların şiddetli soğuk nedeniyle beyninde karışıklıklar olabileceği ve bilgisayarda ufak ayarlamalarla düzeldiğini biliyorum(Benden çok daha bilgili üyelerimiz bilgilerini paylaşırsa bende sevinirim. Bir şeyler öğreniriz hem). Bence en kısa zamanda aracınızı iyi bir ustaya gösterin, sorunun nereden kaynaklandığını şıp diye bulacaktır diye düşünüyorum. Sonucu da bizimle paylaşın ki bizde tedbirimizi ona göre alalım.

onderbaki
22/02/2012, 10:16
selamlar, amaç firmayı karalamak değil tabiki. ilk iş depo bittikten sonra başka bir yerden dolduracağım ve durumu takip edeceğim.

şimdilik lpg sistemine güvenim tam çünkü takılalı 5 ay oldu (brc my 11 -montaj firmasını zaten 2 ay araştırdıktan sonra karar vermiştim. MOCAN OTO)
dizel aracım için de-bundan önceki lpg li aracım içinde-şimdiki aracım içinde hep aynı yerdeki opet-shell ve mogaz dan aldım. ilk defa bu sorunu yaşadım.

neticelendirip durumu sizlere ileteceğim.