PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2012 muayene değişikliği olan kusurlar

cakalsari
19/02/2012, 22:55
arkadaslar 2012 ıtıbarıyle bı kac kusur degısmıs. lpg lı olan araclar ıcın sızdırmazlık raporu ıstenmıyor.ama aracımızın lpg tankı ve sıstemı 10 yılı gecmemesı ve lpg tankının ustundekı yazıların okunması lazım muayneye gelenler ıcın ...

Ikıncısı olarakta orjınal olmayan zenon farlar yasaklanmıs.Muayneye gıdıcek arkadaslar mutlaka sokturmesı lazım.Sadece zenon ampulunu degıl tum zenon tesatını (balans v.b seyler ) Aracın sıs farıda dagıl hıcbır zenon ampulu olmayacak bılgınızeeeeee

GRDEDE
19/02/2012, 23:02
Çok şkr şu çakma zenonlardan kurtulacağız inşaallah.

OzzY
20/02/2012, 00:30
Çok şkr şu çakma zenonlardan kurtulacağız inşaallah.

yine zor abi malesef. muayeneden önce söküp çıkışta ilk iş tekrar takıcaklar.

GP COSKUN
20/02/2012, 00:40
yine zor abi malesef. muayeneden önce söküp çıkışta ilk iş tekrar takıcaklar.

aynen dediğin gibi ozan
bu arada ben aralıkta yaptırdım muayeneyi
2 sene rahat rahat dolaşayım xenonlarımla :Ç

krm1983
20/02/2012, 10:00
Trafik setini kiralayıp muayeneye gidenleri gördükten sonra muayeneden önce araçtan sökülen xenonun muayeneden sonra tekrar takılacağından eminim.

cck1
20/02/2012, 10:16
yeni bi sektör olusur artık kiralık far ampulu vs. filan :D

krm1983
20/02/2012, 10:22
yeni bi sektör olusur artık kiralık far ampulu vs. filan :D
Ondan eminim :)

ayaman
23/02/2012, 14:59
arkadaşlar muayeneyle ilgili bir resmi yazı okumuştum (xenonlara karşı antipatim varrrrr) yazı şu şekilde eğer xenon takılı farlarda ayar düğmesi yoksa ağır kusurlu onun dışında hafif kusurlu diye geçiyor aynı zamanda mercekli de olması şartı aranıyor

alibozpinar
23/02/2012, 15:07
arkadaşlar hafif kusur sıkıntı yaratmayan bir durumdur. taktırdığımız egsoz uçları bile hafif kusur olarak geçiyor.
Bu lpg işine gelince tuvturkün , makina muh. odasının elinde olan bu onay sistemiinin kendilerine geçmesini sağlamak amacı ile yapılan bir olay olarak görüyorum.
Aslında kötü bir durum gerçekten kontrol edilmesi gerekli bir durumu kontrol etmesende geçebilecek hale getiriyor bu sistem

rsnrsy
24/02/2012, 23:20
Tuvturk zaten gaz kotrolu yapiyor kusur listesinede bakarsniz kusurlardan nelerin kontrol edildigini gorebilirziniz. Yapilan kontrolde gaz kacagi tespit edilen arac muayene islemi iptal edilir ve muayeneye kacagi giderene kadar alinmaz.