PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City arızası ücretsiz giderildi.

Radiance
18/02/2012, 23:42
Garantisi bitmiş aracımda,

-city fonksiyonu açık halde park halindeyken direksiyonun kendiliğinden kısmen sola dönmesi,
-sola daha rahat dönerken sağa city modu kapalıymış gibi dönmesi
-direksiyonu çevirirken ses gelmesi

gibi sorunlar yaşamam nedeniyle İzmir Fiat Merkez Servise müracaat ettim. Servis yetkilileri aracı kontrol ettiler ve direksiyonun değişmesi gerektiğini söylediler.

Ücret konusunda iyi niyet garantisinden değişim talebimi merkeze ileteceklerini ve gelen sonuca göre işlem yapılacağını ifade ettiler.

Görüşmeden bi kaç gün sonra bana telefonla ulaşarak, ücretsiz değişim yapılacağı konusunda bilgilendirmede bulundular ve işlem için randevu verdiler.

Randevu günü aracımı sabahtan servise bıraktım ve akşam saatlarinde teslim aldım.

Teslim anı itibariyle aracım yıkanıp temizlenmiş ve direksiyonundaki sorun giderilmişti.

İlgilerinden ve yardımlarından dolayı Merkez Servise ve emeği geçen personeline teşekkürlerimi sunarım.

Bu tarz sorunlarla hiçbirimizin karşılaşmaması dileğiyle...

rbcn
18/02/2012, 23:50
geçmiş olsun aracınız kaç modeldi ve servis bakımlmıydı

Radiance
18/02/2012, 23:54
Teşekkür ederim. Aracım 2006 model. Ben ikinci sahibiyim. Dolayısıyla bakımlarının ne kadarlık kısmının serviste yapıldığı konusunda tam fikir sahibi değilim. Ama ben son bakımlarını serviste yaptırmamıştım.

StrawBeeRy
18/02/2012, 23:55
bu hafta içi bende gideceğim ücretsiz değişim yapılacak artık akıllandılar demekki insanları uğraştırmıyorlar geçmiş olsun güle güle kullanın inşallah tekrar sorun çıkartma benim 3. olucak

Radiance
19/02/2012, 00:04
bu hafta içi bende gideceğim ücretsiz değişim yapılacak artık akıllandılar demekki insanları uğraştırmıyorlar geçmiş olsun güle güle kullanın inşallah tekrar sorun çıkartma benim 3. olucak

Teşekkürler. Size de geçmiş olsun. Diğer 2 değişim garantiden mi yapılmıştı ?

StrawBeeRy
19/02/2012, 00:06
Teşekkürler. Size de geçmiş olsun. Diğer 2 değişim garantiden mi yapılmıştı ?

evet garantiden yapılmıştı

tayfux
19/02/2012, 00:16
gerçekten bravo fiat anladı sanırım artıkın :)

sayko1111
21/02/2012, 21:40
Garantisi bitmiş aracımda,

-city fonksiyonu açık halde park halindeyken direksiyonun kendiliğinden kısmen sola dönmesi,
-sola daha rahat dönerken sağa city modu kapalıymış gibi dönmesi
-direksiyonu çevirirken ses gelmesi

gibi sorunlar yaşamam nedeniyle İzmir Fiat Merkez Servise müracaat ettim. Servis yetkilileri aracı kontrol ettiler ve direksiyonun değişmesi gerektiğini söylediler.

Ücret konusunda iyi niyet garantisinden değişim talebimi merkeze ileteceklerini ve gelen sonuca göre işlem yapılacağını ifade ettiler.

Görüşmeden bi kaç gün sonra bana telefonla ulaşarak, ücretsiz değişim yapılacağı konusunda bilgilendirmede bulundular ve işlem için randevu verdiler.

Randevu günü aracımı sabahtan servise bıraktım ve akşam saatlarinde teslim aldım.

Teslim anı itibariyle aracım yıkanıp temizlenmiş ve direksiyonundaki sorun giderilmişti.

İlgilerinden ve yardımlarından dolayı Merkez Servise ve emeği geçen personeline teşekkürlerimi sunarım.

Bu tarz sorunlarla hiçbirimizin karşılaşmaması dileğiyle...

Hayırlı olsun, direksiyon yapıldıktan sonra eskiye göre daha sertmi oldu sizin aracın? benim city motoruda yeni değişti fakat, direksiyon eskiye göre daha sert oldu acaba sizin aracınızda böyle bir durum varmı ?

BeCkS
22/02/2012, 13:30
valla garantisi bitmiş ise ve bunu ücretsiz değiştiriyolarsa artık cityden korkmamak gerekir.....

icngz
22/02/2012, 13:38
Bu city motoru ile direksiyon motoru aynı şey mi?

Radiance
22/02/2012, 22:05
Hayırlı olsun, direksiyon yapıldıktan sonra eskiye göre daha sertmi oldu sizin aracın? benim city motoruda yeni değişti fakat, direksiyon eskiye göre daha sert oldu acaba sizin aracınızda böyle bir durum varmı ?

Teşekkürler. Hidrolik direksiyondayken daha sert dönüyor direksiyon. City de pek fark yok gibi. İzmir den başka bir arkadaşla görüştük, sertliğin 1-2 ay gibi bi sürede normale döndüğünü söyledi.

tayfux
22/02/2012, 22:08
geçmiş olsun :)

Radiance
22/02/2012, 22:34
valla garantisi bitmiş ise ve bunu ücretsiz değiştiriyolarsa artık cityden korkmamak gerekir.....

Katkı payı ödeyen arkadaşlarda başvurdukları mercilerden olumlu kararlar alıyorlar. Dolayısıyla biraz uğraştırsa da sonuçların büyük çoğunluğu olumlu çıkıyor. Yinede ben hala puntonun city sisteminden vazgeçmesini ve normal hidrolik direksiyonun yeteceğini savunuyorum.

Bu city motoru ile direksiyon motoru aynı şey mi?

City direksiyonun çalışma prensibini bilen arkadaşlar bunu daha doğru cevaplar sanırım.

icngz
23/02/2012, 14:10
Bilenler cevaplayabilir mi? City motoru ile direksiyon motoru aynı şey mi?
Benim direskiyonda sağa sola kısa cevirmelerde tak tık sesler ve cıtrdamalar var usta direksiyon motoru değişecek dedi.acaba Evo olarak city arızasıyla mı karşılaştım ben de!

GP COSKUN
23/02/2012, 14:43
Bilenler cevaplayabilir mi? City motoru ile direksiyon motoru aynı şey mi?
Benim direskiyonda sağa sola kısa cevirmelerde tak tık sesler ve cıtrdamalar var usta direksiyon motoru değişecek dedi.acaba Evo olarak city arızasıyla mı karşılaştım ben de!

evet aynı şey
ama direksiyon motorun mu arızalı yoksa başka birşeymi buradan bir şey söylemek zor
tıkırtı burcu ve amortisör takozların kontrol edildikten sonra cıty motoru arızası üzerinde yoğunlaşılmalı

icngz
23/02/2012, 14:49
evet aynı şey
ama direksiyon motorun mu arızalı yoksa başka birşeymi buradan bir şey söylemek zor
tıkırtı burcu ve amortisör takozların kontrol edildikten sonra cıty motoru arızası üzerinde yoğunlaşılmalı
Teşekkürler abi amortisör takozu değil dediler.hatta önce direksiyon mili dendi o değilmiş.en son direksiyon motoru değişecek dediler

kaanakari
04/05/2015, 21:56
Bu city arızası hangi modelinde giderildi ? Hangi modelinde sıkıntı çıkarmıyor daha doğrusu