PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bagaja suyun girdiği noktalar

operatormurat
18/02/2012, 22:33
resimdeki noktalardan araç yıkandığında ve şiddetli yağmurda su girmekte,her şeyide fiat tan beklemeyin canım,resimdeki silikondan alıp gösterdiğim noktakara silikonu
(şeffaf silikon) incecik çekip parmağınızla düzeltin,birdaha su girmeyecek bagaj kapağınıza...(patent bana ait değil daha önce buradan bir arkadaşımız yapmıştı).

krm1983
18/02/2012, 22:41
emeğinize sağlık

Scottie
18/02/2012, 22:42
abi arabayla bu aralar iyi uğraşmışsın... helal olsun.. eline sağlık...

operatormurat
18/02/2012, 22:44
benim çırağı görüyormusunuz,içerden suyun gelip gelmediğini kontrol ediyor....

tayfux
18/02/2012, 22:44
bravo hocam "herşeyi fiattan beklememek lazım" :) adamlar lütufta bulunup bize arabayı satmışlar daha ne olsun ama dimi :)

shellcininabisi
18/02/2012, 22:49

ben de yapmayı düşünüyorum yarın. da şunu soracaktım ben "KEDİ GEREKİYOR MU BU UYGULAMA İÇİN" ki gerekiyormuş :) kontrol amaçlı

operatormurat
18/02/2012, 23:25
ben de yapmayı düşünüyorum yarın. da şunu soracaktım ben "KEDİ GEREKİYOR MU BU UYGULAMA İÇİN" ki gerekiyormuş :) kontrol amaçlı emrah kediyi 1 hafta aç susuz arabaya kapatıyorsun,hortumla suyu bagaj kapağına tuttuğunda eğer kedi içeriden bagaj kapağını yalıyorsa,muhakkak içeri giren suyu yalıyordur,sonra nereleri yaladığını takip et,işte sana suyun girdiği noktalar...

ZAK1980
18/02/2012, 23:29
emrah kediyi 1 hafta aç susuz arabaya kapatıyorsun,hortumla suyu bagaj kapağına tuttuğunda eğer kedi içeriden bagaj kapağını yalıyorsa,muhakkak içeri giren suyu yalıyordur,sonra nereleri yaladığını takip et,işte sana suyun girdiği noktalar...
Abı cıddımısn sen kedı yı ac susuz bırakmakta bır hafta bıraksam arabada kedı donar ankara sogugunda

shellcininabisi
19/02/2012, 00:09
anladım hocam :) slikon almıştım bugün.. yarında bi kedi alayım bari :)

puntor
19/02/2012, 00:53
resimdeki noktalardan araç yıkandığında ve şiddetli yağmurda su girmekte,her şeyide fiat tan beklemeyin canım,resimdeki silikondan alıp gösterdiğim noktakara silikonu
(şeffaf silikon) incecik çekip parmağınızla düzeltin,birdaha su girmeyecek bagaj kapağınıza...(patent bana ait değil daha önce buradan bir arkadaşımız yapmıştı).

Abi komik misin şaka mı yapıyon espiritüeliten mi bu anlamadım ama süper b, espiri yaaa kedi ve sonuç iyi düşünmüşsün :DDD herkese anlatacam senii yaaa Türk zekası :D bayıldım sana süpersin :D :D :worthy00:

Du Hast
19/02/2012, 02:05
hocam sizin araçta kediyi opsiyonel olarak mı verdiler tamir için :D
nasılda bakıyor arkaya :D

M@GIC
19/02/2012, 10:31

hmm çırağında sağlamış.. insanın böyle çırağı olduktan sonra araç içine damla su girmez :)

Her şeyi servislerden ve fabrikan beklemek gerek :( tırnağın varsa başını kaşırsın

Gorky
19/02/2012, 10:40
Çırak işi biliyor :D

operatormurat
19/02/2012, 11:49
Abi komik misin şaka mı yapıyon espiritüeliten mi bu anlamadım ama süper b, espiri yaaa kedi ve sonuç iyi düşünmüşsün :DDD herkese anlatacam senii yaaa Türk zekası :D bayıldım sana süpersin :D :D :worthy00: kubilay kedi aç ve sokak kedisi olmalı daha iyi sonuç alırsın,ayrıca su yerine süt dök diyeceğim ama halktan büyük tepki alırım diye korkuyorum...

operatormurat
19/02/2012, 11:52
hocam sizin araçta kediyi opsiyonel olarak mı verdiler tamir için :D
nasılda bakıyor arkaya :Dcan baba servisteki elemanlar at gözlüğüyle bakarlarsa kediler olaya el atar,haftanın 7 günü tamirle geçerse kedide yüzümüzü görmek için benin işyerime geliyor ne yapsın...

puntor
20/02/2012, 11:12
kubilay kedi aç ve sokak kedisi olmalı daha iyi sonuç alırsın,ayrıca su yerine süt dök diyeceğim ama halktan büyük tepki alırım diye korkuyorum...

Şaka maka benim ilgimi çekti zekan tepki çekmessin devam valla aslına bakarsan güzel fikir

Ziyaretci037
20/02/2012, 11:18
Bendede aynı sorun var benimde uygulamam gerekiyo..

Teşekkürler bilgiler için..

kara kız
20/02/2012, 14:54

abi ne yazikkı araç yıkandığı ve siddetli yağmurda suyun girdiği noktalar işaretlediğin bölgeler olmayabilir.eğer müdahalenden sonra sızıntı kesilmedi ise sorun 3.stopun dibindeki contadan kaynaklanıyor.bagaj kapagını kaldırıdığınızda camın iç kısmından 2 taraftanda su ınıyorsa dediğim yeri iyileştirmeye çalışın derim.aksı taktırde 3 stop bağlandı soketti pas yapıp kopuyor ve arıza lambası yakıyor..

Gorky
20/02/2012, 20:10
kubilay kedi aç ve sokak kedisi olmalı daha iyi sonuç alırsın,ayrıca su yerine süt dök diyeceğim ama halktan büyük tepki alırım diye korkuyorum...

hahahahaha :D

operatormurat
20/02/2012, 21:19
abi ne yazikkı araç yıkandığı ve siddetli yağmurda suyun girdiği noktalar işaretlediğin bölgeler olmayabilir.eğer müdahalenden sonra sızıntı kesilmedi ise sorun 3.stopun dibindeki contadan kaynaklanıyor.bagaj kapagını kaldırıdığınızda camın iç kısmından 2 taraftanda su ınıyorsa dediğim yeri iyileştirmeye çalışın derim.aksı taktırde 3 stop bağlandı soketti pas yapıp kopuyor ve arıza lambası yakıyor.. sevgili karakız,daha önceki bagaj kapağına su girmesi ile ilgili açtığım konu başlıklarına bakarsan (3.stop lambası,fiat arması,silecek motorunun camla birleştiği nokta,arka cam ,vb) silikon sıkmadık yer bırakmadık biladerim,adam sacı sacın üstüne kıvırıp preste sıkmış araya bişey sürmemiş dikkat edersen suyun nasıl girdiğini iyi görürsün...

kukart
20/02/2012, 23:54
bende bugün farktım arka kapıların bagajla arasındaki tavan kısmında tavan döşemesinde nemli kusma farkettim sanırım konu bşlığında ve resimlerde gösterilen yerlerden giren su tavan boyunca içten akarak oralarda nem ve rutubete bağlı leke yapıyor..
teşekkürler cat punto .) teşekkürler murat bey..