PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dijital klima fan üfleme yönü arızası

ersinkoc
18/02/2012, 00:24
Arkadaşlar merhaba; bende de Punto Evo 1.3 Multijet Dualogic var..Aldığımdan beri Antalyadaki 2 yetkili servisin yollarını aşındırdım. Tıkırtı ve gıcırtı sorunları %95 çözdüm.Tek sorunum kaldı , bunu hala çözemediler..

Dijital klimada yukarı - aşağı - öne yönlere üfleme hataları var.

Öne üflerken aşağı aldığım zaman yine önden üflemeye devam ediyor. Aşağı almak için önce yukarı almam gerekiyor daha sonra aşağı geçebiliyor.
Fan hızı çok çok düşük geliyor yani son hıza getiriyorum, sesi çok çıkıyor ama icraat yok :)
Antalya da Pınarabaşı servisi AKTİVATÖR adlı bir parça değiştirdi, üfleme yönlerindeki hatayı çözebilmek için fakat aynı hata yine devam ediyor. Servisin en son dediği, klima mekanizmasının tamamını değiştirmek için ÖN KONSOLUN TAMAMINI SÖKMESİ gerekiyormuş. Bundan çok korkuyorum çünkü bilirsiniz sökülen birşey fabrika ortamı gibi takılmıyor..Ne yapacağımı bilmiyorum. En son Antalya Birmot servisi kaldı , orayada götüreceğim.Eğer çözemezlerse her iki servisi de şikayet edeceğim.
Yardımlarınızı bekliyorum, saygılar..

takres
18/02/2012, 00:39
öncelikle hoşgeldiniz...
Tanışma bölümüne kendinizi tanıtırsanız daha rahat bilgi alırsınız...

ersinkoc
18/02/2012, 12:38
Hiç kimseden konuyla ilgili düşünce yok galiba :)

kadir07
18/02/2012, 12:46
hangi servise götürdünüz sadece pınarbaşına mı?

lektonstar17
18/02/2012, 13:07
Aynı sorun benim evoda da var ayak bölümüne hava gelmiyordu.yaklaşık iki ay önce serviste durumu anlattım,aracı bilgisayara bağladılar klimayı resetlediler çok az bi değişim oldu ama kesin çözüm için göğsün komple sökülmesini gerektiğini söylediler ama ben razı olmadım çünkü serviste söktürüp daha sonra gıcırtı sorunu yaşayan kişiler var.Yakı n zamanda Birmot servise gidicem durumu tekrar anlatıcam ,klima ısıtmıyor ve istediğim yere yönlendirme yapmıyor.

ersinkoc
18/02/2012, 13:29
hangi servise götürdünüz sadece pınarbaşına mı?

evet sadece pınarbaşına götürdüm. orada aktivatör diye bir parçanın garantiden siparişini verdiler. yine istediğim yöne üfleme sorunu yaşandı. daha sonra oradaki usta kendisi düzeltmeye çalıştığını söyledi, şuanda sorunu azaldı ama tamamen çözülmüş değil yine aksamalar yapıyor..Birmot.a götüreceğim pazartesi

banada ön konsolun tamamının söküleceğini söylediler bende razı olmadım çünkü sökülüp takıldıktan sonra kesinlikle ilk hali olmayacak biliyorum..

levent08
01/08/2012, 17:03
birebir aynı sorun bende de mevcut ve ben maslaktaki akpınar otoya götürdüm onlarda bana göğsü sökmeleri gerektiğini söylediler ama henüz yaptırmadım göğsüde söktürmeyi düşünmüyorum ben böyle kullanmaya devam edeceğim herhalde sıfır arabanın göğsünü söktürmek pekde mantıklı gelmiyor açıkcası ama ne yapacağımıda bilemiyorum

rehber19
04/03/2014, 08:49
aynı sorun benim araçta da meydana geldi. acaba bu sorun evo'lara özel olabilir mi? ben servise bıraktım. göğüs sökülüp yapılacak. bekliyorum.

sercankah
08/03/2014, 16:34
bende grande punto var. bende de benzer bı sorun vardı. polen fıltresını kontrol et bırde. resetleme yap. mono ve auto tuslarına aynı anda bas. ekrande 0 5 3 2 4 gıbı yazılar cıkar ıkı taraf ta 0 olacak 1-2 dakıka surebıılır..

serrko
08/03/2014, 19:25
Arkadaşlar merhaba; bende de Punto Evo 1.3 Multijet Dualogic var..Aldığımdan beri Antalyadaki 2 yetkili servisin yollarını aşındırdım. Tıkırtı ve gıcırtı sorunları %95 çözdüm.Tek sorunum kaldı , bunu hala çözemediler..

Dijital klimada yukarı - aşağı - öne yönlere üfleme hataları var.

Öne üflerken aşağı aldığım zaman yine önden üflemeye devam ediyor. Aşağı almak için önce yukarı almam gerekiyor daha sonra aşağı geçebiliyor.
Fan hızı çok çok düşük geliyor yani son hıza getiriyorum, sesi çok çıkıyor ama icraat yok :)
Antalya da Pınarabaşı servisi AKTİVATÖR adlı bir parça değiştirdi, üfleme yönlerindeki hatayı çözebilmek için fakat aynı hata yine devam ediyor. Servisin en son dediği, klima mekanizmasının tamamını değiştirmek için ÖN KONSOLUN TAMAMINI SÖKMESİ gerekiyormuş. Bundan çok korkuyorum çünkü bilirsiniz sökülen birşey fabrika ortamı gibi takılmıyor..Ne yapacağımı bilmiyorum. En son Antalya Birmot servisi kaldı , orayada götüreceğim.Eğer çözemezlerse her iki servisi de şikayet edeceğim.
Yardımlarınızı bekliyorum, saygılar..

Torpitonun sokulmesi gerekli ve aktivator motorunun ve dislilerin degisimi gerekli gibi gorunuyor korkacak bisey yok eger soken kisi duzgun sokup toplarsa ses yapmaz birmota git bence gerekirse komple kalorifer kutusunu degisim yaparlar parcayla ugrasmazlsr bende birmottayim boyle durumlarda komle degisim oluyor genelde

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

kantura06
12/03/2014, 19:32
Ayni sorun bendede ver dijital klima is degil.. :-(

byadrenalin
12/03/2014, 19:42
Ayni sorun bendede ver dijital klima is degil.. :-(

Sadece digital klima ile alakalı bir şey değil bu. Arabası active olan arkadaşımda da benzer bir sorun var. Buton ile çeviremiyor hava kanallarını. Dişliler sıyırmış göğüs içinde. Sıkıntılı bir durum tabi.