PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : orj km nerde baktırabilirim

sercanpolat
16/02/2012, 19:45
Arkadaşlar merhaba

3 ay önce 2008 model bir gp aldım kendi ustama götürdüğümde arabada bir sorun yok dedi.arabamın oldukça diri olduğunu söyledi.arabam şuan 50000 de ben km ye güvenmiorum.bunu nerde baktırabilirim tam net olark öğrenmek istiyorum.Birde yazılı bir expertiz alabilirmiyim .

istanbul avrupada oturuyorum.

DarknessFall
16/02/2012, 19:56
aracın plakası ile fiat yetkili servisi bakabilir. yakınınızdaki bir servise sorun. %100 sonuç alamasanızda , en son serviste yapılan bakımda araç kaç bin km.de ise durumu anlayabilirsiniz.

effect1903
16/02/2012, 19:57
Km'nin orijinal olup olmadığına bakılacak bir sistem yok ancak araç daha önce yetkili servise girmiş ise oradaki km kayıtlarından anlaşılabilir veya bakılabilirse eğer muayene sırasında da km kaydı alınıyor muayene kayıtlarına da bakılabilir.. Bir ihtimal aracın bilgisayara bağlanır daha önce müdahale olmuşsa belki hata falan verebilir..

siyahinci83
16/02/2012, 20:15
Arkadaşlar merhaba

3 ay önce 2008 model bir gp aldım kendi ustama götürdüğümde arabada bir sorun yok dedi.arabamın oldukça diri olduğunu söyledi.arabam şuan 50000 de ben km ye güvenmiorum.bunu nerde baktırabilirim tam net olark öğrenmek istiyorum.Birde yazılı bir expertiz alabilirmiyim .

istanbul avrupada oturuyorum.

yanlış bilmiyorsam arabayı bilgisayara bağlatıp Fiat ECU Scan diye bir program vardı onunla km saati ile body comp. de km görebiliyordunuz (arkadaşlar yanlışım varsa düzeltir zaten ;))

ceb_58
16/02/2012, 20:31
Kardeş, bulunduğun çevredeki Fiat servisini telefon numarasından ara, oradan sekreter çıkacak.Kayıta bağlanmak istiyorum şeklinde belirt.Telefona çıkacak olan kişiye durumu belirt.Ruhsatındaki ŞASİ numarasının son altı (6) hanesini yetkiliye söyle o sana gereken cevabı verir.Ben arabayı alınca içime kurt düştü.Aradım sordum, öğrendim.Ama 8v fire motor aldığma pişmanm. :wallbash:

lionT-JET
16/02/2012, 20:56
alırken aracı gostermedinizmi?servisten kayıtlarına baktırın en son bakımı ile km si örtüşüyormu?bilgisayara baglatılıp odometresine baktırmak en dogrusu.mıllet artık 15-20 bın km yı bıle kar sayar olmuş.

sercanpolat
16/02/2012, 21:42
evet haklısınız yetlili servise göstermedim kendi özel servise gösterdim yarın ilk işim servisi aramak olucak .destekleriniz için teşekkürler

Ziyaretci035
16/02/2012, 21:56
yanlış bilmiyorsam arabayı bilgisayara bağlatıp Fiat ECU Scan diye bir program vardı onunla km saati ile body comp. de km görebiliyordunuz (arkadaşlar yanlışım varsa düzeltir zaten ;))

Yok öyle bişey külliyen yalan.