PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyonda gelen tak sesi acil yardım

volkan60
16/02/2012, 17:35
selamlar arkdaşlar

bugun aracımda acayip bir şey oldu

direksiyonumu sola doğru çevirince tak diye bir ses geliyor. sesi yolcu koltuğundaki kişi bile duyor

ses ve sanki bir boşluk gibi birşey cevirdiğim zaman elimlede hissettiriyor

direksiyonda ağırlaşma yok ama daha öncede bir konuda bellirtmiştim ama bilen arkadaşların gözünden kaçtı son zamanlarda zaten aynı yöne çevirince ıslık sesi gibi bişey geliyordu o azaldı bu taklama çıktı lastik basınçlarını falan kontrol ettim ama sorun aynı

beyle çok muhabbetimiz olmadı ama özellikle kendisinden rica ediriyorum sorun ney olabilir. servislede sıkıntı yaşadığım için gitmedim

bana bilyalar dağılmış gibi geldi ama yinede ustalar yorumlarını esirgemezse sevinirim

alixxx
17/02/2012, 14:58
Benim direksiyondanda aynı ses geliyordu birkaç gündür ve bu sesi ben pedallarda dahi hissediyordum. bu gün servise götürdüm ve usta amortisör takozlarından olduğunu söyledi bıraktım yetişirse akşam alacağım aracımı. Baya bi araştırmıştım ben bunu ve herkes aynı şeyi söylemişti benimkide amortisör takozlarından çıktı fiyat olarak 200 tl dedi ama biraz pazarlıkla 170 tl ye halledecekler.

volkan60
18/02/2012, 01:28
Benim direksiyondanda aynı ses geliyordu birkaç gündür ve bu sesi ben pedallarda dahi hissediyordum. bu gün servise götürdüm ve usta amortisör takozlarından olduğunu söyledi bıraktım yetişirse akşam alacağım aracımı. Baya bi araştırmıştım ben bunu ve herkes aynı şeyi söylemişti benimkide amortisör takozlarından çıktı fiyat olarak 200 tl dedi ama biraz pazarlıkla 170 tl ye halledecekler.

bende oradan şüpheleniyorum ama bugun çok kar yağışı oldu götürmedim sadece aracı çalıştırdım da önü rampaya dönüktü durduğu yerde ses yada tıkırtı vermedi. en yakın zamanda bende servise götüreceğim.sanırım turbo borumun bağlantı yerindeki conta gibi bişey çatlamış turbo devreye girince ıslık çalıyor onuda yaptırcam

aracı alalı 1yıl oldu bir sorun çıkamamıştı bu zaman kadar ama dayanıklı araba değil ya

pparazzi
18/02/2012, 14:46
arkadaşlar benim de aynı şikayetim oldu yağmurlu hava takozlara su geçiyormuş oyüzden dedi servis değişmesi zorunlu değil dedi hatta elaman abi değişme yağmur durunca 2 gün içinde keser dedi ses ve hakikaten öyle oldu ses keste ama yağmur da su geçince tekrar oluyor geçen bi ardaş geldi yanıma linea sı var 2010 model onda bile aynı ses vardı

volkan60
18/02/2012, 18:58
bugün aracıma bindim o tak sesi gitmiş olduğunu gördüm artık havalar ısınınca bir yağlatırım

ecihanuysal
19/02/2012, 12:48
sorun devam ederse, millerin arasındaki bağlantıyı sağlayan mafsallardan biri çatlamış olabilir. benim olayımda çatlağı kaynattırmayı denemiştik fakat düzen tutmayınca değişim yaptırmıştık.

https://www.tiryakiler.com.tr/urunler/direksiyonmil/images/DireksiyonMili28.jpg

kastettiğim parça kırmızı renkli parçanın ucundaki mafsallardır. fakat kırmızı parça ucundakilerle birlikte set halinde satılmakta olduğundan sadece mafsalı bulamayabilirsiniz.