PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande puntoya evo direksiyon mili taktılar

kadir07
16/02/2012, 14:04
takip eden arkadaşlar bileceklerdir aracımın city direksiyon mili arızalandı ve fiat iyi niyet garantisi adı altında ücretsiz değişim yapmayı onayladı.çarşamba gününe randevu verip dün sabahta değişimi yaptılar.gelelim ilginç olan noktaya çarşamba günü servise gittim gelen parçayı inceleyip parça koduna bakınca parçanın evonun direksiyon mili olduğunu farkettim ustaya sorduğumda evolardaki direksiyon milinin g.puntoyla aynı olduğunu sadece arıza yapmayacak şekilde geliştirildiğini söyledi.bende bunu sizlerle paylaşıp bundan sonra bu sorunu yaşayan ve yaşayacak arkadaşlara kendi çapımda bi faydam olsun istedim...forumda bu problemi yaşayan arkadaşlarda araçlarına evoya ait direksiyon milini taktırırlarsa bu sorunu büyük ihtimal ikinci kez yaşamamış olurlar...
şuda parça kodu olan fotoğraf...

Birkan61
16/02/2012, 14:06
Başka forumlardada city arızası giderilse bile bir daha yaşama riski olduğundan bahsediliyordu..

Harika bir paylaşım olmuş bence.

Teşekkürler

tayfux
16/02/2012, 14:45
çok iyi bir paylaşım senin araçta sıkıntı çıkmazsa inşallah bu sorunu çözmüş olur fiat..

burank16
16/02/2012, 17:24
Paylaşım için teşekkürler.Eğer dedikleri doğrusu ise benim gibi evosu olanların bu sorunu yaşamaması gerekir ve şuana kadar evosu olan arkadaşlardan bu konuda şikayet yazıldığını ben görmedim bundan sonrada olmaz ise Kadir arkadaşımızın dediği gibi sorun yaşayan gpler mutlaka evo direksiyon milinde ısrar etsinler.İnşallah FIAT bu sorunu çözmüştür.

Birkan61
16/02/2012, 17:28
Paylaşım için teşekkürler.Eğer dedikleri doğrusu ise benim gibi evosu olanların bu sorunu yaşamaması gerekir ve şuana kadar evosu olan arkadaşlardan bu konuda şikayet yazıldığını ben görmedim bundan sonrada olmaz ise Kadir arkadaşımızın dediği gibi sorun yaşayan gpler mutlaka evo direksiyon milinde ısrar etsinler.İnşallah FIAT bu sorunu çözmüştür.

Dediğiniz gibi Evo'larda böyle bir sıkıntı yaşayanı bende hiç görmedim.

Makyajlı kasada zaten böyle bir problemin kesinlikle olmaması gerekir.

takres
16/02/2012, 17:50
Dediğiniz gibi Evo'larda böyle bir sıkıntı yaşayanı bende hiç görmedim.

Makyajlı kasada zaten böyle bir problemin kesinlikle olmaması gerekir.

çok az olsa da var...

icngz
16/02/2012, 20:11
Benim arac 2010evo ve son 2-3 haftadır sağa,sola cevirdiğimde tık tık ses gelmeye başlamıştı servise götürdüm direksiyon mili değişecek dediler. bu konuyla alakalı mı bilmiyorum.

yavuzselim
16/02/2012, 20:36
benim aracım 2006 model ikinci el aldımda acaba bendede city arızası olursa ücretsiz değişirlermi

kadir07
16/02/2012, 21:23
benim aracım 2006 model ikinci el aldımda acaba bendede city arızası olursa ücretsiz değişirlermibakımları serviste yapılmışsa değişirler ama yapılmadıysa biraz uğraşırsın...

kadir07
16/02/2012, 21:27
Benim arac 2010evo ve son 2-3 haftadır sağa,sola cevirdiğimde tık tık ses gelmeye başlamıştı servise götürdüm direksiyon mili değişecek dediler. bu konuyla alakalı mı bilmiyorum.sadece ses gelmesi bence onunla alakalı olmayabilir çünkü bende ve diğer arkadaşlarda direksiyonun sertleşmesi,kendi kendine sağa ve sola hareket etmesi,sola çekmesi,sola yumuşak sağa zor dönmesi gibi belirtileri var...

kadir07
18/02/2012, 10:11
bu arada yeni taktıkları evo direksiyon milden dolayı sanırım direksiyonum city modundaykan eskisine göre çok az daha sertleşti...

icngz
18/02/2012, 12:04
sadece ses gelmesi bence onunla alakalı olmayabilir çünkü bende ve diğer arkadaşlarda direksiyonun sertleşmesi,kendi kendine sağa ve sola hareket etmesi,sola çekmesi,sola yumuşak sağa zor dönmesi gibi belirtileri var...
Dediğiniz gibi milden değilmiş.Mili değiştirdiler tak tuk sesler gitmedi.Direksiyon motoru değişecekmişşş.hayırlısı...bekliyorum bu gıcık sesi kesmelerini...

kadir07
19/02/2012, 12:28
Dediğiniz gibi milden değilmiş.Mili değiştirdiler tak tuk sesler gitmedi.Direksiyon motoru değişecekmişşş.hayırlısı...bekliyorum bu gıcık sesi kesmelerini...umarım sorununuzu çözerler gerçekten insanın sinirini bozuyor böyle yeni araçlarda bu sesler..

kadir07
25/02/2012, 10:26
parça fiyatını soran arkadaşlar olmuştu fiyatı...
parça kodu: 51892280
parça adı: DIREKSIYON MILI (011392) EVO
tavsiye edilen perakende fiyatı: 1743 TL:surprise:

icngz
25/02/2012, 12:40
umarım sorununuzu çözerler gerçekten insanın sinirini bozuyor böyle yeni araçlarda bu sesler..
Sorun daha cözülmedi ama gercekten evo dan sogudum

burank16
28/02/2012, 22:20
Dün FIAT srvisine gitmiştim,yağ kaçağı için filitre üzerindeki kapak çatlamış onu değiştirdiler garantiden(80tl parça) oradaki arkadaşa city sorununu sorduğumda garanti dışı olan araçların sorununuda ücretsiz çözdüklerini söyledi.
Slmlr..

2004puntucu
19/03/2012, 22:46
bilgi için teşekkürler fakat hangi servise gittiniz ulaşırsanız sevinirim aynı sorunu yaşıyorum fakat değişim yapmıyorlar 2600-2800 tl arası fiat verdiler yardımcı olursanız sevinirim araç 2004 model eski kasa puntu full+full

kadir07
20/03/2012, 10:13
Antalya Birmot'ta değişim yapıldı.maalesef herkese ücretsiz değişim yapmıyorlar belki benimde bütün bakımlar serviste yapılmamış olsaydı bendende ücret taklep edeceklerdi.fiat müşteri hizmetlerini arayıp ücretsiz değişim yaptırmak için bastırın eğer yine kabul etmezlerse son çare olarak ücretini cebinizden ödeyip yaptırıp sonra kaymakamlıktaki tüketici hakem heyetine başvurup fiattan paranızın iadesini alabilirsiniz tekrardan geçmiş olsun...

GooSe
23/03/2012, 18:43
Bursa birmotta değiştirdiler iyi niyet garantisi adı altında benim sorunum yoktu çok şükür ses vs yoktu ama olsun ücretsizse yapalım dedim. Yanlız eski direksiyona göre bariz sertleşme var. Birde yüksek hızda direksiyon daha stabil. Eskisinde bu kadar stabil değildi.

kadir07
23/03/2012, 19:26
Bursa birmotta değiştirdiler iyi niyet garantisi adı altında benim sorunum yoktu çok şükür ses vs yoktu ama olsun ücretsizse yapalım dedim. Yanlız eski direksiyona göre bariz sertleşme var. Birde yüksek hızda direksiyon daha stabil. Eskisinde bu kadar stabil değildi.benim direksiyon da eskisine göre daha sert ama city modu kapalı haldeyken eskiden çok sertleşiyordu şimdi o kadarda sert değil city kapalı moddayken.ayrıca dediğiniz gibi süreki sola çekmedende kurtuldum bende...

theblight
24/03/2012, 00:01
Benimde pazartesi değişti ama acayip sert şuan direksiyonum city modu açık kullanmama rağmen eski direksiyonuma oranla 10 kat sertleşme var kullanım keyfimi kaçıracak derecede , sanki elektrikli direksiyon değil hidrolik direksiyona geri döndük o derece yani.
Hiçbirşey aracımdan soğutmamıştı beni bu kadar :(

kadir07
24/03/2012, 10:02
Benimde pazartesi değişti ama acayip sert şuan direksiyonum city modu açık kullanmama rağmen eski direksiyonuma oranla 10 kat sertleşme var kullanım keyfimi kaçıracak derecede , sanki elektrikli direksiyon değil hidrolik direksiyona geri döndük o derece yani.
Hiçbirşey aracımdan soğutmamıştı beni bu kadar :(biraz sertleşme benim direksiyondada var ama eğer çok fazlaysa bence servisle görüşüp bi kontrol ettirin.benimde değişti ben hiç city modunda kullamıyorum değiştiğinden beri ona rağmen çokta fazla sert değil...

schneider
07/06/2012, 22:20
Arkdslar mrhabalar bir sorunumu sizlere belirtmek istiyorum 2004 model fiat punto bir araç aldım 1ay önce 2.el anck aldktan sonra bnde bu direksiyon sorunuyla karsılastım aracımda city arızası başgösterdi direksiyon kilitleniyor servise götürdüğümde sorunun direksiyon kutusunun değişerek çözülebilecegini ve bunun da yaklaşık 2800 tl gbi bir masraf oldugunu söylediler ancak iyi niyet garantisiyle bu fiyatın yüzde 40ını karşılayabileceklerini söylediler ancak daha sonra da yaptıkları yazışmalar sonunda bu fiyatı hiç karsılayamayacaklarını ücreti tamamen benm karsılamamı istediler müşteri servisini aradım ordanda bi sonuç çıkmadı aracın 8yasında oldugunu ve bu tür sorunların olmasının doğal oldugu tarafıma bildirildi cok zor durumdayım benm bu masrafı karşılama sansım yok ne yapmalıyım nasıl bir yol gözterirsiniz bna gercekten cok magdur durumdayım yardımlarınız içn şmdiden tsekkr ederim.