PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City arızası, zor kurtuldum.

emtue
16/02/2012, 10:12
Arkadaşlar hala olayın şokunu atlatamadım.

Sabah evden çıkıp işe giderken alt geçide girdiğim anda direksiyon aniden sertleşti, yerler ıslak hafifte bir eğim vardı zar zor durdurabildim. Durdum diye sevinirken arkadan şerit değiştirmeyi akıl edemeyen dallamaların tacizine maruz kaldım. Olayın heyecanı geçince arabayı stop edip çalıştırdım bir düzelme olmadı, aşırı sert direksiyonla bir ara sokağa kadar götürüp parkettim işyerime geldim.

Forumdan gerekli belgeleri aldım birazdan servisleri arayacağım. İstanbul'da bu konuda minimum sıkıntı verecek servis hangisi yardımcı olursanız sevinirim.

EKLEME:

Arkadaşlar City arızasını ücretsiz hallettim.

Öncelikle Haliç Oto'dan Zafer bey (teknik işler sorumlusu) ve Kenan beye (servis danışmanı) ilgilerinden ve hoş sohbetlerinden dolayı teşekkür ederim.

Sabah aracı büyük bir hata yaparak randevusuz götürdüm ve haliyle dışarı kadar taşan serviste beni karşılayan bayan şaşırdı. Direksiyon kilitlenmesinden bahsedince bir bakalım müdahale edemeyebiliriz dedi ve Zafer beyi çağırdı. Zafer bey direksiyona geçip araçla manevra yaptı ve arızayı onayladı.

Süreç olarak bilgilerimi Fiat'a göndereceklerini gelen cevaba göre haber vereceklerini söylediler. Servisten umutsuzca ayrıldım. 1 saat sonra arayan Zafer bey ücretsiz değişim yapılacağını müsaitsem hemen götürmemi istedi. (Kendisi de bu hızda ve ücretsiz değişim cevabına şaşırmıştı)

Aracı 12.30'da teslim ettim 16.00'da aracınız yıkamada alabilirsiniz dediler, akşam 18.30'da güvenlikten teslim aldım ve 1 kuruş ödemedim.

Normalde 1 periyodik bakım yapılmadan ücretsiz değişim onaylanmıyormuş fakat Ero Servis plakalıklarım bu konuda yardımcı oldu.

Forumdan bir çok arkadaşın ve benim gittiğimiz Erhan usta Zafer ustanın sınıf arkadaşıymış oradan oluşan sinerjiyle bu gereksiz bakım işinden de kurtulmuş oldum.

Direksiyona gelince bariz sertleşmiş, bildiğimiz hidrolik direksiyon olmuş parmakla falan çevrilmiyor. Destek olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

jagar
16/02/2012, 10:27
bununla geçmiş olsun aman ihmal etmeyin İstanbul lu arkadaşlar servis konusunda muhakkak yardımcı olacaktır ...

StrawBeeRy
16/02/2012, 10:45
geçmiş olsun birmotlar yardımcı oluyor arayıp sormakta fayda vardır

GP COSKUN
16/02/2012, 10:51
geçmiş olsun emre

Ziyaretci037
16/02/2012, 11:02
Allah korumuş..Çok geçmiş olsun..

emtue
16/02/2012, 11:23
Teşekkür ederim arkadaşlar, kasko aracı en yakın servise çekiyormuş bana Fırat oto ve Haliç oto seçeneklerini sundular.

Fırat oto forumda gördüğüm kadarıyla kimseye yardımcı olmuyor, Haliç oto ve çağrı merkeziyle görüştüm önce serviste bakılsın elimizden geleni yaparız dendi. Haliç otodan bir önceki aracımda memnun kalmıştım inşallah yardımcı olurlar.

Senede 1 defa kırmızı ışık yanıp sönüyordu sizde de varsa ihmal etmeyin arkadaşlar akan trafikte aniden başınıza gelince neye uğradığınızı şaşırıyorsunuz.

icngz
16/02/2012, 11:31
geçmiş olsun.en kısa zamanda düzelir inşallah...

diesel32
16/02/2012, 11:39
çok geçmiş olsun... daha hızlı bir yerde de başınıza gelebilirdi... umarım hayırlısı ile çözülür

tayfux
16/02/2012, 14:47
büyük geçmiş olsun kardeşim..

rbcn
16/02/2012, 14:54
hocam aracın kaç model ve kaç km de

sebasti
16/02/2012, 14:54
Geçmiş olsun, aracınız kac model ?
Daha once arıza ışığı yanmışmıydı veya bir belirtisi olmus muydu ?

macman
16/02/2012, 15:02
Çok gaçmiş olsun Allah beterinden korusun ihmal etmeyin ama

Mr.Freeze
16/02/2012, 15:04
Gecmis olsun.

kadir07
16/02/2012, 15:25
geçmiş olsun şükür ki kimseye ve aracınıza bişey olmadan atlatmışsınız.değişim konusuna gelirsek eğer aracınız servis bakımlıysa zaten problem çıkarmadan ücretsiz değişim yaparlar ama servis bakımlı değilse diğer arkadaşlara yaptıkları gibi %50 civarı indirim teklif ederler sizde kabul etmeyip müşteri hizmetleriye irtibata geçin ve ücretsiz değişim için bastırın yine kabul etmezlerse en kötü ihtimal indirimli olarak yaptırıp paranızın iadesi için hakem heyetine başvurursunuz...

burank16
16/02/2012, 17:19
Geçmiş olsun
Herkez çok dikkat etmeli..

emtue
16/02/2012, 17:30
Arkadaşlar araç 2006 model ve 150 bin kmde.

geçen kış 1 kez kırmızı ışık yanmıştı ilk çalıştırmada sonra kapatıp açınca düzelmişti, bir de 2 sene önce ilk aldığımda aynı şekilde bir yoklamıştı.

Araç servis bakımlı değil maalesef bu akşam çekiciye yükleyip götüreceğim %50 den sonra mahkeme yolu gözüküyor gibi. İnsan akşama doğru alışıyor arkadaşlar iyi dilekleriniz için teşekkür ederim sağolun arkadaşlar..

takres
16/02/2012, 17:49
geçmiş olsun...

clubber_style
16/02/2012, 17:54
cok gecmıs olsun allah korumus

rbcn
16/02/2012, 19:35
inş ücretsiz değiştirirler.

halils2
16/02/2012, 19:44
geçmiş olsun konu ile ilgili olarak bizi de bilgilendirirsen seviniriz

yavuzselim
16/02/2012, 19:53
Geçmiş olsun. Direksiyon sertleşiyo derken acaba dönmüyormu ? virajda başımıza gelse çeviremezmiyiz direksiyonu ? Puntomda korktuğum en mide bulandırıcı olay. İnşallah başıma gelmez.

halitaxoy
16/02/2012, 21:18
arkadaşlar benim aracımın ekranında city yazıyor kilometrenin saat tarihin altındaki yazı.bu yazı normal mi ? yardımcı olursanız sevinirim

krm1983
16/02/2012, 21:24
city modunun açık olduğunu gösteriyor o sıkıntı yok.Kırmızı direksiyon işareti çıkarsa çalışırken o soruna işaret eder.

halitaxoy
16/02/2012, 21:31
city modunun açık olduğunu gösteriyor o sıkıntı yok.Kırmızı direksiyon işareti çıkarsa çalışırken o soruna işaret eder.

teşekkür ederim.

emtue
16/02/2012, 22:08
Arkadaşlar değerli yorumlarınız ve iyi dilekleriniz için teşekkürler.

Akşam işten çıkınca arabanın olduğu sokağa gittim, ilk çalıştırdım yine city arızası verdi.

Kapattım bir daha marşa bastım yine kırmızı direksiyon işareti ve city arızası verdi.

City modunu kapadım ve tekrar söndürüp çalıştırdım araç normale döndü. Güvenemedim bir daha kapatıp marşa bastım yine normal çalıştı.

Araç dar bir sokaktaydı ve adresi bilmiyordum(çekiciye adresi söyleyemeyeceğim gibi oraya giremezdi de) araç hazır çalışıyorken evin oraya çekim diye 4lüleri yakıp 20 civarı bir hızla evime kadar geldim ve parkettim.

Sonra tekrar arabayı söndürdüm çalıştırdım ve city modunu açtım bir sıkıntı kalmamış gibiydi. Aracı cumartesi sabah çekiciyle servise götüreceğim, bu akşam götürsem yarın servise gidemeyecektim, cumartesi izin günüm gelişmeleri tekrar yazarım.

Bir arkadaş nasıl olduğunu sormuş, 2 elimle birden asıldığımda çok çok az çevirebildim ve uyguladığım güç karşısında bütün gün bileklerim ağrıdı. Benim şansım düz yolda gitmemdi şanssızlığım tam alt geçide girdiğimde başıma gelmesiydi..

husnupasa
17/02/2012, 00:13
öncelikle geçmiş olsun,city mod yerine normal modda kullanırken de da aynı sertleşmeyi yaparmı?

emtue
18/02/2012, 19:15
Arkadaşlar City arızasını ücretsiz hallettim.

Öncelikle Haliç Oto'dan Zafer bey (teknik işler sorumlusu) ve Kenan beye (servis danışmanı) ilgilerinden ve hoş sohbetlerinden dolayı teşekkür ederim.

Sabah aracı büyük bir hata yaparak randevusuz götürdüm ve haliyle dışarı kadar taşan serviste beni karşılayan bayan şaşırdı. Direksiyon kilitlenmesinden bahsedince bir bakalım müdahale edemeyebiliriz dedi ve Zafer beyi çağırdı. Zafer bey direksiyona geçip araçla manevra yaptı ve arızayı onayladı.

Süreç olarak bilgilerimi Fiat'a göndereceklerini gelen cevaba göre haber vereceklerini söylediler. Servisten umutsuzca ayrıldım. 1 saat sonra arayan Zafer bey ücretsiz değişim yapılacağını müsaitsem hemen götürmemi istedi. (Kendisi de bu hızda ve ücretsiz değişim cevabına şaşırmıştı)

Aracı 12.30'da teslim ettim 16.00'da aracınız yıkamada alabilirsiniz dediler, akşam 18.30'da güvenlikten teslim aldım ve 1 kuruş ödemedim.

Normalde 1 periyodik bakım yapılmadan ücretsiz değişim onaylanmıyormuş fakat Ero Servis plakalıklarım bu konuda yardımcı oldu.

Forumdan bir çok arkadaşın ve benim gittiğimiz Erhan usta Zafer ustanın sınıf arkadaşıymış oradan oluşan sinerjiyle bu gereksiz bakım işinden de kurtulmuş oldum.

Direksiyona gelince bariz sertleşmiş, bildiğimiz hidrolik direksiyon olmuş parmakla falan çevrilmiyor. Destek olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

bariscil
20/02/2012, 15:49
Arkadaşlar Merhaba, bende siteye bugün üye oldum ve mesajları takip etmeye başladım bu konu hakkında 2.el olarak aldığım 2009 Model Grande Punto aracımda ben de uzun yolda sıkııntı yaşadım, bir anda kırmızı direksiyon uyarı ışığı yandı ve ne olduğunu anlamadan, en yakın müsait yerde durdum. Kontağı kapattım biraz bekledikten sonra düzeldi arıza , sonrasında servise gittim ama bilgisayarda her hangi bir arıza kaydına rastlanmadı . Bana çok garip geldi. İlk defa fiat araç kullanıyorum, aracı alalı 2ay olmadı bile ama, beni tedirgin etti...:-((

bariscil
20/02/2012, 16:02
Tabi durmaya veya kenara çekmeye çalışırkende arkadaşımızın dediği gibi ne kol ne de bilek kaldı . acaba genel bir sorun mu varki ??

emtue
21/02/2012, 14:47
Tabi durmaya veya kenara çekmeye çalışırkende arkadaşımızın dediği gibi ne kol ne de bilek kaldı . acaba genel bir sorun mu varki ??

Kronik bir sorun daha doğrusu üretim hatası mevcut. Genelde 2006 modellerde çıkıyordu.

Yerinizde olsam hemen servise götürüp yolda kilitlendiğinden bahsederdim, Fiat şu sıralar ücretiz hallediyor.

Şahsen aracımın değişimden sonra sürüş karakteri değişti, sıfır araç almış gibi net bir direksiyonu oldu.

rbcn
21/02/2012, 15:19
forumda son arızayla karşılaşan 2 kişininde ücretsiz değiştirildi fiat sorunu kabullendi sonunda

skystar37
21/02/2012, 16:20
Haliç Oto ile bir akü sorunu için tanışmıştım sonrasında Zafer ve Kenan ile tanıştım iyiki tanışmışım diyorum, Erhan usta ile sohbet ederken Zaferin okul arkadaşı olduğunu falan söyleyince öncesindeki ilgi alaka zaten güzeldi daha bir güzelleşti. Birde serviste Vedat usta var ki fena bir usta acayip pinpirikli sanki servise bakıma gelmiş araç değil kendisinin aracıyla ilgileniyormuş gibi uğraşıyor herşey ile....

Geçmiş olsun.

albay_alpay
19/03/2012, 19:34
Arkadaşlar araç 2006 model ve 150 bin kmde.

geçen kış 1 kez kırmızı ışık yanmıştı ilk çalıştırmada sonra kapatıp açınca düzelmişti, bir de 2 sene önce ilk aldığımda aynı şekilde bir yoklamıştı.

Araç servis bakımlı değil maalesef bu akşam çekiciye yükleyip götüreceğim %50 den sonra mahkeme yolu gözüküyor gibi. İnsan akşama doğru alışıyor arkadaşlar iyi dilekleriniz için teşekkür ederim sağolun arkadaşlar..

geçtiğimiz temmuzda ben paranın yarısını vererek ancak yaptırabildim.(861tl) konya servis hiç de sizlerinki kadar anlayışlı falan değil...arabam 2006 model 34500km de ve servis bakımlıydı...

schneider
07/06/2012, 22:33
Arkdslar mrhabalar bir sorunumu sizlere belirtmek istiyorum 2004 model fiat punto bir araç aldım 1ay önce 2.el anck aldktan sonra bnde bu direksiyon sorunuyla karsılastım aracımda city arızası başgösterdi direksiyon kilitleniyor servise götürdüğümde sorunun direksiyon kutusunun değişerek çözülebilecegini ve bunun da yaklaşık 2800 tl gbi bir masraf oldugunu söylediler ancak iyi niyet garantisiyle bu fiyatın yüzde 40ını karşılayabileceklerini söylediler ancak daha sonra da yaptıkları yazışmalar sonunda bu fiyatı hiç karsılayamayacaklarını ücreti tamamen benm karsılamamı istediler müşteri servisini aradım ordanda bi sonuç çıkmadı aracın 8yasında oldugunu ve bu tür sorunların olmasının doğal oldugu tarafıma bildirildi cok zor durumdayım benm bu masrafı karşılama sansım yok ne yapmalıyım nasıl bir yol gözterirsiniz bna gercekten cok magdur durumdayım yardımlarınız içn şmdiden tsekkr ederim

alisehirli
19/12/2012, 10:14
Arkadaşlar,
Dün akşam aracı park ederken direksiyon birden sertleşti ve direksiyon ışığı yandı. Bir iki kez stop edip çalıştırdım değişen bir şey olmadı.
Yarın sabah Küçükyalı Birmot a götüreceğim. Bu konuda desteğinize ihtiyacım var. Ne yapmam gerekiyor?

skystar37
19/12/2012, 11:17
Arkadaşlar,
Dün akşam aracı park ederken direksiyon birden sertleşti ve direksiyon ışığı yandı. Bir iki kez stop edip çalıştırdım değişen bir şey olmadı.
Yarın sabah Küçükyalı Birmot a götüreceğim. Bu konuda desteğinize ihtiyacım var. Ne yapmam gerekiyor?

Birmot yerine biraz yol yapıp haliç otoya gideceksin bir sıkıntı yaşamadan sorununa çözümü onlar bulacak..

Kenan ve Zafer'e selam söyle benden..

Geçmiş olsun.

Xenophan
19/12/2012, 17:45
Garanti bitmiş bile olsa bu arıza için ücretsiz değişim yapiyorlar mi? Ful servis bakımlı araçlar için soruyorum. Sonuçta kronik bir arıza

GT-N7100 cihazımdan 2 ile gönderildi