PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç rampada tıkanıyor

zafer murat
15/02/2012, 11:39
Arkadaşlar mrb Fiorino 1.3 75ps aracım 18.BİN 'de son 2 gündür özellikle motor ilk çalıştırmada sıcakken değil dik rampada bayılıyor gaz yemiyor.Dün stop ettirdim ikinci denemede çıktı bugünde aynısı oldu stop etmedi gaz yemedi.İkinci denemede çıktım.Araç apartman garajında duruyor ve ortam sıcaklığıda 14 Derece soğuktan olsa diyicem soğuk hava ama ve daha evvelden hiç olmayan şey 2 gündür böyle sorunla karşı karşıyayım.Debrijayı kontrol ettim normal kaçırma yok.

Akla mazot geliyor ama sürekli aldığım istasyondan alıyorum opetten.

oz.frkn
15/02/2012, 14:26
doblodan örnek verirsek. daha az yaksn diye 2000 devirde vites yükseltip motoru boğunca araç bir kaç ayda yokuşları çıkamz hale geliyor.

zafer murat
15/02/2012, 16:28
doblodan örnek verirsek. daha az yaksn diye 2000 devirde vites yükseltip motoru boğunca araç bir kaç ayda yokuşları çıkamz hale geliyor.

evet bende 2000 devirde değiştirdim sürekli peki ne yapmak lazım.

GP COSKUN
15/02/2012, 16:45
soğuk motorun performansında düşüş olması gayet doğal bir durum
her motor normal çalışma sıcaklığına ulaşınca ancak maksimum performansını sunar

oz.frkn
15/02/2012, 18:22
evet bende 2000 devirde değiştirdim sürekli peki ne yapmak lazım.

araç bana geldiğinde gaz yemiyordu geç hızlanıyordu çekişi düşüktü ama birden bire olacak bi durum değil bu adam yaklasık 1 yıldır devirsiz kullanılmıştı. 2000 devir bile olmadan vites yükseltmiş. (şehir içi) amacı aracın ekonomik olmasıymış. + doblonun kasası biraz ağır.

ben ilk 3 hafta gazı yedirerek yavaş yavaş hızlanarak 3500 devirde kullanmaya çalıştım kendini toplar gibi oldu. sonra max hız denemesi yaptm 175 i gördüm. toplam 1 ayda kendine geldi. sizin aracın sorunu bumu bilmiyorum inş. çözülür

zafer murat
15/02/2012, 20:27
çekişte problem yok hızlanıyor ilk rampada tıkanma oluyordu bugün mazot deposunun kapağı açtım baya hava yapmış tekrar kapattım ve şuan durum iyi gibi