PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yolda hararet göstergem normal seviyeden aşağı düşüyor soğuyor sanki motor

dogus618
15/02/2012, 09:09
Herkese hayırlı sbahlar iki gündür işe gidip gelirken dikkatimi çeken bir unsur war arabamda
ben harbiye elmadağ taraflarında oturoum sabahları işe giderken arabayı 2 3 dk rolantide çalıştırıp hareket ediyorum ve haliç in üzerine geldiğimde hararet göstergesi anca ortaya yani normal seviyeye geliyor ve halicin ortalarında biraz daha ilersinde ise hararet göstergen bir çizgi düşüyor ama ben motoru asla sıkıştırmıorum 2000 devri hiç geçmiorum neyse düştükten sonra birazcık daha gidiyorum tekrar yavaş yavaş normal seviyesine gelior iş yerim merter güngörende topkapıyı geçtimmi hararet tam yerine oturuo bir daha asla oynama yapmamakta bunun sebebi havaların cok soğuk olmasımı yoksa termostat arızasımı
not:sadece sabahları yaşadığım bir durumdur .

Engin_T
15/02/2012, 09:14
Doğukan aracında herhangi bir problem yok benim aracımda da aynı şekilde trafikte beklerken soğuk havalarda hararet iniyor sonra hareket etmeye başlayınca tekrar her zamanki yerine geliyor. Dizel araçlarda böyle oluyor malesef durduğu yerde araç çalışırken birde kalorifer açıksa hararet sıfıra kadar inebiliyor, anormal bir durum yok :)

vek66
15/02/2012, 09:20
hiç merak etme sıkıntılı bir durum değil Engin arkadaşımın dediği gibi normal bir şey bizim araçlarda böyle..

dogus618
15/02/2012, 09:45
Walla ne yalan solim tirstim termostat ariza yapar hararet yapar die tsk ederim cevaplar icin arkadaslar saolun.

Ziyaretci037
15/02/2012, 10:24
Küçük motor ve dizel olmasının kötü yanlarından biride bu malesef..Bu yüzden araba tam ısınana kadar kaloriferi açmıyorum bile..Donuyorum sabahları okula giderken:)

GP COSKUN
15/02/2012, 10:44
doğukan aracını ilk çalıştırdığın zaman termostat kapalı durumdadır
ne zaman motor soğutma suyu sıcaklığın termostatın derecesine eşit olur işte o anda termostat açar ve motorun içinde su dönmeye başlar
işte senin gördüğün o ufak düşüşün sebebi bu durumdur
motora su grişi olduğunda hararet düşer sonra termostat sayesinde tekrar yükselir bu gün içinde çok defa tekrarlanır ancak siz bunu fark edemessiniz
ancak sabah ilk çalıştırıp ısınmada gözle hararret göstergesinde bu durum izlenebilir

dogus618
15/02/2012, 11:00
anladım Çoşkun abicim saolasın walla ne yalan sölim beni en çok korkutan şey hararettir o yüzden forma hemen yazdım :) teşşekür ederim hepinize aydınlattığınız için beni saolun

emrahisilti
15/02/2012, 12:06
termostat açık kalıyor olabilir.Devamlı su girişi oluyordur.Çok basit bir sorun.Termostatı değiştirin birde öyle deneyin

tayfux
15/02/2012, 16:25
termostattandır..benim eski megane de olmuştu bu olay...uzun yolda hararet yükselmiyor ve resmen donuyordum..termostatın içini boşaltmış benden önceki sahibi termostatı değiştirince normale dönmüştü..

AYTEK AYDIN
16/02/2012, 11:33
benim aracımda böyle sanırım hepsi böyle anormal bir durum yok.

halils2
16/02/2012, 19:19
coşkuna abinin de dediği gibi normal bir durum aracım benzinli olduğu halde sabahları aynı durumu yaşıyorum e bu havalarda da olsun artık yani biz bile 3 4 kat kıyafet giyiyoz :)

hfguler
18/02/2012, 22:35
benim ilk başlarda hemen motor ıssınır ve tam ortada sabit kalırdı 2 ay önce sizinki çıkıp inmeler başladı... ben soğuk havalara bağladım... ama bugün izmirden bodruma giderken araç hiç ısınmadı..... termostat açık kaldı.... bişey değil bodruma kadar bu soğuk havada arabanın içide ısınmadı.... bodrumda termostatı değiştirttim... sıcak sıcak döndüm şimdi izmiree not: termostatın açık kalması kapalı kalmasından iyidir... belki donarsınız ama araç hararet yapmaz...

sadece_erhan
04/03/2012, 01:15
benimkide öyle valla, daha motor ısınmadan gideceğim yere varıyorum

ervatan
07/03/2012, 02:51
gecenlerde bende farkettim rampa aşaya inerken (araç vitesteolmasına rağmen) hararet düştü havalar soğuk diye pek aldırış etmedim acaba bizim termostatdamı gitti

sadece_erhan
07/03/2012, 08:36
gecenlerde bende farkettim rampa aşaya inerken (araç vitesteolmasına rağmen) hararet düştü havalar soğuk diye pek aldırış etmedim acaba bizim termostatdamı gitti

aynen bendede öyle, biraz ısınsa bile 1 km yokuş aşşağı giderekn gaza basmazsan, hele hele kalorifer açıksa hararet ibresi düşüyor. bende termostatdanmı diye düşündüm ama forumdaki herkesde aynı sıkıntı var. demekki özelliği bu :D

puntor
07/03/2012, 08:50
dizel değilde benzinli alsaydın hocam sıcacık olurdu içerisi ve hararet ibren de hamsi paluğu gibi oynamazdı. DİZEL GEÇ ISINIR ÇABUK SOĞUR NOKTA. Saygılar...

hfguler
07/03/2012, 16:09
dizel değilde benzinli alsaydın hocam sıcacık olurdu içerisi ve hararet ibren de hamsi paluğu gibi oynamazdı. DİZEL GEÇ ISINIR ÇABUK SOĞUR NOKTA. Saygılar...

benim dizel ama hiç oynamıyor sadece soğuk havalarda biraz daha geç orta seviyeye geliyor... ama geldi mi hep sabit... ortaya gelmiyordu gelse de düşüyordu... turbo değişirken 120000 bakımla birlikte termostatıda değiştirttim şimdi sabit....

sadece_erhan
07/03/2012, 16:32
orta seviyeye gelince sabit kalıyo zaten. orta seviyeye gelene kadar boş bırakırsan düşüyo hararet

edisunsarac
13/12/2014, 23:20
Bende kaza yaptim fan su radyatoru degisti normalde hep 90 da kalan sicaklik kaloriferi acinca dusmeye basladi sonra ustaya goturdum termostat degismesi gerek dedi degistirdik ayni sorun devam ediyo cildiricam nedir bunun sebebi? Kaza yapmadan once hic oynamiyordu hep 90 da duruyordu.

akk0212
14/12/2014, 12:10
benim t-jet linea aracımda aynı şey oluyordu, gittim termostatı değiştim sorun ortadan kalktı sizinde termostat arızalı olabilir,değiştirirseniz, müşürüde değiştirin