PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turbonun kendini bırakması

sedat06DF5649
13/02/2012, 21:25
arkadaşlar bugün sabah işe gelirken araba kendi kendine turbodan cıktı ve garip bi şekilde kendi kendine gaz verdi sonra ben gaza basıyorum ama gitmedi birden tekrar düzeldi önceki arabamda turboyu bırakmıştı ama bunda daha farklı oldu neden olabilir acaba ???

tayfux
13/02/2012, 21:54
eğer ki birdaha olursa bence hemen servise danışın bence çünkü turbonun devreye girmemesi pistonlar enjektörler falan filan komple zarar verir..

cemal arslan
13/02/2012, 22:41
arkadaşlar bugün sabah işe gelirken araba kendi kendine turbodan cıktı ve garip bi şekilde kendi kendine gaz verdi sonra ben gaza basıyorum ama gitmedi birden tekrar düzeldi önceki arabamda turboyu bırakmıştı ama bunda daha farklı oldu neden olabilir acaba ???

turbodan çıktı , turboyu bırakmıştı...öyle bir şey yok...

muhtemelen sensörlerde bir sıkıntı olmuştur...

araca chip tuning yapıldı mı ???

eğer ki birdaha olursa bence hemen servise danışın bence çünkü turbonun devreye girmemesi pistonlar enjektörler falan filan komple zarar verir..

turbo her zaman devrededir...motor çalıştığı sürece turbo döner...

velevki turbo mil kesti yada devre dışı kaldı......bir sorun olmaz...bir yere zarar vermez..

ancak...turbo mil kestiğinde...emiş tarafına yakın keserse...turbonun yağlaması için gelen yağ emiş tarafında intercoolere oradan yanma odasına gidecektir...içeri giren yağı motor yakamayacağı için ve de o yağ yanma odasında kalacağı için piston kollarını eğebilir hatta kırabilir...daha kötüsü motor bloğunu çatlatabilir...

kadango
13/02/2012, 23:15
Her zaman devrede olan şeyin devreden çıkması-girmesi aksama bir zarar gelmemişse mümkünsüz bir durum.Siz yanlış aktarıyorsunuz bize,sanıyorum ki yığılma ve artından tekrar toparlanma gibi bir durum yaşamışsınız.Bunun binbir türlü sebebi olabilir.Kötü yakıttan da olur,turbo hortumu patlar ne bileyim bir sürü şey sayabilirim.Verdiğiniz bilgi yeterince hatta hiç açıklayıcı değil.

Engin_T
14/02/2012, 10:06
İni bi sıkıntı yoktur Sedat..

sedat06DF5649
14/02/2012, 12:01
arabanın turbosu devreye girmedi acıklayıcı olan bu yığılmanın kötü yakıtın ne olduğunu biliorum zaten önceki aracımdada yaşamıştım bunu araç turboya geçmedi ve vitesi boşa atmış gibi gaz verdi ve ben sonra tekrar bastığımda araba hiç gaz vermedi. nese bi sorun yok dmkki

sedat06DF5649
14/02/2012, 12:06
İni bi sıkıntı yoktur Sedat..

enginim saolasın bende sanmıorum ama yinede nolur nolmaz diye danışıyım dedim.

turbodan çıktı , turboyu bırakmıştı...öyle bir şey yok...

muhtemelen sensörlerde bir sıkıntı olmuştur...

araca chip tuning yapıldı mı ???

turbo her zaman devrededir...motor çalıştığı sürece turbo döner...

velevki turbo mil kesti yada devre dışı kaldı......bir sorun olmaz...bir yere zarar vermez..

ancak...turbo mil kestiğinde...emiş tarafına yakın keserse...turbonun yağlaması için gelen yağ emiş tarafında intercoolere oradan yanma odasına gidecektir...içeri giren yağı motor yakamayacağı için ve de o yağ yanma odasında kalacağı için piston kollarını eğebilir hatta kırabilir...daha kötüsü motor bloğunu çatlatabilir...

cemal abi teşekkür ederim yok abi chip tuning yapılmadı zaten sen yapcan :D

teşekkür ederim cuma servise gitcem bakım zamanıda gelmişti zaten.

kadango
14/02/2012, 16:00
arabanın turbosu devreye girmedi acıklayıcı olan bu yığılmanın kötü yakıtın ne olduğunu biliorum zaten önceki aracımdada yaşamıştım bunu araç turboya geçmedi ve vitesi boşa atmış gibi gaz verdi ve ben sonra tekrar bastığımda araba hiç gaz vermedi. nese bi sorun yok dmkki

Hayırlısı kardeş,demek ki devreye girmeyen turbo da varmış öğrenmiş olduk.