PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soğuk hava ve debriyaj pedalı

OzzY
13/02/2012, 16:54
geçen gün park ettiğim yerde buz olduğu için sürekli patinaja düşüyordu.

bende geri viteste 4-5 metre en fazla 1 dk boyunca yarım debriyaj yaparak çıkardım. koku vs gelmedi ancak şuan pedal sertleşmiş gibi. acaba soğuktanmı yoksa psikolojikmi. kafayı yemek üzereyim 33000de değiştirdim balatayı(annem sağolsun) daha 16000km oldu :S

dogus618
13/02/2012, 21:22
Bence psikolojiktir bu kadar cabuk problem olacagini sanmiyorum ams isi bilen dostlar yazar ama bizler biraz kil olunca herseyde bisi war gibi dusunuyoruz ister istemez

---
I am here: https://maps.google.com/maps?ll=41.044359,28.984274

tayfux
13/02/2012, 21:55
bence de psikolojik :)

puntor
13/02/2012, 22:43
kesinlikle pisikoljik bi durum ben sıfır aldım 2 gün oldu aracı alalı.Sanki banada yavaş yavaş sertleşecekmiş gibi geliyor.sertleşti aman şöle oldu böle oldu.Bırak kardeş olsun en fazla balata masrafın olur.Aracın motorunda daha büyük problem olmasında.Bi debizim türk milletinde şöle bi durum var. İşte benim balata 90000 de bitti falan falan kötü şöför erken bitirir. alakası yok.... Paçadan sıkma bu işler.Kafanı takma.. setleşsin değiştirirsin kardeşim pamuk gibi olur.....

OzzY
13/02/2012, 23:37
kesinlikle pisikoljik bi durum ben sıfır aldım 2 gün oldu aracı alalı.Sanki banada yavaş yavaş sertleşecekmiş gibi geliyor.sertleşti aman şöle oldu böle oldu.Bırak kardeş olsun en fazla balata masrafın olur.Aracın motorunda daha büyük problem olmasında.Bi debizim türk milletinde şöle bi durum var. İşte benim balata 90000 de bitti falan falan kötü şöför erken bitirir. alakası yok.... Paçadan sıkma bu işler.Kafanı takma.. setleşsin değiştirirsin kardeşim pamuk gibi olur.....

valla 33000de değiştirmek bi kere koydu suçu anneme atmıştım ama yine bittiyse dahada manuel araba kullanmam. babamın cmax 110binde hiç bişey yok :S forumdada epey uzun süre kullananlar var, malesef tamamen kullanımla alakalı.

ama banada öyle 1 dkda bitmesi çok mantıksız geliyor koku filanda gelmedi... resmen korkuyorum gidipte abi bi bak demeye

takres
13/02/2012, 23:38
psikolojiktir ozan o :)
ben kış aylarında trafikte hep 2 ile kalkıyordum gp ile :) vites çok soğuk oluyordu 1 e atmaya üşeniyordum :D :D

OzzY
13/02/2012, 23:57
valla resmen arabadan soğumuş durumdayım genel olarak sıvıların tamamında abukluk var yarın araba soğukken hepsini baştan kontrol edip olmadı müslüm abinin yolunu tutucam. ısınmaya ihtiyacım var :D

soğutma suyu maxın üzerinde(sıcak motorda normal diye biliyorum)
fren hidroliği neredeyse kapakta(maxın kat kat üzerinde)
yağ çubuğunu çektiğimde yarısına kadar yağ içinde(hep öyleydi)
yağ kapağını açtığımda üflüyor elimi yaklaştırınca çekiyor
çekişte düşüş var gibi(buda psikolojik olabilir tabi) vs vs

ki bakımdan çıkalı(yağ+filtreler+balatalar+boğaz kelebeği temizliği) 1 hafta olmadı.

gurik
14/02/2012, 00:16
Benim bildiğim Ozan balatayı söker temizler geri takarken 3 vida arttırır.
:rolleyes2:

OzzY
14/02/2012, 00:33
Benim bildiğim Ozan balatayı söker temizler geri takarken 3 vida arttırır.
:rolleyes2:

lift yok abi ya :D:D

hazır sevgililer günü gelmişken :P şimdi indim aşşağıya yağa suya filan baktım. aküden şase kablosunu çektim bi resetlensin bakalım(performas düşüklüğü için)

GP COSKUN
14/02/2012, 01:33
valla resmen arabadan soğumuş durumdayım genel olarak sıvıların tamamında abukluk var yarın araba soğukken hepsini baştan kontrol edip olmadı müslüm abinin yolunu tutucam. ısınmaya ihtiyacım var :D

soğutma suyu maxın üzerinde(sıcak motorda normal diye biliyorum)
fren hidroliği neredeyse kapakta(maxın kat kat üzerinde)
yağ çubuğunu çektiğimde yarısına kadar yağ içinde(hep öyleydi)
yağ kapağını açtığımda üflüyor elimi yaklaştırınca çekiyor
çekişte düşüş var gibi(buda psikolojik olabilir tabi) vs vs

ki bakımdan çıkalı(yağ+filtreler+balatalar+boğaz kelebeği temizliği) 1 hafta olmadı.

ozan debriyaj balatan bitmemiştir öyle hemen kafaya takma soğukta sertleşme gayet normal

üstteki listene gelince
hepsi soğuk havalarda yaşanabilen bunun yanında senin gibi aracına düşkün ve aşık olan adeta üzerine titreyen kullanıcıların herşeyden şüphe etmesi sonucu aslında normal ve olağan durumlar
biraz rahat ol sen ne kadar rahat olursan aracında o kadar rahat yol alır

OzzY
14/02/2012, 01:39
ozan debriyaj balatan bitmemiştir öyle hemen kafaya takma soğukta sertleşme gayet normal

üstteki listene gelince
hepsi soğuk havalarda yaşanabilen bunun yanında senin gibi aracına düşkün ve aşık olan adeta üzerine titreyen kullanıcıların herşeyden şüphe etmesi sonucu aslında normal ve olağan durumlar
biraz rahat ol sen ne kadar rahat olursan aracında o kadar rahat yol alır

sen dedikten sonra tamamdır abi :D

puntor
22/02/2012, 16:19
sen dedikten sonra tamamdır abi :d

yani psikoljik bi durum giden balata olsun sıkma canını.....

Solitude
22/02/2012, 18:41
Hey gidi doğan slx, inanın bazen arıyorum tadı çok başkaydı. 110.000 de prizdirek bilyasından ses geldiği için bilya değiştirilirken arada baskı balatada değiştirilmişti, inanın bi 100.000 daha götürürdü heralde, sıfır gibiydi. Eski arabalarda kullanılan malzemeler şimdikinden kötü olsada sanki yürür aksam daha iyiydi.

M@GIC
22/02/2012, 19:05
Ozan herkes dediği gibi senin durum biraz psiklojik. aracına karşı özel hassasiyetin kaynaklanıyor.
Gönül rahatlığıyla kullanbilirsin, tadını çıkar ve olumsuz şeyleri düşünme
Hem Çoşkun abide durumu ii özetlemiş. ;)