PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakıtlara dikkat!

ayaman
13/02/2012, 13:03
arkadaşlar geçenlerde haberleri izlediniz mi bilmiyorum. haberlerde isim vermeden çok ünlü markaların kaçak mazot sattıkları ortaya çıktı . bu mzotlar yağ karıştırılıyormuş.
geçenlerde bir arkadaşımız yazmıştı benim aracım 27000 de ve enjektörleri tıkanmış dedi ve yakıt aldığı yer ise shell imiş ; ama bu isim altında çok kalitesiz yakıtlar da satılabiliyor bu enjektör olayı arçalrdan değil böyle harama süt emmiş insan diye ortalıklarda gezinenler yüzünden bilginize

Misafir047
13/02/2012, 13:49
evet oyle ama yapacak bişey yok devlet kurumların işi onlarda bişey yapamıyorsa biz hiç bişey yapamayız

vek66
13/02/2012, 13:58
bu aralar sanki opette de bazı oynamalar var sanırım..

pilotender
13/02/2012, 14:21
kavun değil ya kokusundan anlayayım iyi mazotu. yapacak birşey yok burası Türkiye. yolsuzluk haram, alçaklık almış başını gidiyor. devlet neyi denetliyor ki mazotu denetlesin...onlar ancak millete kazık sokmayı bilir. Fiat, Opet'ten alacaksın diyor ve oradan alıyorum başka da yapacak birşey yok bozulursa servise bırakırım arabayı direkt.

ayaman
13/02/2012, 14:42
adamlar o kalitesiz yakıtı bize 1. sınıf yakıt diye satıyor o alçaklar. haberlerde izledim adamlar gizli depo yapmış ordan pompalar veriyolR

pilotender
13/02/2012, 14:47
benim babamda benzinci ama aliağa'dan rafineriden doldurulup geliyor ve depoya boşaltılıyor tankerle. eğer rafineri kaçak mazot satıyorsa bilemem :) işin o boyutu da olur mu olur ha Türkiye burası :)

lektonstar17
13/02/2012, 17:03
Arkadaşlar içiniz rahat olsun herkes istediği yerden mazot alabilir.Eğer aracınız arızalanırsa ve sorun yakıttan kaynaklanıyorsa firmalar masrafı karşılamak zorunda.Cumartesi servisteydim , ordaki arkadaş geçenlerde *hell euro dizelden arızalanan bi araç geldiğini söyledi uzmanlar gelip yakıt örneği almış ve sonunun yakıttan kaynaklandığı anlaşılınca tüm masrafı *hell üstlenmiş.Hatta ben ordayken bi dizel punto vardı,sorun *petten kaynaklanmış ve arızayı *pet karşılamış.Yani nerden alırsanız alın işin sonunda yakıt kusurlu çıkarsa masrafınız karşılanır.

krm1983
13/02/2012, 17:28
Bilindiğiniz markadan ziyade bildiğiniz istasyondan şaşmamak önemli bence.Tabi mecburi durumlar ve uzun yol dışında.

kara kız
13/02/2012, 17:52
benim babamda benzinci ama aliağa'dan rafineriden doldurulup geliyor ve depoya boşaltılıyor tankerle. eğer rafineri kaçak mazot satıyorsa bilemem :) işin o boyutu da olur mu olur ha Türkiye burası :)

baban benzincimi? vayy beee..sanslısın valla..;)

ayaman
16/02/2012, 09:12
Arkadaşlar içiniz rahat olsun herkes istediği yerden mazot alabilir.Eğer aracınız arızalanırsa ve sorun yakıttan kaynaklanıyorsa firmalar masrafı karşılamak zorunda.Cumartesi servisteydim , ordaki arkadaş geçenlerde *hell euro dizelden arızalanan bi araç geldiğini söyledi uzmanlar gelip yakıt örneği almış ve sonunun yakıttan kaynaklandığı anlaşılınca tüm masrafı *hell üstlenmiş.Hatta ben ordayken bi dizel punto vardı,sorun *petten kaynaklanmış ve arızayı *pet karşılamış.Yani nerden alırsanız alın işin sonunda yakıt kusurlu çıkarsa masrafınız karşılanır.

istanbul gibi yerlerde gidip sürekli aynı yerden yakıt almak çoğu zaman mümkün olmuyor ki. yapabileceğimiz en iyi şey bilindik markaları kullanmak ama insan böyle şeylere şahit olunca üzülüyor insanın zoruna gidiyor. bir de kötü yakıt aldığınızda hemen kendini belli etmiyor zamanla bariz şekilde arıza kendini ele veriyor. sonra da yakıttan kaynaklanan enjektör sorunu çıkıyor ortaya sonra da kara kara düşünüyosun neden oldu diye hangi istasyondan kaynaklı diye ?
çoğu da bu enjektör arızalarını hele de araçları yeniyse az km yapmışsa direkt suçu aracında aruyor halbuki raçlarda en hassas ve dayanıklı parçalardan bir tanesi enjektördür

senergurbuz
16/02/2012, 11:17
arkadaşlar.
şçalıştığım şirkette lıne ve doblo araçlar arıza yaptı.servis enjektörden kaynaklandığını söyledi.enjektörleri bosch'a yolladık,gelen raporda yakıt kaynaklı bir durum olduğu bildirildi.bu raporları biz TOTAL firmasına ibraz ettik hatta yakıttan numune gitti fakat yakıtta herhangi olumsuz bir katkıya raslanmadığı bildirildi ve ücret iade talebimiz dava yolu açık bir şekilde reddedildi.

cemal arslan
16/02/2012, 12:27
ankarada bir istasyonda 7 metre toprak içine gömülü 50 bin ton solvent 70 bin ton 10 numara yağ ile karıştırılarak dizel yakıt diye satıldığını tespit etmişler ve suç üstü yaparak olayı ortaya çıkardılar...

her zaman diyorum...
yakıtın rengine bakarak yada istasyonun markasına bakarak burası iyidir diyemezsiniz...

1. depoyu fulle ...km sıfırlar...kaç km gitti bak ...
2. gaz tepkisi nasıl ? basınca gidiyormu ?
3. duman atıyor mu ?
4. farklı istasyonlardan al kıyasla..hangisi daha çok km yapıyor ??

kötü yakıt ...enjektöre zarar verir...

shell gtl bazı araçlara iyi gelmiyor...bence mjetlere almayın...

opet total po...tercih edin...
ama sürekli aynı yerden almayın...

farklı istasyonlardan farkı markalardan alın ki ...kıyas yapma şansınız olsun...

armi
16/02/2012, 17:38
arkadaşlar.
şçalıştığım şirkette lıne ve doblo araçlar arıza yaptı.servis enjektörden kaynaklandığını söyledi.enjektörleri bosch'a yolladık,gelen raporda yakıt kaynaklı bir durum olduğu bildirildi.bu raporları biz TOTAL firmasına ibraz ettik hatta yakıttan numune gitti fakat yakıtta herhangi olumsuz bir katkıya raslanmadığı bildirildi ve ücret iade talebimiz dava yolu açık bir şekilde reddedildi.

Hangi TOTAL'den alıyordunuz hocam yakıtı? bende sürekli TOTAL kullanıyorum ve memnunum ama içime kurt düşürdün şimdi. Total istasyonu "bonjour" muydu?

cemal arslan
16/02/2012, 17:41
arkadaşlar.

numune yakıt...temiz depodan alınmıştır da o yüzden bir katkıta rastlanmamıştır....

genelde öyle oluyor...

takres
16/02/2012, 17:45
arkadaşlar.

kesin farklı bir depoları vardır...

lektonstar17
16/02/2012, 17:46
Hangi TOTAL'den alıyordunuz hocam yakıtı? bende sürekli TOTAL kullanıyorum ve memnunum ama içime kurt düşürdün şimdi. Total istasyonu "bonjour" muydu?

Arkadaşlar her total aynı değil, totalin kendi istasyonları var onlarda kesinlikle oynama olmuyor direk merkez kontrollü.Mesela Altunizade total.Sanırım TOTAL DOCO die geçiyormuş bu kendi istasyonları.Ve total excelium euro dizel en temiz en kaliteli dizelmiş.Valla en son opetten aldım ve hiç verim alamadım,bitince bu totalde fullicem.

armi
16/02/2012, 22:08
Arkadaşlar her total aynı değil, totalin kendi istasyonları var onlarda kesinlikle oynama olmuyor direk merkez kontrollü.Mesela Altunizade total.Sanırım TOTAL DOCO die geçiyormuş bu kendi istasyonları.Ve total excelium euro dizel en temiz en kaliteli dizelmiş.Valla en son opetten aldım ve hiç verim alamadım,bitince bu totalde fullicem.

Doco değil de Total'in "Bonjour" yazanları kendi istasyonları diye biliyorum. Yaklaşık 3 yıldır Total kullanıyoruz ailece, arabalar 0 ile 160 bin km arasında hiçbirisinde yakıt kaynaklı bir sıkıntı yok. Bu arada Teb kredi kartına da %5 indirim yapıyorlar :clapping:

lektonstar17
16/02/2012, 22:26
bonjour total benzinliklerindeki marketlerin adı diye biliyorum.

makeles
16/02/2012, 22:55
arkadaşlar.

satıcının deposundan değil sorun çıkan aracın deposundaki yakıt teste gitmeliydi.
yakıt sorunlu çıkar ve total marker ile numune marker aynı ise suç totalin olurdu.
yanlış mı düşünüyorum?

ClubberS_ENjoY
17/02/2012, 01:23
Opetten şaşmam :)

ayaman
17/02/2012, 08:12
:
kesin farklı bir depoları vardır...

:clapping: yakalanan istasyon aynen senin dediğin gibi yapmıştı farklı deposu vardı yani kaçak yakıtı başka depodan alıyodu. tam üstüne bastın tebrik

skystar37
17/02/2012, 08:19
Ramazan ayında ve öncesinde Fulldeki indirimlerden dolayı sürekli Fullden yakıt aldım ama nedense sanki araç az km yapıyor gibi gelmişti bana. Servis enjektör zamanlamaları çok sapmalı yakıt aldığın yeri değiştir demişti bende ileride sorun çıkartabileceği için daha tam sorun çıkmadan Full un yakıt güvence sistemi için kayıt açtırdım. Osmanbeydeki Fiat servisine geldiler aracın deposundaki yakıttan 1 litrelik şişeler 4 adet numune aldılar bir tanesini de mühürleyip bana teslim ettiler. 1 hafta sonra numune sonuçları gelmişti ve yakıtta herhangibir sorun yoktu ve dolayısıyla ileride çıkacak sorunları da böylece kabul etmediler. Ancak yine de servis arada çok uçurum yok sen yine opetten almaya devam et dedi bende o günden sonra hep opetten alıyorum. Birde arkadaşların dediği gibi kokusuna rengine bakarak kaliteli demek mümkün değil fakat eğer ticari taksiler minibüscüler ve servislerin sürekli aldıkları istasyonlar genelde iyi oluyor o yüzden ona dikkat ediyorum, ticari müşterisi çok ise bunun yakıtında sorun yoktur diye düşünüyorum.

ayaman
17/02/2012, 13:37
bence tam tersi kamyoncu,servisler,taksiciler vs bunlar günlük yakıt ortalamaları yüksek olduğundan işin daha ucuzuna kaçarlar bence öyle düşünme yanlış.

skystar37
17/02/2012, 13:47
bence tam tersi kamyoncu,servisler,taksiciler vs bunlar günlük yakıt ortalamaları yüksek olduğundan işin daha ucuzuna kaçarlar bence öyle düşünme yanlış.

Yok bence sen yanlış düşünüyorsun adam sonuçta o araç ile para kazanıyor ise aracının zarar görmesini ve çalışmıyacak olmasını istemez kaldıki aldığı yakıt yaptığı yol ilede kıyas yaparlar. Benim çevremde çok fazla servis işi yapan ticari taksi kullanan var hepsinin ortak düşüncesi ben eğer 10lt yakıt ile 100km gidiyorsam verdiğim rakamda 30 lira ise sorun yok ama ben 10lt yakıt ile 90km gidiyorsam verdiğim rakamda 29 lira ise sorun var diyorlar.

Bugün gazetede gördüm opet yetkilisi biri aldığınız yakıt ile yaptığınız kmyi kıyas edin nerden aldığınız yakıt ile fazla yok yapıyorsanız orayı tercih edin diyor.
.

cemal arslan
17/02/2012, 13:50
daha önce chip tuning yaptığımız bir tır sahibi kendi söyledi...depoya şu kadar mazot şu kadar 10no yağ atıyorum diye...
enjektör bozulsun...sonuçta ben o masrafı fazlasıyla kurtarıyorum dedi...

uraaal
17/02/2012, 14:07
Yok bence sen yanlış düşünüyorsun adam sonuçta o araç ile para kazanıyor ise aracının zarar görmesini ve çalışmıyacak olmasını istemez kaldıki aldığı yakıt yaptığı yol ilede kıyas yaparlar. Benim çevremde çok fazla servis işi yapan ticari taksi kullanan var hepsinin ortak düşüncesi ben eğer 10lt yakıt ile 100km gidiyorsam verdiğim rakamda 30 lira ise sorun yok ama ben 10lt yakıt ile 90km gidiyorsam verdiğim rakamda 29 lira ise sorun var diyorlar.

Bugün gazetede gördüm opet yetkilisi biri aldığınız yakıt ile yaptığınız kmyi kıyas edin nerden aldığınız yakıt ile fazla yok yapıyorsanız orayı tercih edin diyor.
.
bencede sen yanlış düşünüyorsun abi hiçbir ticari araç sürücüsü pahalı yakıt kullanmaz en ucuzu neresiyse orası en iyidir onlar için yarın 3 kuruş daha az fiyatla benzin satan popoil aç satış rekoru kırarsın turkıyenın heryerınde bu boyledır.mesela bak mercedese artık metro turızme araç satmıyor neden cunku adamların kullandıgı butun yakıtlar kacak neredeyse hepsıne yag koya koya motorları yakıp 2 senede bır mercedese verıyorlardı anlasma geregı ıcı yenı ama motoru kabak otobusler mercedesın elınde kalıyordu mercedeste cat dıye anlasmayı feshettı.bu fullde guneydoguluların ben sahsen ekmek satsa gıdıp almam bunlardan gayet acık ve net.

ESH
17/02/2012, 14:47
arkadaslar ben aracıma opetten yakıt aldım 50 tl lık aracım 200 km gıttı bu arada aracım dızel 75 lik ,shell den aldım 50 tl lık 230 km gıttı , totaldn aldım 50 tl lık 270 km yol yaptım ve totalın excellıum yakıtını kullandıgımdan berı aracımda performans artısı oldu calısması daha da duzeldı sesı hıc cıkmıyor nerdeyse tavsıye ederım , opetın yakıtını fıat da ford da alın dıyr cnku koc un hepsı , benım amcam ford un eskı elemanlarından dır oda yakıtını ya po dan alır yada totalden bızede bole onerır

armi
17/02/2012, 17:55
bonjour total benzinliklerindeki marketlerin adı diye biliyorum.

Doğru söylüyorsun hocam öyleymiş. Ancak bütün Total istasyonlarında market mevcut olmasına rağmen hepsi bonjour değil. Neden kaynaklanıyor acaba? ilginç.

krm1983
17/02/2012, 18:17
Akaryakıt alanlar dikkat! - En Son Otomotiv Haberleri - HTEkonomi (https://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/716764-akaryakit-alanlar-dikkat)