PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Antifiriz :((

ayaman
13/02/2012, 11:49
arkadaşlar ben aracımı bundan bir ay önce bakım için sanayide ustama yağ değişimi ve kışlık bakım için götürdüm. ama ustanın da benimde büyük bir gafı oldu araçta antifiriz yokmuş ve bunu hiç fark etmedim defalarca kaputu açmama rağmen. araç iki üç gün karın altında kaldı ben de motor ısınsın diye yerinde 5-10 dakika çalıştırayım dedim daha 2 dakika geçmeden arabanın kaputundan dumanlar kalkmaya başladı içeri simsiyah bir duman kapladı araçtan atladım yangın tüpüne sarıldım. ödüm ağzımdan çıktı araç tutuşacak diye. kaputu açtım baktım bütün kayışler yanmış ve kopmuş. ustamı aradım olayı anlattım bana radyator ve motordaki su donmuş dedi. inşallah motor bloğu çatlamamıştır dedi dondan dolayı. kalbim sıkıştı vallaha. ben de sinirlendim artık ne olursa olsun dedim ve hava ısınana kadar götürmem dedim. neyse çekiciyle götürdüm sadece kayışler değişti ve antifiriz eklendi çok şükür sadece kayışlar yanmıştı onlar eğişti :X ucuz atlattık
NOT: trafik sigortanız varsa yılda 3 defa aracınızı çekiyorlar bilginiz olsun. benim haberim yotu ve 100 tl bayıldım bilginize

Ziyaretci046
13/02/2012, 11:54
sizin aracınızda 1 tane kayış var 6pk1322 25 liralık bir kayış onun da yanması için devirdayimin buz tutması lazım ayrıca antifirz motorunuzda yaz kış olmalı her bakıma gittiğinizde ölçülmesi gerekir

ayaman
13/02/2012, 11:59
yanılmıyosam iki tane ama tam emin değilim ?? ama sen malını düşünmezsen kimse düşünmüyo hayvan eti yemiş herif antifirizini ölçmemiş sözüm ona bir de kışlık bakıma götüryorum :) vallaha adam akıllı bir usta bulsam o ustadan şaşmayacağım yemin ederim. ama işte işini dürüst yapan yok ki .

alparslan
13/02/2012, 12:00
[QUOTE=ayaman;640165]arkadaşlar ben aracımı bundan bir ay önce bakım için sanayide ustama yağ değişimi ve kışlık bakım için götürdüm. ama ustanın da benimde büyük bir gafı oldu araçta antifiriz yokmuş ve bunu hiç fark etmedim defalarca kaputu açmama rağmen. araç iki üç gün karın altında kaldı ben de motor ısınsın diye yerinde 5-10 dakika çalıştırayım dedim daha 2 dakika geçmeden arabanın kaputundan dumanlar kalkmaya başladı içeri simsiyah bir duman kapladı araçtan atladım yangın tüpüne sarıldım. ödüm ağzımdan çıktı araç tutuşacak diye. kaputu açtım baktım bütün kayışler yanmış ve kopmuş. ustamı aradım olayı anlattım bana radyator ve motordaki su donmuş dedi. inşallah motor bloğu çatlamamıştır dedi dondan dolayı. kalbim sıkıştı vallaha. ben de sinirlendim artık ne olursa olsun dedim ve hava ısınana kadar götürmem dedim. neyse çekiciyle götürdüm sadece kayışler değişti ve antifiriz eklendi çok şükür sadece kayışlar yanmıştı onlar eğişti :X ucuz atlattık
NOT: trafik sigortanız varsa yılda 3 defa aracınızı çekiyorlar bilginiz olsun. benim haberim yotu ve 100 tl bayıldım bilginize[/QUOTE

Geçmiş olsun. Trafik sigortası olanlara yılda 3 defa çekici ücretsiz demişsiniz. Detayları nelerdir.

ayaman
13/02/2012, 12:03
ha bu arada kardeşim iyi bir ustasın hakkında iyi şeyler duyuyorum ve forumdaki arkadaşlar çok yardımcı oluyosun keşke istanbulda olsaydın. bazen forumdaki arkadaşlar bazı tamirler için fiyat istiyolar verdiğin fiyatlar gerçekten çok makul öyle uçuk kaçık fiyatlardeğil.

effect1903
13/02/2012, 12:04
yanılmıyosam iki tane ama tam emin değilim ?? ama sen malını düşünmezsen kimse düşünmüyo hayvan eti yemiş herif antifirizini ölçmemiş sözüm ona bir de kışlık bakıma götüryorum :) vallaha adam akıllı bir usta bulsam o ustadan şaşmayacağım yemin ederim. ama işte işini dürüst yapan yok ki .

Aracının en iyi ustası yine kendinsin.. Hiçkimse arabana senin kadar iyi bakamaz bu en iyi yetkili servis dahi olsa.. Aracın bakımdan yeni çıkmış dahi olsa sen kendin herşeyini kontrol et, arasıra aç kaputu bak gözlemle yağını suyunu vs vs..

Ziyaretci046
13/02/2012, 12:05
eğer o araba grandepuntoysa 1 tane kayış var 1.3 multijetse %100 antifiriz yaz kış olmalı biz sürekli ölçüyoruz antifiriz yazında kaynama noktasını üste çeker ayrıca senin aracında yağ sogutucu var çürürse motorun yağı suyu birbirine karışır 400 500 tl masraf açar başına

ayaman
13/02/2012, 12:07
detayı tam olarak bilmiyorum. ben aracı çekiciyle götürdüğümde ustam dedi neden çekiciye para veriyosun diye. ben de dedim arabanın kaskosu yok trafik sigortası bu işi yapmıyor dedim kesinlikle öyle bir şey yok dedi trafik sigortası da yılda 3 sefer çekiyo dedi. gerçekten de arkadaşım sigorta işini yapıyo ona sordum o da evet dedi sana yaptığımız trafik sigortasına çekici de dahil dedi çok üzüldüm

ama şunu unutmayın kardeşler trafik sigortasına bazıları bu maddeyi koymuyor trafik sigortası yaparken bu maddeyi kesinlikle koydurun. bakın yine söylüyorum bazı acenteler koymuyor bu maddeyi trafik sigortasını yaparken sorun ve koydurun

eğer o araba grandepuntoysa 1 tane kayış var 1.3 multijetse %100 antifiriz yaz kış olmalı biz sürekli ölçüyoruz antifiriz yazında kaynama noktasını üste çeker ayrıca senin aracında yağ sogutucu var çürürse motorun yağı suyu birbirine karışır 400 500 tl masraf açar başına
benim aracım 1.3 multijet dizel. yağ soğutucu neyden kaynaklı çürür nasıl kontrol ettirmeliyim ? çürüdüğünü nasıl anlarım

GP COSKUN
14/02/2012, 02:37
mesut mesaj yazarken peş peşe mesaj atmamaya çalış
birleştirme yapmak zorunda kalıyoruz bir dahakine uyarı cezası alırsın devam edersen

ayrıca hemen ne yap et o ustayı değiştir
eğer o motoru dondurduysan daha sonradanda başına işler çıkacak
öyle bir kayışla kurtarırsan ermiş derim sana

ayaman
14/02/2012, 08:37
mesut mesaj yazarken peş peşe mesaj atmamaya çalış
birleştirme yapmak zorunda kalıyoruz bir dahakine uyarı cezası alırsın devam edersen

ayrıca hemen ne yap et o ustayı değiştir
eğer o motoru dondurduysan daha sonradanda başına işler çıkacak
öyle bir kayışla kurtarırsan ermiş derim sana

inşallah bir şey olmaz ama usta da şuan bir şey yok dedi. başka yerede götürdüm durumu anlattım o da şu an bir şey yok dedi. direkt servise mi götürsem ne yapsam acaba içime kurt düştü şimdi

hakguner
14/02/2012, 09:20
Yetkili servis derim, başkada birşey demem...
Geçmiş olsun.

Ziyaretci046
14/02/2012, 10:30
Yetkili servis derim, başkada birşey demem...
Geçmiş olsun.

:-)bende gülerim saygı duyarım

cemal arslan
14/02/2012, 11:03
yaz kış antifiriz kullanmak pahalı birşey olmasa gerek...zira bir kez doldurdunmu...senelerce gidebiliyor...ihmal etmemek lazım...

bulut
14/02/2012, 14:29
Geçmiş olsun

cihankardes
14/02/2012, 16:29
kışlık bakımı yapılmış ve antifriz yok.
ne güzel valla.
ustanız tüm masrafı karşılamak zorunda
geçmiş olsun bu arada

ayaman
16/02/2012, 09:00
bana öyle salakça bir gerekçe gösterdi ki ? ne dese iyi? antifirizi başka yere koyuyormuş yuhhhhhhhh artık diyorum

krm1983
16/02/2012, 10:09
Siz o ustadan uzaklaşın bence.Yağ haznesine falan mı koymuş antifirizi