PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arıza

mehmet karahan
12/02/2012, 18:59
arkadaşlar bende 2007 model dynamic grande punto var geçenlerde bir arkadaşım kullanmak istedi verdim.vermez olaydım.çünkü verdiğim arkadaş henüz park yerinden çıkmadan vitesi deniyordu.ben onu debriyaja basıyor zannediyorum. birden gacırt diye ses geldi o debriyaja basmadan vites değiştiriyormuş.sonra aldım hemen arabayı.iki gündür kullanıyorum bir sorun gözükmüyor.ama içim rahat değil sizce bir şey olmuşmudur herhangi bir zarar falan.cevaplarınız için teşekürler.

fire
12/02/2012, 19:03
geçmiş olsun.
bir defa olduysa bi şey olmaz sanırım.ama o arkadaşda vitesi bilmiyor yola nasıl çıkacaktı merak ettim.

krm1983
12/02/2012, 19:22
Çok zorlamadıysa bir şey çıkmaz bence de

mehmet karahan
12/02/2012, 19:25
teşekkür ederim valla 1den 5.nci vitese kadar debriyaja basmadan değiştirdi.neden debriyaja basmadığını sorduğumda araba çalışmıyorken bişey olmazmış dedi.bilmiyorum dişlilere zarar gelmişmidir?

cemal arslan
12/02/2012, 20:22
Mehmet bey...rahat olun...herhangi bir sorun olmaz bir yeri bozulmaz arızalanmaz......neticede araç park halinde...
içiniz rahat olsun...

tanıdığım arkadaşlarım var...hareket halinde debriyaja basmadan gacırdatmadan vites değiştirebiliyorlardı....

mehmet karahan
12/02/2012, 20:35
teşekür ederim Cemal Bey gaçırt diye ses gelince dişlileri zarar görmüşmüdür diye endişelendim.bildiğim kadarıyla debriyaja basmadan vites değiştirmek şanzımanı bozar.dişlileri yer.

mehmet karahan
12/02/2012, 20:40
birşey daha sormak istiyorum.arkadaş debriyaja basmadan vites değiştirken zorlanmadığını söylemişti.bu normal mi?tabi araç stop halindeydi.ama gaçırt diyede ses geldi.

barisunye
12/02/2012, 20:51
birşey daha sormak istiyorum.arkadaş debriyaja basmadan vites değiştirken zorlanmadığını söylemişti.bu normal mi?tabi araç stop halindeydi.ama gaçırt diyede ses geldi.

stop halınde çalışmayan aracın vıtesleriyle oynamanın,vites atmanın ne zararı olacak kı hıcbısey olmaz...çalısan aracda zorlasa neyse.....ayrıca stop durumunda o sesın de kesınlıkle cıkmaması lazım...

mehmet karahan
12/02/2012, 20:58
barış bey ses 5'e alırken gelmişti.ben o sesin dişliler zorlanınca gelmiştir diye düşünüyorum.cevabınız için teşekürler.

shellcininabisi
12/02/2012, 21:27
bak ne zamandır soracağım foruma da kısmet bugüneymiş. yetkili servislerdeki ve sanayideki oto tamircilerinin tamamı araç dururken oturuyor başına aracın ne debriyaj ne bişey takır takır vites geçiriyor. a sesleniyorum bir anlat ta bilek ya bişi oluyormu...