PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cuma gününden itibaren yüksek sıcaklık bekleniyor!

dagored
20/06/2007, 09:54
Türkiye genelinde hava sıcaklığı güney ve iç kesimler başta olmak üzere Haziran ayı normallerinin 2-4 derece üzerinde seyretmektedir. Günlük en yüksek sıcaklık değerleri gölgede Güneydoğu Anadolu bölgesinde 38-39, Ege bölgesinde 36-37, Akdeniz bölgesinde 34-36, Marmara bölgesinde 30-34, İç Anadolu’da 31-33, Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgesinin kuzeyinde ise 28-30 derecelerde gerçekleşmektedir.

Hafta boyunca beklenen bu sıcaklık değerlerinde Cuma günü Kuzey Afrika üzerinden gelmesi beklenen sıcak hava kütlesinin etkisi ile 5-6 derece daha artış tahmin edilmektedir. Sıcak Hava Kütlesinin (kuru ve oldukça sıcak) 22-24 Haziran 2007 tarihlerinde Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu, 24-26 Haziran 2007 Tarihlerinde güney ve iç kesimlerde etkili olması beklenmektedir.

Sıcak hava kütlesine bağlı olarak en yüksek sıcaklık değerlerinin ; Ege Bölgesi’nde (İzmir, Aydın, Manisa, Denizli) 40-43 derece, Marmara Bölgesi’nde (İstanbul, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Sakarya) 37-39 derece, Akdeniz Bölgesi’nde ( Adana, Isparta, Burdur, Muğla Antalya ) 36-40 derece, İç Anadolu Bölgesinde ( Ankara, Eskişehir, Konya, Kayseri, Kırıkkale ) 36-37 derece dolayında olması tahmin edilmektedir.

Uyarı ; 22 Haziran 2007 Tarihinden itibaren yurdumuzun güney, iç ve batı bölgelerinde etkili olması beklenen sıcak hava kütlesine bağlı olarak görülecek yüksek sıcaklık değerlerinin oluşturacağı olumsuz şartlara karşı ( sağlık problemleri, muhtemel orman yangınları vb…) vatandaşların ve yetkililerin tedbirli olması gerekmektedir.

© Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü - 1998-2007

Misafir2
20/06/2007, 09:55
emre süpersın abıcım metorolojiden sonra bırde haberı senden aldım zaten iş yerınden kaçmak için bın bahjane arıyorum bıde senın bu paylaşımın çalışmıyorum abı grevdeyım bugun :))

GaladrieL
20/06/2007, 10:00
Arkadaşlar bu ne demekkk;

serinde bir su birikintisi bulunn, içine girinn ve bikaç hafta boyunca asla çıkmayınn!

mersilerden bir demet Emrecim...

ufuk61
20/06/2007, 10:20
emre paylaşım için teşekkürler kardeşim desene biz yandık yakında yola cıkıcam trabzon aradan ege ben bittim gp klimayıda acamıyorum bizim ufaklık yüzünden piştik desene anlaşıldı gece yolculuğu yapacağız

Misafir2
20/06/2007, 10:24
@
ufuk61
( klimayıda acamıyorum bizim ufaklık yüzünden piştik desene )

aynı sıkıntı bendede var ufuk kardeşım ya çocuk yüzünden pişiyorum geçen dayanamadım açtım klımayı ancak çocuk perışan oldu hala onla uğraşıyoruz iğne şurup of of

ufuk61
20/06/2007, 10:45
@
ufuk61
( klimayıda acamıyorum bizim ufaklık yüzünden piştik desene )

aynı sıkıntı bendede var ufuk kardeşım ya çocuk yüzünden pişiyorum geçen dayanamadım açtım klımayı ancak çocuk perışan oldu hala onla uğraşıyoruz iğne şurup of of

aynen vedat abi havadan nem kapıyorlar benim ufaklıkta:bebek: şimdi hasta valla

ahh ulan zamanında paraya kıyıp alamadık bir skydomm :wallbash:

eakbas
20/06/2007, 10:49
saol emre ilk kez bir şey dememdiğini gördüm valla :P

OzzY
20/06/2007, 12:23
yandık yaw izmir zaten yanıyo kavruluyo...

kafamın yanında bütün gün vantilatör çalışıyo yine sıcak

ABNEW
20/06/2007, 22:22
Emre GPTR buluşsa bu zamanlarda kesin yağmur yağar ama:D:D:D

Teşekkürler paylaşıma...