PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Atiker Lpg taktırdım Oksijen sensörü Hatası Veriyor ve Arıza Lambası Yanıyor Yardım

skryldz
10/02/2012, 22:21
Arabama 400 km önce atiker lpg taktırdım oksijen sensörü hatası veriyor ve arıza lambası yanıyor sildiriyorum 3 gün sonra tekrar yanıyor . arabanın yakıtıda çok yüksek 30 kuruşun üzerinde yardımlarınızı bekliyorum lütfen yardım . saygılarımla...

eexelanss
11/02/2012, 13:42
Başka bir ustaya götürün aracınızı.. Eğer montajda bir hata yoksa kalibrasyonla belki düzelir.

pdr42
12/02/2012, 18:37
montaj hatası kesin benzeri bir sey arkadasın basına gelmişti basınc dusuyor benzine geciyordu map sensoru ile alakalı bir durum.

cemal arslan
12/02/2012, 20:24
lpg deposu bitince farklı yerden lpg alın

lpg den yapabiliyor...

yine yaparsa...lpg ye iyi bir yerde ayar yaptırın

mutunch
14/02/2012, 11:21
bence montaj veya ayarlarında bir sıkıntı var.
LPG aldığınız yeri değiştirin vb söylemler ayar yapmayı bilmeyen ustalardan kaynaklanıyor. Benim arabamda uygulatırken garanti vermişlerdi arıza lamban yanmayacak diye ve çok şükür ki gaz değişimlerinde bile ışık yakmadı arabam.
Yol ayarı yapıldığı zaman çözülebilir, araba zengin veya fakir karışıma düşüyor olabilir.

cemal arslan
14/02/2012, 12:00
murat kardeş...lpgli araçlarda bazen karşılaşıyoruz...

ben lpgci değilim tamirci de değilim usta da değilim...

ama bazı lpg ler bu tarz arızalar yakabiliyor...yani ihtimal dahlinde...%100 değil...
o yüzden yazdım...

skryldz
14/02/2012, 18:18
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ediyorum .

yarın oksijen sensörünü değiştirecez bakalım sonuç ne olacak olmazsa artık direk lpg beynini değiştirteceğim. umarım çözülür sorunum.

takres
14/02/2012, 19:08
ustanızda bir sorun var bence...farklı bir yere gidin...

SRDR KRKC
14/02/2012, 21:51
2 Yıl Atiker Kullandım O Lambayı Sürekli Söndürebilecek Bir Babayiğit Varsa Alnında Öperim Arıza Lambası Yanarak Yola Devam Sıkıntı Yok.

oguzhan06
15/02/2012, 19:46
valla ben serviste landirenzo taktırdım en küçük sorun yok üç kuruş fazla verdim ama kafam rahat valla allah kolaylık versin bu arıza işleri zor malesef ustalarımız arızayı bulana kadar bozuk sağlam ne varsa değiştiriyolar iyi usta eminim çoktur ama birazda şans işi inşallah en kısa sürede sıkıntınız giderilir..