PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : puntom yanlıyooooo

mehmet_67
10/02/2012, 00:23
"herkese slm arkadaşlar bu kış günlerinde karla başım dertte aracın frenlerinde bi sıkıntı mı var yoksa bu aractaki fren sistemi bu şekildemi calışıyo anlamadım Aracla karlı bi zeminde aşağıya doğru inerken araç lastıklerini kitlediği zaman aracın sağ arkası öne gecmeye calışıyo yola parelel sekilde gidiyorum sanki arka frenlerden biri daha az tutuyo "fikirlerini bekliyorum arkadaşlar

SchweppeS
10/02/2012, 00:35
bmw stayla :D

StrawBeeRy
10/02/2012, 01:30
ne güzel işte millet onu yapabilmek için neler yapıyor :D

volkan60
10/02/2012, 03:41
aslında bunun bir çok neden olabilir.

frenlerinizde ayar bozukluğu olabilir

lastiklerinizin yere tutunma oranı bir birinden farklı olabilir

aracın ağırlık dağılımı bile etkiler

araştırmak lazım

GP51
10/02/2012, 09:43
arka tekerleri söktürüp kampanaları temizletin.büyük ihtimalle frenlerden biri çok diğeri az tutuyor... bende bu olay muayenede oldu, 2-3 kere arka frenleri kontrol etti... geçmeyecek sandım... görevli arkalardan biri çok tutuyor dedi... ani bir frene basınca sol arka iz yaptı...

puntor
10/02/2012, 10:22
büyük ihtimal arka kampana balata hidrolik ayırıcına toz yada farklı materyal kaçmış ve oda ayırcıyı tıkamıştır. Doğal olarak ayırcılar çalışmamakta-hidrolik güç iletimi kampana balatalarına iletilmemektedir. Tavsiye : Araç garantili ise en yakın servise götürün, garanti dışında ise kampanayı herhangi bi ustaya açtırın ve orjinal ayırıcı taktırın. Ayırıcı fiyatı 50-60 tl olacaktır.Birde balata spreyi lazım olacaktır.Sprey 10 tl civarıdır.Toplam maliyet 80 tl yi geçmez diye düşünüyorum.

mehmet_67
10/02/2012, 20:35
cvp yazan arkadaşlara tşk,serviste baktırmıştım balatalardan biri daha fazla yemişti sanırım birinden epey bi toz cıktı sanki şunları dısk fren yapsalar günaha girerler