PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : city mi acaba! yardım.

aydintap
09/02/2012, 17:57
Benim araba da direksiyon çeşitli açılarda çevrildiğinde tık tık diye bir kaç defa ses geldi(arabanın tabanına büyük bir çakıl çarpmış gibi bir ses ten bahsediyourm) fikri olan var mı acaba? CİTY MODUNU KAPATTIM.10-15 dk bir şey olmadı. acaba city arızasında böyle ses çıkarmı?

sebasti
09/02/2012, 19:21
Bende de zaman zaman çıt çıt diye tiz bir ses geliyor ama tam olarak direksiyondan mı geliyor emin değilim, o bölgeden geliyor, nedendir bilen var mıdır ?

krm1983
09/02/2012, 19:23
Şu fiatın çözemediği city sorunu artık psikolojimizi bozmaya başladı

StrawBeeRy
09/02/2012, 20:14
amortisör takozlarından geliyor o ses cityde ses çıkmıyor direk kilitleniyor ve ekranda yazıyor zaten

tonymontana
09/02/2012, 20:50
amortisör takozlarından geliyor o ses cityde ses çıkmıyor direk kilitleniyor ve ekranda yazıyor zaten

millet burda okuya okuya kafayı yedi, önden ses gelince city sanıyoruz, yüreğimiz ağzımıza geliyor. bende bu tabire dahilim. fiat/tofaş adam olsaydı da bizi böyle sıkıntıya sokmasaydı keşke.

krm1983
09/02/2012, 20:58
millet burda okuya okuya kafayı yedi, önden ses gelince city sanıyoruz, yüreğimiz ağzımıza geliyor. Bende bu tabire dahilim. Fiat/tofaş adam olsaydı da bizi böyle sıkıntıya sokmasaydı keşke.

+1923

Du Hast
09/02/2012, 21:05
city arızası böyle garip sesler çıkartmaz genelde.
sizin amörsitör takozlarınız ses yapıyor korkmayın :)

aydintap
10/02/2012, 09:28
city arızası böyle garip sesler çıkartmaz genelde.
sizin amörsitör takozlarınız ses yapıyor korkmayın :)

bu konuda tecrubeli olduğunuz belli! peki ben acilen servise mi gitmem gerekir. devamlı ses çıkmadığından bir de serviste kanıtlama zorluğu çekeceğim. ses biraz daha artınca mı gitmeliyim sizce?

aydintap
10/02/2012, 09:30

ekranda tam olarak ne yazıyor? aklındaysa paylaşırmısın kardeşim. peki bu amartisor takozundan ses birden mi başlar ve neden gelir?

StrawBeeRy
10/02/2012, 11:06
ekranda tam olarak ne yazıyor? aklındaysa paylaşırmısın kardeşim. peki bu amartisor takozundan ses birden mi başlar ve neden gelir?

"Have Power Steering Check" zaten bu yazı ekrandan gidene kadar direksiyon sert oluyor açıp kapadığınız zaman düzeliyor o zaman anlarsınız city turşuya bağlamış demektir..

aydintap
10/02/2012, 21:05
bu gün servise gösterdim. elaman anlamakta güçlük çekti. düz yolda ve bozuk yolda denedik arabayı. Allahtan sesi duyduk. karter muhafaza yı sürtmüşüm ondan olabileceğini söyledi.yarın şansımızı deneyeceğiz. ama ondan olduğunu zannetmiyorum. sabah ola hayrola

fotobelit
11/02/2012, 12:41
Geçmiş olsun..

clubber_style
11/02/2012, 12:46
bende gecen gun gelen seslerden suphelenip bi tamırcı arkadasıma goturdum
dedigi su amortisor takozları :)

aon
12/02/2012, 23:57
Eger gelen ses direksiyonun icindense takozlarla ilgisi yoktur. Direksiyonun icinde sinyal ve silecek kolunu da tasiyan sistemden geliyodur. Daha dogrusu yetkili servisteki ustanin ifadesi bu sekilde. Benim aracimda da tikirti geliyor direksiyonun icinden ve takozlarda sorun yok. Baska fikri olan var mi ne olabilir caresi nedir? Ya da bu sekilde kullansam bi sorun olur mu?Usta bana bu sekilde bi sıkıntı olmaz dedi ama guvenemedim.

Du Hast
13/02/2012, 06:15
Eger gelen ses direksiyonun icindense takozlarla ilgisi yoktur. Direksiyonun icinde sinyal ve silecek kolunu da tasiyan sistemden geliyodur. Daha dogrusu yetkili servisteki ustanin ifadesi bu sekilde. Benim aracimda da tikirti geliyor direksiyonun icinden ve takozlarda sorun yok. Baska fikri olan var mi ne olabilir caresi nedir? Ya da bu sekilde kullansam bi sorun olur mu?Usta bana bu sekilde bi sıkıntı olmaz dedi ama guvenemedim.
direksiyon tıkırtı burcu yapar. bozuk yolda özellikle bozuk yolda fren yapınca sanki birisi alttan direksiyon miline vuruyormuş gibi ses çıkartır. ayrıca amörsitör takozlarıda direksiyonda gacırtı, titreşim gibi şeylerde yapar. çünkü tekerlek dolayısıyla helezon yayı dönmek istiyor ancak amörsitör takozlarının içinde bilyeler paslandığı için uygun şekilde dönemiyor ve takılmalar, fazla sürtünme oluyor. haliyle direksiyonada yansıyor bu.
amörsitör takozları direksiyona etki etmez diyen usta sallamış ya da sizi başından savmak istemiş.