PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kokpit Sürücü Tarafı Aşırı Sıcaklığı

kelevra
08/02/2012, 16:33
Arkadaşlar selam,

2011 model punto evo sahibiyim. Bu konuyu daha önce de yazmıştım ama tekrar görüşlerinizi almak isterim;

Kokpitin sürücü tarafı özellikle de ayak tarafı aşırı ısınıyor. Bunun daha çok yorum olarak havalandırma borularının o tarafta olmasından dolayı olduğu söylendir. Ama dereceyi 16ya indirdiğimde bile o bölgeden sıcak hava üfleniyor. Aracın tüm ızgaralarından soğuk hava gelirken sürücü tarafındaki havalandırma ızgaralarından sıcak hava üflüyor. 1-2 saat sürdüğümde çok problem değil ama 2 saati geçtiğinde ayaklarım yanma aşamasına geliyor artık.

Bu konuyu servise ilettiğimde biraz baktılar ve havalandırma borularının o bölgede olduğunu o yüzden normal bir sıcaklık olduğunu söylediler. Dün yine ayaklarıma sıcak basınca kafama da sinir bastı, dereceyi düşürdükçe düşürdüm ama sıcaklığı low'a düşürüp klima fanını sona kadar açmadığım sürece hep sıcak üfledi.

Sizce neden olabilir. Garanti devam ediyor, servis bu nedenle bahane uydurmuş olabilir mi bu konuda? Görüşlerinizi alabilirsem sevinirim.

Teşekkürler.

kelevra
08/02/2012, 16:36
Bu arada ben sorunun havalandırmadan değil motor sıcaklığından kaynaklandığını düşünüyorum. Oradaki yalıtım malzemesinin yırtılması gibi bir şeyler olabilir mi ki?

IVAA
08/02/2012, 16:38
ilk önce servisini değiştir derim ben. böyle bir durum normal olamaz,

fota
08/02/2012, 16:56
bence de. başka br servise gidin derim ben de

halils2
08/02/2012, 18:45
aynı sorun active fire aracımda da var ayaklarım yanıyor oradaki plastiği söktüğümde boruların ordan geçtiğini gördüm zaten sökmesem de plastiğe dokunduğumda çok sıcak olduğunu hissediyorum. aklıma çözüm olarak boruların üzerini izole etmek geldi havalar çok soğuk olduğundan daha bişey yapamadım ama yaza doğru bi işlem gerek. servis normal demiştir çünkü tüm puntoların boruları ordan geçiyor ve izolasyon yok :)

kelevra
08/02/2012, 23:52
aynı sorun active fire aracımda da var ayaklarım yanıyor oradaki plastiği söktüğümde boruların ordan geçtiğini gördüm zaten sökmesem de plastiğe dokunduğumda çok sıcak olduğunu hissediyorum. aklıma çözüm olarak boruların üzerini izole etmek geldi havalar çok soğuk olduğundan daha bişey yapamadım ama yaza doğru bi işlem gerek. servis normal demiştir çünkü tüm puntoların boruları ordan geçiyor ve izolasyon yok :)

heh valla abi sonunda bendeki sorunun aynısından görmüş oldum. Ben de elleyince deli gibi sıcak o bölge. Hadi şimdilik havalar soğuk yazı düşünüyorum bakalım ne olacak...:(

halils2
09/02/2012, 17:20
klima açıksa ayaklara havayı verirsen hissetmiyosun ama klima kapalıysa... biliyosun zaten:) izolasyon boruları var sünger yani onlardan koymayı düşünüyorum ben