PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Atiker veya Zavoli _?

Süleyman Pakman
07/02/2012, 23:36
Slm arkadaşlar.1,4 fire dynamic aracım var.aracın hacmi büyük motoru kücük olduğundan cok yakıyor.benzin fiyatınıda düşünürsek bana cok geliyor.50 tl benzin ile 100-110 kilometre yapıyor şehir içi.lpg taktırmak istiyorm ama atiker veya zavoli bizim araclara nekadar uyum sağlıyor..bilgi almak için yazıyorm.fikirlerinizi söylerseniz sevinirim.

GP COSKUN
08/02/2012, 09:59
sakın atiker takma

42hg498
08/02/2012, 10:14
bence brc:)taktır ben memnunum

cenge
08/02/2012, 11:42
dostum selam sanırım balıkesirde yasıyorsun,
üniversiteyi balıkesirde okudum 3-4 sene evvel grande punto aracıma balıkesirde efe otogaz da atiker montajı yaptırdım ve cok memnun kaldım..marka cok önemli değil bence önemli olan düzgün ve doğru montaj.. yaklasık 45-50 bin km en ufak bir sorun dahi cıkarmadı atiker..sonradan araştırdığıma göre bu efe otogaz atiker ve diğer markaların montajında çok başarılı bir firmaymıs..suan punto evo aracım var garanti bittikten sonra tekrar lpg taktırmayı dusunuorum ve üşenmicem montaj için istanbuldan balıkesire gidicem o kadar memnun kaldım efe otogaz dan bilgin olsun...

cck1
08/02/2012, 11:50
Bende yaklaşık 2 yıldır atiker kullanıyorum toplamda 30bin km. yol yaptım hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadım tavsiye ederim...

takres
08/02/2012, 15:53
zavoli brc prins...atiker tavsiye etmem...

Budweiser
08/02/2012, 16:49
Atiker kullanmıştım önceki aracımda gerek performansından gerek servis desteğinden kesinlikle memnun kalmadım. Evoya serviste servis garantili Landi Renzo taktırdım 1600tl ye diğer dönüşüm sistemlerine göre biraz tuzlu ama amorti etti kendini, enjektörler büyük olduğu için gaz yetiştirememe gibi sıkıntısı yok. Gaz tepkimesi o kadar iyileştiki, benzine göre çok daha iyi gaz tepkisi ve performansı bana göre arttı.

Süleyman Pakman
08/02/2012, 22:37
dostum selam sanırım balıkesirde yasıyorsun,
üniversiteyi balıkesirde okudum 3-4 sene evvel grande punto aracıma balıkesirde efe otogaz da atiker montajı yaptırdım ve cok memnun kaldım..marka cok önemli değil bence önemli olan düzgün ve doğru montaj.. yaklasık 45-50 bin km en ufak bir sorun dahi cıkarmadı atiker..sonradan araştırdığıma göre bu efe otogaz atiker ve diğer markaların montajında çok başarılı bir firmaymıs..suan punto evo aracım var garanti bittikten sonra tekrar lpg taktırmayı dusunuorum ve üşenmicem montaj için istanbuldan balıkesire gidicem o kadar memnun kaldım efe otogaz dan bilgin olsun...

Tşkrler yorumların için.ayvalıkta atiker ve zavoli var.Düzgün montaj yapan bir yerden fiyat aldım.atiker bin tl 10 taksit.zavolide 1450 10 taksit... arasında cok büyük bir fark yok.aracıma 80 tl benzin aldım suan 202 km de ve benzin en fazla 10 km daha yapar.80/215 km 372 tl yakmış km ye göre.. atiker taktırdığımda ortalama nekadar yakar.yarı yarıya düşermi sizce.

Süleyman Pakman
08/02/2012, 22:39
Atiker kullanmıştım önceki aracımda gerek performansından gerek servis desteğinden kesinlikle memnun kalmadım. Evoya serviste servis garantili Landi Renzo taktırdım 1600tl ye diğer dönüşüm sistemlerine göre biraz tuzlu ama amorti etti kendini, enjektörler büyük olduğu için gaz yetiştirememe gibi sıkıntısı yok. Gaz tepkimesi o kadar iyileştiki, benzine göre çok daha iyi gaz tepkisi ve performansı bana göre arttı.

balıkesir/ edremitte fiat servisi var yarın arayıp bilgi alıcam.garanti kapsamında kendiler montaj yapıyorsa görüşücem.sorun yaşamak istemiyorm.diğer aracım poloydu otomatik vites atiker taktırdım pişman olmuştum uyum hiç sağlamadı.tekrar aynı hatayı yaşamak istemiyorm.

Süleyman Pakman
08/02/2012, 22:40
Bende yaklaşık 2 yıldır atiker kullanıyorum toplamda 30bin km. yol yaptım hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadım tavsiye ederim...

cemal bey araclarımız aynı.aracınız nekadar yakıyor peki lpg de.işe arabayla gidip geldiğim için benzin parası cok veriyorm.aracım mı cok yakıyor diycem ama bakımlarını yaptırdım.yağ buji ne varsa değiştirdim.50 milyona 120 km den üstüne cıkamadım.gaza basmadığım halde.

cck1
09/02/2012, 08:29
cemal bey araclarımız aynı.aracınız nekadar yakıyor peki lpg de.işe arabayla gidip geldiğim için benzin parası cok veriyorm.aracım mı cok yakıyor diycem ama bakımlarını yaptırdım.yağ buji ne varsa değiştirdim.50 milyona 120 km den üstüne cıkamadım.gaza basmadığım halde.

100 km.de 9 lt. ile 10lt. arası değişiyor.

eexelanss
09/02/2012, 09:28
Bence sadece zavoli ve atiker seçenekleriniz varsa.. Zavoli taktırın kesinlikle.
Birde arıza ışığının yanmayacağına dair garanti isteyin ustanızdan.. Tabi marka nekadar önemli ise montoj ondan daha önemli.. İyi ve tecrübeli bir usta olmalı.. Tabi sadece bu yeterli değil. Montaj yapıldı iyi tamam değil. Montajdan sonraki dönemlerde de ilgisi ve alakası eksik olmayacak bir usta olmalı. Yoksa bir arıza yaşarsın gidersin ustaya lpg de sorun yok arabadan der. Servise gidersin servisde arabada birşey yok lpg den der. Sonra böyle iki arada bir derede gider gider gelirsin. Firmayı ve ustayı iyi seç. Herşey parayı alana kadar olmasın..

PeterPAN
09/02/2012, 09:35
Marka dan çok, güzel montaj yapacak ve bu işin Usta sı olan bir yere montaj yaptırın... Gerisi teferruat... Ben araştırarak ATİKER in kampanyalı olan modelini değil, SAFE FAST mi neydi ole bir modelini (yazılım vs. sanırım daha ayrıntılı) taktırdım Stilo aracıma (Stilo LPG konusunda çok çok HASSAS) ve inanın, diğer BRC ve ZAVOLLI yada farklı markalar takılı olan arkadaşlarım gibi sıkıntı yaşamıyorum, MAŞALLAH bir kere daha bana sıkıntı çıkarmadı..

Ayrıca LPG den verim almak ve sorunsuz bir şekilde kullanmak istiyorsanız, aracınızın ateşleme sisteminde hiç bir sıkıntı olmaması gerek, yani eğer şu anda az da olsa bir sıkıntı varsa, Bobin, buji, lambda sensörü gibi, bu sorunlar LPG da bariz bir şekilde belli olarak ortaya çıkacaktır, demek istediğim bazı sorunları LPG kitine değil de, araç taki sıkıntılara yüklemek gerekir....

Nacizane fikrim..

macsea
09/02/2012, 09:38
zavoli kullanıyorum, sıkıntım olmadı hiç.

Budweiser
09/02/2012, 14:55
balıkesir/ edremitte fiat servisi var yarın arayıp bilgi alıcam.garanti kapsamında kendiler montaj yapıyorsa görüşücem.sorun yaşamak istemiyorm.diğer aracım poloydu otomatik vites atiker taktırdım pişman olmuştum uyum hiç sağlamadı.tekrar aynı hatayı yaşamak istemiyorm.

Bencede sorun. Yalnız şu gazın cidden monte olayı çok önemli.

ykaya1983
09/02/2012, 18:26
35000 km dir atiker kullanıyorum.Çok şükür hiçbir problem yaşamadım.Geçen gün 30000 bakımına gittiğimde bir adet lpg fitresi değişti.Bu zamana kadar ki kullandığım lpg araçları içerisinde en sorunsuz olanı şimdi kullandığım atiker.Şu kış gününde en ufak bir sarsıntı en ufak bir titreme görmedim.

myildirim
09/02/2012, 19:54
Landirenzo Fire motorlar ile çok iyi uyum sağlıyor diye biliyorum.

pdr42
10/02/2012, 00:38
5 sene kullandım atikeri 62 bin km de gittim sorun yasamadım atikeri tavsiye ederim

alperd
10/02/2012, 12:24
LPG, LPG'dir.
Bütün markalarda sorun yaşanabiliyor.

Aldesa veya Atiker taktır bence hiç fazla para vermeye gerek yok; montaj-ayar düzgün olması yani usta markadan daha önemli..

Süleyman Pakman
10/02/2012, 23:27
Yorumlarınız için tek tek tşkr ederim..İyice araştırıp ayvalıkta taktırabileceğim en iyisi atiker olduğuna karar verdim ve bu sabah aracıma atiker taktırdım.Sanayide tanıdıklara ve daha öncede montaj yaptıran arkadaşlarıma sorarak iyi bir ustaya arabayı bıraktım.akşam saatlerinde aracımı aldım ve 15 km kadar kullandım.gaz geçişlerinde hiç bir sorun yok.Herhangi bir aırza lambasıda yanmadı ama ilerde yanarmı bilmem.50 tl gaz yükledim ve gaz bitene kadar kaç km yol yapıp ortalama nekadar yaktığını sizlerle paylaşıcam.Tekrar tşkr ederim

Budweiser
11/02/2012, 20:05
Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kazasız belasız sorunsuz kullanın inşallah. Bol gezmeler. :)

SERDAR ALGAN
12/02/2012, 16:15
Arkadaşlar bende lpg taktırmak istiyorum izmir merkez serviste takıyolar garanti kapsamı içinde 1900 tl fiyat çektiler peşin fiyatı.sizce ne yapmalıyım garantiyi boş verip hangi marka lpg taktırmalıyım araca uyumlu bi lpg tafsiye edermisiniz 2011 punto evo 1,4 dynamic

alperd
16/02/2012, 15:38
Arkadaşlar bende lpg taktırmak istiyorum izmir merkez serviste takıyolar garanti kapsamı içinde 1900 tl fiyat çektiler peşin fiyatı.sizce ne yapmalıyım garantiyi boş verip hangi marka lpg taktırmalıyım araca uyumlu bi lpg tafsiye edermisiniz 2011 punto evo 1,4 dynamic

peşin 1900 TL hangi marka LPG kiti bu? garanti neyin garantisi araç LPG yüzünden bozulursa öderiz garantisi mi? bir de aracınızın kaç yıl-km daha garantisi var?

bu sorunların cevaplarına göre durum değişmekle beraber 1900 TL peşin bence LPG için çok para. 1000 TL'ye bu iş ATİKER-ALDESA gibi halledilir montaj ve ayarlar markadan daha önemli o yüzden kite fazla para vermeye gerek yok, zaten tasarruf için taktırılmıyor mu..

SERDAR ALGAN
17/02/2012, 11:54
Izmir merkez servisi landi renzo marka lpg takıyor.aracım 2011 model 1,4 dynamic 11.000 km de daha alalı birsene oldu.servis eğer ben lpg yi takarsam aracın motor garantisi dahil herşekilde garantisi devam ediyo diyo.yani 1000 tl verip atikermi taktırmak daha iyi garantiyi bozup. 1900 tl verip servisten landirenzomu taktırmak daha iyi anlamadım yani

yolcu27
17/02/2012, 12:32
şuan kış şartlarında 5 kişi ile 200 krş yakıyorum 2 yıldır evomda atiker kullanıyorum sıkıntı =0

alperd
17/02/2012, 16:52
Izmir merkez servisi landi renzo marka lpg takıyor.aracım 2011 model 1,4 dynamic 11.000 km de daha alalı birsene oldu.servis eğer ben lpg yi takarsam aracın motor garantisi dahil herşekilde garantisi devam ediyo diyo.yani 1000 tl verip atikermi taktırmak daha iyi garantiyi bozup. 1900 tl verip servisten landirenzomu taktırmak daha iyi anlamadım yani

zor karar çünkü bir tarafta 900 TL bir tarafta da Landi Renzo farkı ve garanti olayı var Terazi denk tartıyor gibi :)

ancak bu parayı boşa vermeyeceksiniz, bütçeniz uygunsa;

aracı satma durumunuz olduğunda artı değer katacağı için garantiyi bozdurmayın ve Landi Renzo (üst sınıf bir Kit) taktırın derim.

garanti uzatmaya bile 500 TL falan almıyorlar mı zaten ona sayarsınız :)

blk_hakan
17/02/2012, 17:16
Paran çoksa zavoli tak hoca ama onuda kullanacagın kaç sene onu düşün arabanı 2-3 sene sonra satarım diyosan atiker taktir ama 5 sene binerim diyosan zavoli tak

SERDAR ALGAN
19/02/2012, 10:19
Dün brc servisinin önünden geçiyodum bi uğrayıp bi kaç soru sorayım dedim hiç tanımışlığım yok ilk defa kafamda lpg varya girdim içeri bende 2011 evo var dynamic dedim lpg taktırmak istiyorum ve sizden bilgi almak istiyorum dedim.adan hiç düşünmeden hiç taktırma arkadaşım boşuna evolar sarun yaratıyo dedi devamlı hata veriyomuş benzinli kullanmaya devam et dedi .teşekkür ettim ve çıktım ?????

Ayberk0616
19/02/2012, 12:32
Landirenzo lpg kitleri bütün araçların garantisini bozmadan takılan tek kit markası diye biliyorum.Ayrıca landirenzo atikerden çok daha üstün bi kittir.Aracınızda garanti varsa serviste garantiyi bozmadan taktırın fazlasıyla verdiğinize değer :)

bbakirtas
24/02/2012, 10:27
Atiker kullanıyorum 28 bin km oldu 1 yılda sıkıntı yaşamadım şuana kadar

hturk57
01/04/2012, 13:39
ben geçen yıl atiker taktırdım çok memnunum ,hiçbir sorun yok ve cok tasaruflu ama unutma ki marka kadar montajı yapanlarda onemli o yuzden cok ii bi yere taktır ben ankarada arılı otogaza taktırdım adamlar bu işin ustası yine olsa hiç dusunmeden oraya giderim

Ayberk0616
01/04/2012, 13:53
Eğer aracınızda garanti yoksa servislerde taktırmayın dışarıda daha ucuza taktırırsınız.
Fire motor çok sıradan bi motor her lpgye uyum sağlar ama işçilik çok önemli eski aracımda atiker lpg kullandım(1.6 16v megane coupe) 50bin km yol yaptım gazcıya toplasan 6-7 kere gittim bunun 5 i lpg filtresi değiştirmeye,biri filtre kiti takılınca yeni ayar yapmaya bir diğeride benzin pompam yandığında tekrar ayara gittim(benzin pompasının yanması tamamen benden kaynaklı 2 ay boyunca depoda 2-3 litre benzinle gezdim) bunun haricinde gazcıya gitmedim.Çünkü takılan kitin montajı iyi yapılmıştı.Siz gider 2 bin tlde verirsiniz ama montaj dandik olur gazcıdan çıkmazsınız gider 900e atiker taktırırsınız adam gibi montaj olur anca filtre değiştirmeye gidersiniz.Bölge bayilerini internetten araştırın montajları ile iligili yorumları okuyun ona göre karar verin
Ben t-jetime lpg taktırırken araştırdım brc yi ankarada 2 yer çok iyi biri mavi denizler biride mocan gaz.T-jet motora mocan gazın tecrübesi fazla olduğu için taktıranlar memnun kaldığı için bende mocanı tercih ettim allaha şükür sıkıntı yok.
Bi arkadaşım meganına lpg taktırıcakken araştırdı ankarada atikerde en iyisi üstün otogaz oda taktırali 15 bin oldu 1 kere filtre değiştirmeye gitti
Sonuç olarak,lpg işinde markadan ziyada montaj çok daha önemli

muratpunto16
04/04/2012, 15:35
2011 model aracımda var kullanıyorum sorun yok çok şükür atiker taktır derim

Süleyman Pakman
07/04/2012, 20:31
arkadaşlar ortalama 800 km oldu taktırdığımdan beri atiker lpg hiç bir sorun yaşamadım daha.bin kilometre olduğunda bakıma gidicem tekrar.suan ortalama 240-260 kurus yakıyor aracım.tekrar bakım yapıldığında 220 kuruşlara kadar düşer dedi servisteki usta.50 tl gazla 210-215 km arası yapıyorm suan.bir sıkıntı yok.atiker taktırmayı düşünen arkadaşlar için söylüyorm.iyi bir montaj yapıldığı taktirde sorun olucağını düşünmüyorum.

hturk57
13/04/2012, 10:50
ben de çok kararsız kalmıştım atiker mi yoksa italyan markası mı diye,araştırdım cevremden atikerden memnunuz dedile,atiker taktırdım ama taktırdığın yer cok önemli!! 1 yıl 2 ay oldu 12000km oldu çok memnunum.kmde 20krş yakıyo performans da çok ii,yine olsa atiker taktırırım

paraddoxx
13/04/2012, 11:00
Arkadaşlara aynen katılıyorum. LPG'de marka değil montaj önemli. 6 bin km'dir Atiker kullanıyorum bir kez arıza ışığı yakmadı. Ama BRC marka kitle aylarca sorun çözmeye çalışan arkadaşım oldu en son ikna ettim benm ustaya götürdüm sadece tek kablonun yerini değiştirdi (takıldığı yeri değil durduğu yeri) ve sorun çözüldü. O nedenle montaj tecrübesi olan bir yere yaptır. Atiker'de falan sorun yaşamazsın...

aykutisci
14/04/2012, 16:32
atiker zavoli milano farketmez işçilik çok önemli istanbul içindeki arkadaşlar içim ümraniye candar ı tavsiye ederim atiker yapıyolar istanbulda en iyi onlar yapıyor bu işi

kozlulum67
21/09/2012, 21:44
hala memnunmusunuz??? sıkıntı yasadınızmı???

ibrahimes
19/10/2012, 22:44
Arkadaşlar bende bu konuda çok kararsızım. Atiker mantıklı geliyor ama wentgas ve gasitaly tavsiye etti tanıdıklar. Atiker kullananların yorumları nasıl ?

benmen5454
19/10/2012, 23:16
atiker daha uyumlu ben 1 yıldır kullanıyorum her yonuyle memnunum saygılar.

emrahisilti
20/10/2012, 00:09
Ben tjette gasitaly kullaniyorum cok memnunum

GT-N7100 cihazımdan 2 ile gönderildi