PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 23binde baskı balatası biter mi?

tanyerik
07/02/2012, 20:30
Merhabalar, bugün aracıma babam bindi ve debriyajımın çok aşağıda kavradığını söyledi hatta balatan mı bitmeye başladı dedi. Kendinin arabası focus bundan öncede jettası vectrası vardı acaba bizim araçlara yada fiata has bi durmum mu?(kavramanın aşağıda olması?) Yoksa gerçekten 23binde balatamı bitirdim mi?

rsnrsy
07/02/2012, 20:49
Tamamen kullanımla alakalı bir durumdur. Herhangi bir km de değişecek diye birşey yoktur. Servise vs. biryere kontrol ettirip bilgi alabilirisiniz.

USTA
07/02/2012, 20:50
Aşağıda derken diptemi kavrıyor,dibe yakın kavrıyorsa ve hemen kalkışa geçiyorsa bittiğini değil iyi durumda olduğunu gösterir...

onn.off
07/02/2012, 20:52
önceki G.punto.mda 79.000KM. değişmişti

uzuncocuk
07/02/2012, 21:23
focus 3 te 20000 de degıstık manuel arkadasımın ızmırde arac saka gıbı..... bu arada debrıyaj normalden asagıda kavrıyorsa basıt bır ayarla duzelır bıttıgının degıl ıyı oldugunun gostergesıdır...

gurik
07/02/2012, 21:50
Hidrolik baskılı sistemler ayarlanmazlar ama sizde eğer dipte kavrıyorsa yani erken alıyorsa durum AKSİNE iyi demektir.

aykut_1914
07/02/2012, 21:50
focustan sonra biniyorsa normal kaan,arkadaşımın ini kullanmstım onların kavramada yukarda baya. İstop olmaz :D sıkıntı yok bence

kara kız
07/02/2012, 21:51
debriyaj ayarı araclarımızda yapılamamakta.hidrolık olması lazım kendı kendını ayarlamakta.ne kadar acemı olursa olsun 20.000 de bıtmesı bıraz zor ama bu durumu yasayanlarda yok değil.benım ararcım 2006 model ve 82.000 de 3. vitesle bile kalkmakta....

M@GIC
07/02/2012, 21:52
kullanımla alakalı bi durum. debriyaj sertleşip ve aşağıda kavramaya başlıyorsa bitmeye başladığına işarettir. fazla zaman geçirmeden değiştirmek gerrek.

ben 65000 de değiştirmiştim.

celenlee
07/02/2012, 22:05
kullanımla alakalı bi durum. debriyaj sertleşip ve aşağıda kavramaya başlıyorsa bitmeye başladığına işarettir. fazla zaman geçirmeden değiştirmek gerrek.

ben 65000 de değiştirmiştim.

Yanlış olmasın ;)

Baskı balata bittikçe debriyaj pedalı sertleşir. Ve pedal daha yukarda kavramaya başlar. Ve kavrama aralığı azalır.

Telli ya da hidrolik farketmez. Baskı balata bittikçe debriyaj pedalı yukarda kavramaya başlar.

*Tellilerde gergiyi ayarlayıp pedalın aşağıda kavramasını sağlayabilirsin.
*Hidroliklerin çoğunda ayar yoktur.

**Hidrolik pistonu gayet ayarlı yapılabilecek bir şey iken neden ayarsız yaparlar bunu da anlamış değilim :g0000000:

tanyerik
07/02/2012, 22:14
Çok Teşekkür Ederim arkadaşlar.

MRT 791
10/02/2012, 22:22
Arkadaslar bu aracların bayılerden bıze satılana kadar basından gecenlerı bı bılsenız gıder fabrıka kapısından arac almak ıstersınız yanı sadece kullanıcı degıl fabrıkadan cıkıp bıze ulastıgı surecte arac cok agır sartlarda kalabılıyor marka vermıyorum benım acımdan ıyı olmaz daha sonrasında aracı alıyorsunuz 5000 km sonra baskı balata ıcın servıse gıdıyorsunuz sıze kullanıcı hatası oldugu soylenıyor hıc bırsey ıdda etme hakkınız yok pasa pasa cebınızden parası cıkıyor ama sunuda belırtmek ısterım her arac ıcın gecerlı degıl bu anlattıklarım kısmetınıze ne gelırse bılemezsınız zaten her arac ıcın boyle olmus olsa tum aracların baskı balatası sorun verırdı bu konuya kendı adıma nokta koyuyorum daha fazla yazmam sakıncalı ve yasak herkese ıyı aksamlar. Son tavsıyem araclarınızı sıfır alırken yaz ayında almanızı tavsıye ederım tabı aldıgınız arac kıstan stokta kalmadıysa

ozoz83
11/02/2012, 08:46
Focus bendede var. Puntodan baya yukarida kavriyor. Problem oldugunu sanmiyorum.

Sent from my iPhone using