PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Erkay Oto'ya Teşekkürler

KAANİTO
19/06/2007, 12:41
başka bir servisin amortisör patlagıdır dediği işi iki vazelin darbesiyle halleden dogan ve şenol ustaya teşekürler.konu ıle ılgili topic teknikyardımda dır

06kaymak
19/06/2007, 13:10
erkay oto istanbulun guzide servislerindendir..tebrikler...

ufuk61
19/06/2007, 13:18
keşke her servisten cıkışımızda buraya övgü dolu yazılar yazsak

Misafir2
19/06/2007, 13:51
Sitemiz üyeleri adına
Teşekkürler ERKAY OTO

BGRAYS
19/06/2007, 15:51
İstanbul Erkay Oto'ya teşekkürler .. sitedeki kullanıcıları bu şekilde memnun kılmak çok önemli .. tekrar teşekkürler ..

kutlay
20/06/2007, 00:19
puntomu erkay.lardan aldım
uzaktanda olsa halen ilgilenirler..

erkay.lardan ali bey arkadaşım olur
yardımcı olunacak durum olursa devreye girebilirim..

KAANİTO
20/06/2007, 10:29
çok teşekkürler
ama servisteki arkadaşların bu davranışlarını gördükten sonra her hangi bir şeye ihtiyaç olacağını zannetmiyorum .araç alımında indirim yaptırabilirsen kulağımızda bulunsun

kutlay
20/06/2007, 23:30
konuşurum ok

Schizophren
20/06/2007, 23:58
:gunsmilie: sanki msjlar siliniyor :gunsmilie:

OzzY
21/06/2007, 00:03
:gunsmilie: sanki msjlar siliniyor :gunsmilie:
konu dışı ve tartışma yaratıcak mesajlar silinir.

SeZAr
12/07/2007, 09:48
Bende Gp erkaylardan aldım.Satış elemanları ve Motor bölümü çok iyi bundan hiç şüphem yok özelliklede Doğan usta.Fakat kaporta için aynı sözleri söyleyemem.Ben aracımı ilk aldığımda far ayar sorunu vardı.2 hafta sonra randevu alıp servise götürdüm.Farı ayarlaya bilmek için tamponu falan sökmeleri gerekiyormuş söktüler zor da olsa yaptılar birşekilde ama özen göstermediler.ANeyse bir şekilde hallettiler ama aracın sağ ön ve arka kapısına sivri bir aletle çarpmışlar.Ve boya dökülmüş beynimden kaynar sular dökülmüştü gördüğüm vakit.Birde biz yapmadık dediler başka biryerde yapmış olabilirsiniz dediler ama adım gibi eminim aracımı servise sokarken o vuruklar yoktu.Sonra servis müdürü bir hafta sonu beni çağırdı ve arabanın kapısı boyaya bileceklerini söylediler ama boyatmak istemedim ufak bir rütüş attırdım sadece o şekilde duruyor belki outo kingte bir şekilde yaparlar.

KAANİTO
13/07/2007, 13:39
vallahi sezerciğim ALLAHA şükür bu güne kadar kaportalık bir işim olmadı dediğin doğru olabilir.bir fikrim bu konuda yok.ama şunu tavsiye edebilirim servislere aracınızı bırakıp gitmeyin başında bekleyin sonra istenmiyen olaylar oluyor.şimdi diyeceksin ki servise girmek yasak evet ama biz serviste aracımıza ne yapıldığını göremez soramazsak ne işe yarar.ben onlara güvenip milyarlık aracımı bırakıyorumda onlarda biraz bana güvensin.ben şahsen böyle servis arıyorum bazıları bizlerde abartmazsak aracımızın yanına gitmemizi ustaya soru sormamızı görmezlikten geliyorlar erkey oto gibi

SeZAr
17/07/2007, 12:41
Doğru diyorsun abi.Bence bunu yöneticiler çalışanlara aşılayacak.Ama ben çalışanlarda bunu göremiyorum he çalışan arkadaşlarda var onların hakkını yememek gerekli.Dediğim gibi müdürler bu özeni çalışanlara yansıtmaları gerekli.Ben aslında başındaydım aracın hatta ilk yaptıklarında olmamıştı birde arkadaşlar tozlu tozlu tamponu tuttular hafif çizikler oldu dedim biraz daha dikkat ve özen gösterin bu uyarımı yaptım.Sonra hallettiler bende yukarı çıktım arkadaşlar arabayı getirdiler o arada olmuş ne olmuşsa.Nabalım olan oldu artık.Şimdi olsa okadar üzülmezdim ama 2 haftalık arabaya olduya ondan çok üzülmüştüm.Ve bunu servisin yapması ayrı bir cabası.Şimdi vites kutusunda bir sorun var bunun için yine servise götürmem gerekli ama erkaylara götürmeyi istemiyorum aslında orhangazi birmota götürecem.Hemde 10.000 bakımımı yaptıracam.

KAANİTO
19/07/2007, 13:57
biz milletce böyleyiz illaki başımızda birileri bizi dürtüklemesi gerekiyor yapılan işe biraz dikkat verilse hiç bir sorun çıkmayacak halbuki

savas3434
23/07/2007, 03:55
sen puntoyu erkaylardan aldın bende puntoyu onlardan aldım sen arkadasına deki ali bey e siz burda 34ey1847 plakalı tek kapı bir punto satmıssınız 1 ay bile olmamıs sagolsunlar ailemle arac teslim almaya gittim 2 ve 3 yasında ikide cocugum yanımda o gunde tv lerden yayın yapıldı cehennem sıcakları diye 40 km de yol yapıp geldim erkay otoya arac tesliminde aracın hiçbirseyine bakmadan bastan sona problemli arac sattılar bana hala problemlerini cekiyorum ama aracı kullanan vatandas yururune normal dedi ondan sonra gittiğim her servisde bir kusur bulundu giderildi ama aracın su anda direksiyon kutusunda problem mevcut *************aracı sattılar bana 20 dakika sonra farkedip hemen geri döndüm aracın fitilleri sarkık torpido gönyesi yamuk yanımda cameram vardı erkayın otoparkında cektim aracı arabada hata yok gibi savunmadalar su anda tatildeyim arabaya güvensiz ve ihityacım olduğundan biniyorum ama bana dar zamanımda bu attıkları kazığın hesabını onlara forum sitelerimde ortalama 30000 kişiye ulasarak ve camera görüntülerini yayarak hemde erkay otonun bahcesinde cekilmis ve ayni aracla kıyaslama yaparak cekilmis herneyse basını agrıttım erkay diyipde baslarının basını yakmayasın diye

femoli
23/07/2007, 10:00
memnuniyetimizi yazdığımız kadarda memnuniyetsizliğimizide yazmaliyızki bazı düzenlemeler düzeltmeler yapılabilsin ...

Savaş arkadaşım arkandayız ama kullandığın tabirlere biraz daha dikkat edersen gelişmeleri bizede bildir oké

savas3434
24/07/2007, 04:25
arkadaslar ben burada servisi met eden arkadasa inanmıyorum bence onların yakını yada orada calısıyor gercekten bir insana bile bile problemli arac satılmaz hemde istanbulun en çok arac satan yeri belkide ama bende camera kayıtları var aracı sattılar ruhsatı cıkarmıslar bendeki görünen problemlerle ordaki sağlam bir aracla kıyaslama yapılarak cekilmiş gayet net görüntüler dvd le cekilmiş ve bu görüntüler ben tatilden dönünce organize olarak nette dağıtılıcak allaha sükürler olsun benim puntomu bugün yaksam bir punto alacak yine durumum var onlar beni ayaklarına kapanacak zannettiler benim aracın problemini giderin gibi ama benim vatandaslık görevim benim düştüğüm hataya düşüpde baskalarının bası yanmasın aracımın plakası bu 34ey1847 erkaya tesekkür eden arkadas isterse hadiseyi sorsun ve birde onların agzından aldığını sizlere yazsın ve tam terslerini iddaa ederlerse ayni dakika rapid e camera görüntülerini koyacağım ve isteyenler merak edenler izleyebilecek hodri meydan kalitesiz insanlarla alış veriş etmeyelim 500 ytl fazla verelim ama kaliteli insanlarla alısveriş yapalım ben bu hataya düştüm siz düşmeyin sunuda söyliyim arkadasım onlardan iki arac almıs abimle ortagıda iki arac aldılar onlardan pesindende bana bunu yaptılar işte böyle bir firma bunu insanlarla paylaşmam en doğal hakkım

KAANİTO
26/07/2007, 16:20
SEVGİLİ ŞAHİN yaşadıklarından sonra gösterdiğin tepki gayet doğal .ama snan şunu temin edebilirimki yukarda bahsettiğin gibi onlarla herhangi bir ilgim yok ben diş hekimiyim oto alım satımından veya hut servis işlerimden ne gibi bir çıkarım olabilir.ben sadece bana yapılan hizmetten memnun kaldığım için bunu yazdım .mesela sezer arkadaşımızda bu servisten müzdarip olmuş durumda buna rağmen ben illaki bu servis iyidir illaki ona gidin diye bir tutturmam yoksenin memnun kaldığın bir servistende ben memnun kalmıya bilirim bu çok normal.bence elinde görüntüler var diyorsun sıfır araca yapılan işlemler var diyorsun bunları derle ve tofaşa baş vur.balik baştan kokar onlarında servislerini bayii lerini iyi denetlemeleri gerekir inşaallah en yakın zamanda özlediğin araca kavuşursunbirde senin içini ferahlatıcaksa yarın egr temizliği için servise uğrayacağım senin olayını ustalara sorarım.iyi tatiller dileği i,le

KAANİTO
27/07/2007, 13:48
sevgili şahin biraz önce servisten çıktım.servisteki ustalarseni hatırladılar .ama onlara sorunun ön kelebek camlarının olduğu bölgede konsolunseviyesinin iki tarafta da aynı olmadığını ve de çamukların açıklıklarının eşit olmadığı konusunda bir söylemin olduğunu bana söylediler.ayrıca sikayetlarinle ilgili bir isteğin serviste kaydının bulunmadığını belirttiler.ben ısrarla bu arkadaş bir kaç servise gitmiş her servis bir arıza bulmuş diyince senin tofaştaki kaydından sadece bir kere servise uğradığını onunda söylediğin gibi şikayetlerden değil far ile ilğili bir sorundan kaynaklandığını söylediler.bunun üzerine benimde adamlara diyecek bir şeyim kalmadı.esasında benim anlamdığım şey ben serviste ki hizmetten bahsederken senin satış ekibinin yapmış olduğu hatayı servise ve bana yüklemiş olman.sen alacağın aracı hiç mi görmedin hiç mi incelemedin insan ekmek alırkenbile elliyor bakıyor.şahsen ben gp mi alırken aracı inceledim şasi ve motor numaralarını kayıt ettirdim ve işlemleri onun üzerinden yaptırdım.şikayetlerine gelince formu biraz karıştırırsan sende olan şikayetleri bir çok arkadaşımızda da olduğunu göreceksin direksiyondaki tıklama sesi bende de vardı bir motoru değiştiler halloldu dış sesi ve motor sesini içiri aldıgını her kes biliyor klimalardan gelen vınlama ve çalışırken motor sesinin değişmesi mağlum ben de şimdi bir haftadır egr ile uğraşıyorum.bu araçların huyu bu sorunsuz araç istiyorsak dediğin gibi 500 ytl değil 5000-6000 ytl daha fark verip fiat gurubu araç almıyacağız ama hiç bir işlem yaptırmadığın bir servisi bununla beraberde beni ard niyetli olarak suçlaman hiç hoş bir şey değil ben burada erkay otonun satiş bölümünden değil servis bölümündeki ilgi alakadan söz ettim ve hiç bir satırımda da onlara rant sağlıyacak bir yaklaşımda bulunmadım kimseyi buraya yönlendirmedim.çünkü bu formun amacı şahsi menfaat sağlamak değil toplu menfaat sağlamaktır.burda birimize yapılan bir haksızlığı bizler hepimize yapılmış sayarız ve ona görede tepkimizi gösteriri.ve inan bu formun yaptırım gücü çok büyük.kanunı yollardan hakkını aradığında da öyle sanıyorum ki seni desteklemiyecek bir arkadaşımız çıkmaz saygı ve sevgilerimle

savas3434
27/07/2007, 22:57
canım kardesim ben aracı öbürsü gün oraya davetli olarak getirdim servis müdürü araca bindi ve kullandı ona göre aracın yürüründe hiçbirşey yoktu ben ısrar etsemde varsada yok dedi neden dersen o an var derse 1 günlük aracı benim ona iaede etmek için ısrarnda bulunacağımı biliyordu bana aracı satan gül hanım aracı sattığında asağı indirdi ve beni servisde bir arkadasla tanısdırdı esim dedi o insanla 10000 bakıma gelince mahatap olursunuz dendi bu dudrum aslında satıs be servis bir çalısıyorlar öyle olmak zorundalar arac cuma günü bursadan geldi onlara salı günü teslim ettiler arac teslim edilirken arac servis tarafından kontrol edildi diye form tutuyorlar ama servis bakmamıs bile araca yada bakıp bilerek caktılar aracı bize sonra bu zaman zarfında 1 ay içinde her servise götürdüğümde aracın bir kusuru giderildi ilk götürdüğüm servis beylikdüzü birmot ikincisi bartın caycumadaki servis üçüncüsüde zonguldak daki tofas servis ve bunlardada kayıtları mevcut aracın o kadar kusur varki arabada hala bitmedi onlara göre yok yani servis müdürü kullandığı halde bende kayıt belge var götürdüğüm servislerin yaptığı işlemler var onlarda sadece laf var açıkcası tabiyki yalana basvuracak sen diş hekimiyim demişdin senin meslektaslarınlada yakın ilişkilerim oluyor erkayla bağlantın var dediğim için özür dilerim kusura bakma bağcılar parsellerdeki safa hastanesinin mal sahibiyim ben yani ortaklarından biriyim binanın bu arkadaslar spotcu olduklarından o kadar arac satıyorlarki maalesef tofasda bunlara problrmli aracları satıyor bunlarda ucuza cektikleri için aracları böyle seylerle karsılasıyoruz bu tip spotculardan arac almamak gerek 500 ytl fazla para ödeyip daha ciddi firmalardan alısveriş yapmak gerek yani anlayacağın hüsrana kaldık ama bazı arkadaslar çok zorluklar cekip araba alıyorlarlardişinden tırnagından arttırarak benim amacım benim düştüğüm tuzağa onlar düşmesinler
ben burda iyi niyetli olarak insanlara yardımcı olmak istiyorum zaten aracı satıcam satıcağım adama ne diyip satayım baskasının canını yakmakda istemiyorum arada kaldım yani anlıycan kalitesiz insanlarla alısveriş yaptık basımıza bu geldi ben bağcılarda doğup büyüdüm yani arkadaslarımın cogu ya damalı taksi sahibi yada söförüdür tanıdığım herhangi bir insana onlardan arac aldırırsam yada servise gönderirsem diyeyim devamını burda foruma yazmıyayım artık işinde basarılar kardesim

savas3434
27/07/2007, 23:09
arkadasım yazını birdaha inceledim birmotdaki kaydı nasıl görmezler resmen yalan ya birde zonguldak var ama gideli iki gün oldu görmemleri normal muammer usta diye biri direksiyon kutusuna yağ sıktı ama o form doldurmadı simdi hatırladım neden dersen servislere her yapılan işlemin parasını alamakdıkları için form doldurmadıklarını söyledi torpido gıcırtısına para ödemiyorlarmıs o yüzden cay cumadaki servis onu yazamadı yani formlarda yaptıkları her işlemi yazamıyorlar sor kendileride söylerler her yaptıkları işlemin ödemesini alamadıklarından formlarına yapılanların bir kısmı geciyor

KAANİTO
30/07/2007, 11:45
vallahi şahinciğim ben onların yalancısıyım.ben formu ortaya koyarak bastırdım bim üyemiz var adınız böyle kötü anılıyor bunun astı astarı nedir.arada bende suçlanıyorum diye üstlerine gidince bana bunu söylediler.yine gelsin ilgilenelim dediler ama bu sikintilari yaşayan bir kişiye oraya git sana yardımcı olacaklar demek abesle iştigal olacağı için bundan hiç bahsetmedim.ama yine söylüyorum elinde argumanların var ise hiç durma önce tofaşa sonra tüketici hakları mahkemesine baş vurmanı senden bekliyorum.seninde dediğin gibi sen yanmışsın başkası yanmasın bari

hakansol
06/11/2010, 22:05
arkadaşlar 2009 yılına kadar erkaydan 4 tane araç aldık,
servet isimli arkadas ayrıldıktan sonra ...
hiç araba alamadık...
ilgilenmiyorlar, adamlara telefon açıyoruz. araç soruyoruz
kasıntı kasıntı cevaplar veriyolar. ne bileyim biz eskiden servet beyi arayınca adam ağzımızdan girip burnumuzdan çıkıp kesin satıyodu ... ayağımıza araç getirip test sürüşüne çıkartıyodu..

şu an araç filomuzu peugeot olarak değiştirmeye başladık ..
servis konusuna gelince servisi şu an çok iyi, bi ara sıkıntıları vardı
komple personeli revize ettikten sonra düzeldi.
ama satış olayı bence çakmış durumda
şuna emin olun en az 3-4 araç kaçırdılar sırf bizden, :welcome:

femoli
06/11/2010, 23:46
Artik denizde yok firma biter herhalde :)