PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : soğuklar mahfetti

jakabo_ank
05/02/2012, 23:28
1 hafta buz gibi havada arabayı yatırdıktan sonra hafta içi işe gitmem gerekti. araba gayet güzel çalıştı fakat lpg ye geçtikten sonra anında tekrar benzine geçmeye başladı. hiçbi şekilde lpgye geçiremedim arabayı. hemen sanayinin yolunu tuttuk tabi. gaz kesici oksitleme yapmış temizlediler aracın lpg ye geçişi düzeldi. fakat şimdide gaza basınca basma kuvvetine göre tırrrrrrrrrr diye bir ses gelmeye başladı. her kış bi sorun çıkıyo arabada ankarada kar yağmayan biyere taşınacam. bu ses neden kaynaklanır fikri olan varsa sevinirim.

tayfux
05/02/2012, 23:47
1 hafta buz gibi havada arabayı yatırdıktan sonra hafta içi işe gitmem gerekti. araba gayet güzel çalıştı fakat lpg ye geçtikten sonra anında tekrar benzine geçmeye başladı. hiçbi şekilde lpgye geçiremedim arabayı. hemen sanayinin yolunu tuttuk tabi. gaz kesici oksitleme yapmış temizlediler aracın lpg ye geçişi düzeldi. fakat şimdide gaza basınca basma kuvvetine göre tırrrrrrrrrr diye bir ses gelmeye başladı. her kış bi sorun çıkıyo arabada ankarada kar yağmayan biyere taşınacam. bu ses neden kaynaklanır fikri olan varsa sevinirim.
aydına izmire taşın dicem de geçen oralara da kar yağdıı :) bence yine kesici ile ilgili birşey..

M@GIC
06/02/2012, 00:45
benzindeyken aracın çekişi ve sesi normalse, lpg sisteminden kaynaklıdır.
gaz ayarı vs gibi işlemler işinde ii bir ustaya göstermen gerekli.

aykut_1914
06/02/2012, 02:28
aydına izmire taşın dicem de geçen oralara da kar yağdıı :) bence yine kesici ile ilgili birşey..

önümüzdeki 20 sene kafa rahat :D taşınmanın tam zamanı :D

agusta
06/02/2012, 22:51
Geçmiş olsun.Soğuklardan dolayı benim arabada sapıttı bu aralar.İlk çalıştırdığımda selektör yapmıyor ,sinyaller çalışmıyor sonra bir kaç denemeden sonra düzeliyor.Ama sadece aşırı soğuk havada yapıyor - 10 civarlarında.Geçen hafta - 21 i gördü city arızası verdi susturup çalıştırdım düzeldi.Bakalım inşallah başka birşey çıkarmaz...

OzzY
07/02/2012, 01:25
ben sorunun tamamen lpg kaynaklı olduğunu düşünüyorum. benim araç 3 haftadır yatıyordu. bugun geldiğimde üzerinde 10 cm buz vardı, güneşi görünce biraz gevşemiş havada fena değildi hemen çalıştı biraz dolaştım en ufak bir anormallik yoktu.

since1453
07/02/2012, 11:19
benim araçta soğuklarda sapıttı 2 gün önce 5,8 ortalamayı gördü :)
şaka biyana genel ortalama 7,40 ben evomu çok ama çok seviyorum

jakabo_ank
11/02/2012, 01:22
7.40 mı maşallah deyin heryerdede söylemeyin nazar değer valla. ben yazın bile 7.8 in altına inemedim. kışın başında kar lastiklerini ilk taktırdığımda 11 i gördüm şimdi ise 2 aydır 9 litre.

ibrahim06
11/02/2012, 01:27
7.40 mı maşallah deyin heryerdede söylemeyin nazar değer valla. ben yazın bile 7.8 in altına inemedim. kışın başında kar lastiklerini ilk taktırdığımda 11 i gördüm şimdi ise 2 aydır 9 litre.

Kar lastiklerinden sonra 5.8-5.9'a çıktı benimki:) (Maşaallah)