PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plastik motor kapağının altındaki sünger ??

yusufagcatr
04/02/2012, 15:49
merhaba arkadaşlar,benim sorunum plastik motor kapağının altındaki sünger her geçen gün dökülüyor.geçen gün kaputu açıp baktığımda bir parça süngerin yine biryerden sarktığını gördüm ve yine çektim kopardım( el kadar parça koptu) .bu kaçıncı oldu bilmiyorum ama sanırım koparmaktan sünger kalmadı.sizden ricam konuya aşina arkdaşlar varsa bu sünger nerden çıkıyo ve ben bunu kendim değiştirebilirmiyim ? Nasıl?

zafer murat
04/02/2012, 22:23
Sünger dediğiniz kaputu açınca sol ve sağda bulunan uçlardaki büyük siyah süngerdenmi bahsediyorsunuz.Eğer o ise model kaç aracınızın ve o parçalar biraz kalitesiz malzemeden yapılmış

appie
04/02/2012, 22:56
sanirim hava filtresini icinde brindiran siyah motor kapaginin altindaki sunger motor ile plastik arasindaki yalitim olarak kullanilan sunger ben kendim hepsini sokup temizledim zaten hava lar soguk pek isinma da olmuyor
;)

sebasti
04/02/2012, 22:58
Eğer aynı süngerden bahsediyorsak, ki sağ ve sol kaput uçlarındadır söylediğim,
geçen hafta soğukta kaputu açar açmaz elime geldi ikiside, soğuktan yapışmış, adi bir şey zaten, taksanız da olur takmasanızda, öyle gereksiz bir şey.

yusufagcatr
05/02/2012, 01:01
appie arkdaşın dediğin gibi hava filtresini içinde bulunduran plastiğin altındaki süngerden bahsediyorum.kaputu açınca önümüzde çıkan kocaman siyah kapağın altında bu sünger. bu süngerin nasıl değiştirileceği konusunda herhangi bi bilgisi olan varmı?

Du Hast
05/02/2012, 01:09
appie arkdaşın dediğin gibi hava filtresini içinde bulunduran plastiğin altındaki süngerden bahsediyorum.kaputu açınca önümüzde çıkan kocaman siyah kapağın altında bu sünger. bu süngerin nasıl değiştirileceği konusunda herhangi bi bilgisi olan varmı?
bende öyle bir sünger yok hocam
fotoğraflayabilirseniz süper olur

zafer murat
12/02/2012, 18:52
tamam şimdi anladım hava filte kapağının altında onu değiştirmeniz için komple sökmeniz lazım hava filtresini bağlantıları var 3 parça ama o sünger ayrı satılıyormu bilmiyorum.Kapak ile birlikte olabilir.

yusufagcatr
24/02/2012, 17:40
inş satılıyodur.yoksa o kapak boşu boşuna bi sünger için değişecek.servise gidesem bi fiyat isterim artık :)

Solitude
24/02/2012, 18:22
Doblo Hava Filtre Kutusu 1.3 Multijet (https://www.kirazcioglu.com/doblo-hava-filtre-kutusu-13-multijet-pid-1947.html)

Bu linkte var 140 lira. Ayrıca parça kodu farklı olan bir kapak daha var onun fiyatıda 330 lira. Serviste aşşağı yukarı aynı fiyatları isteyecektir diye düşünüyorum. Sadece fikir olsun diye verdim linki herhangi bir ticari maksadım yoktur.

yusufagcatr
24/02/2012, 18:24
bi sünger için çok para değilmi :) değiştirmezsem bana ne gibi zararı olur.şimdiye kadar bişi olmadı en azından benim gördüğüm

Solitude
24/02/2012, 18:35
Çoğumuzda bahsettiğiniz o sünger yok, birşey olacağını düşünmüyorum. Konulmasının sebebi bir miktar vibrasyonu azaltmak daha az sallanmasını sağlamak, bir miktar sesi izole etmektir diye tahmin ediyorum. Şahsi fikrim olmasa da olur.

gemlikli_55
26/02/2012, 11:40
bende öyle bir sünger yok hocam
fotoğraflayabilirseniz süper olur

can senın araba yapılırken malzemeden calmışlar sanırım :)

benım arabada vardı döküldü simdi benım arabadada yok :)
o sünger ne ise yarar bilmiyorum ama bulan olursa yazarsa bizde uygun fiyatsa alırız

DarknessFall
26/02/2012, 12:36
herhangi bir yapımarketten siyah ses izolasyon süngerlerinden alın , bir kutuda büyük bali.
güzelce temizleyin ve yapıştırın. 5 + 7 = 12tl. masrafınız var :) kolay gelsin.