PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garantisi bitmiş aracımın arızalı city direksiyonunu ücretsiz değiştiriyorlar...

kadir07
03/02/2012, 18:37
forumda sürekli okuduğum city arızası sonunda benimde kapımı çaldı...:hmm:
bende arızayla karşılaşan forumdaki arkadaşlar gibi hemen servise koştum ekranda city arıza uyarısı vermemesine rağmen direksiyonun içinden gelen tıkırtılar,direksiyonun dümdüz yolda bile sürekli sola çekmesi ve kontağı açıp kapatırken direksiyonun 10-15 derecelik açılarla sağa sola hareket etmesini sebep göstererek city direksiyonun ücretsiz değişmesi için başvuruda bulundum.servis kendilerinin bu konuda bi yetkisinin olmadığını ve bilgisayara araç bilgilerini girdikten sonra sistemin hangi oranda indirim yapacağını otomatik olarak belirlediğini söylediler.aracımın bilgilerini model şasi no km vs girdikten sonra sistemin arızanın TAMAMINI (%100) ödediğini belirttiler.aracım esp li olduğu için parçanın ellerinde bulunmadığını ama birkaç gün içinde geleceğini ve ücretsiz değişim yapacaklarını söylediler bende teşekkür edip çıktım.bu arada aracın bütün bakımları serviste yapılmış olmasının %100 ünü karşılamalasının en büyük nedeni olduğunu öğrendim.forumdaki bu city arızası konusunda emeği geçen tüm arkadaşlara başta AYDIN ABİ ve ZEYNEL ABİDİN KARACAN ve diğer adını sayamadığım herkese çok teşekkür ediyorum umarım bu arızayı yaşayan diğer arkadaşlarda ceplerinden bir kuruş bile çıkmadan bu sorunu çözebilirler... gelişmelerden sizleride haberdar ederim...

USTA
03/02/2012, 20:37
Geçmiş olsun kardeşim...

ZAK1980
03/02/2012, 20:44
Kadır ücretsiz yapıldıgına daır bır fatura alsan snra paylassan harıka olur

macsea
03/02/2012, 21:52
geçmiş olsun arkadaşım.

uLTRa GP
03/02/2012, 22:05

bu sitede bir arkadaş bana sormuştu sanki sizdiniz faturayı siteye yüklermisin diye? fatura verilmedi bana zaten servis sonradan değiştiği şeyler için fatura kesmiyormuş

takres
03/02/2012, 22:50
hadi geçmiş olsun...

rbcn
03/02/2012, 23:52
geçmiş olsun allah korusun başımıza gelirse ilk seni bulurum ;) bak bu arkadaş beleş yaptırmış diye :D

krm1983
04/02/2012, 00:01
geçmiş olsun

hayalci79
04/02/2012, 00:11
bende arızayla karlılaşan forumdaki arkadaşlar gibi hemen servise koştum ekranda city arıza uyarısı vermemesine rağmen direksiyonun içinden gelen tıkırtılar,direksiyonun dümdüz yolda bile sürekli sola çekmesi ve kontağı açıp kapatırken direksiyonun 10-15 derecelik açılarla sağa sola hareket etmesini sebep göstererek city direksiyonun ücretsiz değişmesi için başvuruda bulundum.servis kendilerinin bu konuda bi yetkisinin olmadığını ve bilgisayara araç bilgilerini girdikten sonra sistemin hangi oranda indirim yapacağını otomatik olarak belirlediğini söylediler.aracımın bilgilerini model şasi no km vs girdikten sonra sistemin arızanın TAMAMINI (%100) ödediğini belirttiler.aracım esp li olduğu için parçanın ellerinde bulunmadığını ama birkaç gün içinde geleceğini ve ücretsiz değişim yapacaklarını söylediler bende teşekkür edip çıktım.bu arada aracın bütün bakımları serviste yapılmış olmasının %100 ünü karşılamalasının en büyük nedeni olduğunu öğrendim.forumdaki bu city arızası konusunda emeği geçen tüm arkadaşlara başta AYDIN ABİ ve ZEYNEL ABİDİN KARACAN ve diğer adını sayamadığım herkese çok teşekkür ediyorum umarım bu arızayı yaşayan diğer arkadaşlarda ceplerinden bir kuruş bile çıkmadan bu sorunu çözebilirler... gelişmelerden sizleride haberdar ederim...

Geçmiş olsun. Birmot'ta mı hallettiniz işinizi?

kadir07
04/02/2012, 09:27
Kadır ücretsiz yapıldıgına daır bır fatura alsan snra paylassan harıka olurtamam almaya çalışayım.alırsam diğer arkadaşlara emsal olması için paylaşırım zaten...

bu sitede bir arkadaş bana sormuştu sanki sizdiniz faturayı siteye yüklermisin diye? fatura verilmedi bana zaten servis sonradan değiştiği şeyler için fatura kesmiyormuşbakalım deneriz şansımızı artık..

geçmiş olsun allah korusun başımıza gelirse ilk seni bulurum ;) bak bu arkadaş beleş yaptırmış diye :Dumarım başına gelmez gelirsede gideriz bi şekilde..

Geçmiş olsun. Birmot'ta mı hallettiniz işinizi?evet birmotta değişecekler bi aksilik olmazsa...

tyilgin
04/02/2012, 09:44
Geçmiş olsun..

sayko1111
11/02/2012, 15:50
bende arızayla karlılaşan forumdaki arkadaşlar gibi hemen servise koştum ekranda city arıza uyarısı vermemesine rağmen direksiyonun içinden gelen tıkırtılar,direksiyonun dümdüz yolda bile sürekli sola çekmesi ve kontağı açıp kapatırken direksiyonun 10-15 derecelik açılarla sağa sola hareket etmesini sebep göstererek city direksiyonun ücretsiz değişmesi için başvuruda bulundum.servis kendilerinin bu konuda bi yetkisinin olmadığını ve bilgisayara araç bilgilerini girdikten sonra sistemin hangi oranda indirim yapacağını otomatik olarak belirlediğini söylediler.aracımın bilgilerini model şasi no km vs girdikten sonra sistemin arızanın TAMAMINI (%100) ödediğini belirttiler.aracım esp li olduğu için parçanın ellerinde bulunmadığını ama birkaç gün içinde geleceğini ve ücretsiz değişim yapacaklarını söylediler bende teşekkür edip çıktım.bu arada aracın bütün bakımları serviste yapılmış olmasının %100 ünü karşılamalasının en büyük nedeni olduğunu öğrendim.forumdaki bu city arızası konusunda emeği geçen tüm arkadaşlara başta AYDIN ABİ ve ZEYNEL ABİDİN KARACAN ve diğer adını sayamadığım herkese çok teşekkür ediyorum umarım bu arızayı yaşayan diğer arkadaşlarda ceplerinden bir kuruş bile çıkmadan bu sorunu çözebilirler... gelişmelerden sizleride haberdar ederim...

Hayırlı olsun, direksiyon eskiye göre cevirirken daha sert oldumu sizin aracınızda ?

kadir07
11/02/2012, 21:59
Hayırlı olsun, direksiyon eskiye göre cevirirken daha sert oldumu sizin aracınızda ?çok fazla değişiklik yok ama dieksiyon sola çekiyor ve sola daha yumuşak sağa daha sert dönüyor direksiyon..

sayko1111
12/02/2012, 18:13
çok fazla değişiklik yok ama direksiyon sola çekiyor ve sola daha yumuşak sağa daha sert dönüyor direksiyon..

Benim aracında yeni değişti city motoru, direksiyonu ser bırakınca sola dönmüyor yanlız eskiye göre direksiyon daha sert olmuş gibi geldi bana.

metkucuk
13/02/2012, 11:59
2006 model garantisi olmayan aracımı aynı sorunla Fiat Kuşadası 2000 motorlu taşıtlara götürdüm.Bu araçlarda direksiyon arızası kronik.Ben de ilk aldığımda garanti dahilinde iki defa bu sorunuma müdahale edilmişti.Son zamanlarda direksiyondaki ses ile birlikte aracın sol tarafından da tok bir ses gelmeye başlamıştı.Sol amortisör takozu ve rulmanını değiştirdiler.Direksiyondaki sesler düzelmeyince direksiyon sistemini komple değiştireceklerini belirttiler.Bu işlemide iyiniyet garantisi olarak ücretsiz yapacaklarını söyleyip yaptılar.Bu konuda ki sorunumun çözümündeki yardımlarından dolayı KENAN ÇETİNKAYA ve HAYRETTİN Ustaya buradan çok teşekkür ederim.

puntocu07
13/02/2012, 12:09
Kadir kardsim geçmiş olsun.

xarsi
13/02/2012, 12:20
kesinlikle katılıyorum..

kadir07
13/02/2012, 12:39
parça gelirse ve bende değiştirtebilirsem o belgeyi almak için uğraşacam ama tahminimce vermek istemeyeceklerdir...

alparslan
13/02/2012, 13:26
O zamanlar foruma üye olmadığımdan ve de konu ile ilgili bilgi sahibi olmadığımdan direksiyonu sola çevirince gelen tıkırtı şikayetiyle Ankara Üstün otomotive (Fiat yetkili servisi) götürdüm aracımı (sene 2009). Kadir arkadaşımızın dediği gibi bilgisayardan aracımın sürekli yetkili servise bakım yaptırdığını gördüler ve sorgusuz sualsiz değişim yapıldı. Yani o zamanlar city arızası olduğunun farkında bile değildim. Forumda ilgili konuları okuyunca city olduğunu anladım. Fatura tabiki verilmedi. Sadece hatırladığım kadarıyla garantiden değişimi yapıldığına dair servis belgesi vermişlerdi.

kadir07
16/02/2012, 15:17
city direksiyonum dün itibariyle ücretsiz olarak değişti.servisten ücretsiz değişim yapıldığına dair belge alamadım çok ısrar etmeme rağmen "belge veremeyiz sistemde kayıtlı zaten ücretsiz olduğu için faturada veremeyiz" dediler maalesef.belge alıp emsal olması açısından burada paylaşmak isterdim ama olmadı...:( ancak isteyen arkadaşlara aracımın kmsini, modelini,şasi nosunu değişim tarihini nerde değiştiğini verebilirim ...

Infortion
16/02/2012, 17:05
city direksiyonum dün itibariyle ücretsiz olarak değişti.servisten ücretsiz değişim yapıldığına dair belge alamadım çok ısrar etmeme rağmen "belge veremeyiz sistemde kayıtlı zaten ücretsiz olduğu için faturada veremeyiz" dediler maalesef.belge alıp emsal olması açısından burada paylaşmak isterdim ama olmadı...:( ancak isteyen arkadaşlara aracımın kmsini, modelini,şasi nosunu değişim tarihini nerde değiştiğini verebilirim ...

Bende 2006 Model aracın 2011 Ocak ayında city arızasını ücretsiz değiştirdim. Servis bakımlıydı benimkide. Ancak banada fatura vermediler. Bazı arkadaşlar inanmadı doğal olarak fatura olmayınca :) Normal bişi fatura olmaması. Ücreti olmayan şeyin faturasıda olmaz.

onuronuronur
23/02/2012, 17:04
Merhaba, direksiyon kitlenmesi arızası sıklaşan aracımı fiat servisi Birmot a götürdüm, bu sitede okuduklarımı aktardım ve aracımı servise bıraktım, iki saat sonra beni aradılar ve arızanın tamamının fiat tarafından karşılanacağını ilettiler. İşi yokuşa sürmemeleri beni çok memnun etti. Öncelikle bu siteye ve sonra da Birmot a teşekkür ederim.

metkucuk
24/02/2012, 10:03
belge olacak ta ne olacak arkadaşlar.önemli olan işlemin ücretsiz ve garantili yedek parça ile yapılması..hiç bir servis bunu saklamıyor zaten..takmayalım belgeye..

kadir07
24/02/2012, 10:32
belge olacak ta ne olacak arkadaşlar.önemli olan işlemin ücretsiz ve garantili yedek parça ile yapılması..hiç bir servis bunu saklamıyor zaten..takmayalım belgeye..herkesinkini ücretsiz değişseler zaten belgeye ihtiyaç yok ama bana ücretsiz başkasına %50 diğerine %25 indirim yapıyor ve bazı arkadaşlarımız cebinden para ödeyip yaptırmak zorunda kalıyor hakem heyetine giden arkadaşlarımızın elinde ücretsiz değişim yapanlara ait belgeler olsaydı problemin çözümü daha kolay olurdu...

akca37
24/02/2012, 15:45

Kadir kardeşim, önclikle geçmiş olsun ve yeniden hayırlı olsun, büyük bir sorunun üstesinden gelinmiş, mümkünse bende kayıtlı olması bakımından sence bir mahsuru yoksa aracının şase plaka veya neyi uygun görürsen birde hangi serviste hangi şehirde değiştirildiyse onu özel mesaj yollarsan çok memnun olurum Saygılarımla...

emiryilmaz
24/02/2012, 17:07
hadi geçmiş olsun...

schneider
07/06/2012, 22:02
Arkdslar mrhabalar bir sorunumu sizlere belirtmek istiyorum 2004 model fiat punto bir araç aldım 1ay önce 2.el anck aldktan sonra bnde bu direksiyon sorunuyla karsılastım aracımda city arızası başgösterdi direksiyon kilitleniyor servise götürdüğümde sorunun direksiyon kutusunun değişerek çözülebilecegini ve bunun da yaklaşık 2800 tl gbi bir masraf oldugunu söylediler ancak iyi niyet garantisiyle bu fiyatın yüzde 40ını karşılayabileceklerini söylediler ancak daha sonra da yaptıkları yazışmalar sonunda bu fiyatı hiç karsılayamayacaklarını ücreti tamamen benm karsılamamı istediler müşteri servisini aradım ordanda bi sonuç çıkmadı aracın 8yasında oldugunu ve bu tür sorunların olmasının doğal oldugu tarafıma bildirildi cok zor durumdayım benm bu masrafı karşılama sansım yok ne yapmalıyım nasıl bir yol gözterirsiniz bna gercekten cok magdur durumdayım yardımlarınız içn şmdiden tsekkr ederim.

schneider
07/06/2012, 22:08
Arkdslar mrhabalar bir sorunumu sizlere belirtmek istiyorum 2004 model fiat punto bir araç aldım 1ay önce 2.el anck aldktan sonra bnde bu direksiyon sorunuyla karsılastım aracımda city arızası başgösterdi direksiyon kilitleniyor servise götürdüğümde sorunun direksiyon kutusunun değişerek çözülebilecegini ve bunun da yaklaşık 2800 tl gbi bir masraf oldugunu söylediler ancak iyi niyet garantisiyle bu fiyatın yüzde 40ını karşılayabileceklerini söylediler ancak daha sonra da yaptıkları yazışmalar sonunda bu fiyatı hiç karsılayamayacaklarını ücreti tamamen benm karsılamamı istediler müşteri servisini aradım ordanda bi sonuç çıkmadı aracın 8yasında oldugunu ve bu tür sorunların olmasının doğal oldugu tarafıma bildirildi cok zor durumdayım benm bu masrafı karşılama sansım yok ne yapmalıyım nasıl bir yol gözterirsiniz bna gercekten cok magdur durumdayım yardımlarınız içn şmdiden tsekkr ederim.

schneider
07/06/2012, 22:10