PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor yağı sorunu!

arothel
03/02/2012, 15:40
merhaba arkadaşlar. aracım grande punto 1.4 starjet dynamic. geçen yağ çubuğuna bakan bi arkadaş dediki yağı azalmış bunun. alıp onun tanıdığı bir servise götürdük. baktılar yarım litre azalmış ekliyelim dediler. ben de güvendiğim için tamam dedim. eklediler bişey ne olduğuna bakmadım adam işini biliyordur diye düşündüm.

şimdi iki gündür araçtan yanık kokusu geliyor ayrıca motor fazla bağırıyor. gösterdiğim başka bir servis buna yağı koyan fazla yağ koymuş, yağ tıpadan atmış ve saçılınca sıcak parçalara değip yanık kokusu geliyor dedi. ayrıca koyduğu yağda büyük ihtimal farklı numaraymış dedi. bi süre sonra normale biner ama istersen değiştir dedi. şimdi ben ne yapmalıyım. burda yetkili servisi de yok. fiatın kullandığı yağ türü selenia ama numarası falan nedir? yardımcı olursanız sevinirim.

krm1983
03/02/2012, 15:50
Fazla yağ işi sakat dendiği gibi keçeleri patlatabilir.Bence en iyisi yağı değiştirin.Castrol tavsiye ederim ben.

halils2
03/02/2012, 23:29
aracımda 5-40 magnetec kullanıyorum tavsiye ederim selenia da aynı numaralı yağı koyuyor ve yağı değiştirirsen kafanda soru işareti kalmaz. 2,8 kg yağ yeterli geliyordu sanırım yani 3ltden fazla yağ koydurma arkadaşım çubuğun çok üzerine çıkıyor. başıma geldi çünkü

KOMPAKT
04/02/2012, 00:41
merhaba arkadaşlar. aracım grande punto 1.4 starjet dynamic. geçen yağ çubuğuna bakan bi arkadaş dediki yağı azalmış bunun. alıp onun tanıdığı bir servise götürdük. baktılar yarım litre azalmış ekliyelim dediler. ben de güvendiğim için tamam dedim. eklediler bişey ne olduğuna bakmadım adam işini biliyordur diye düşündüm.

şimdi iki gündür araçtan yanık kokusu geliyor ayrıca motor fazla bağırıyor. gösterdiğim başka bir servis buna yağı koyan fazla yağ koymuş, yağ tıpadan atmış ve saçılınca sıcak parçalara değip yanık kokusu geliyor dedi. ayrıca koyduğu yağda büyük ihtimal farklı numaraymış dedi. bi süre sonra normale biner ama istersen değiştir dedi. şimdi ben ne yapmalıyım. burda yetkili servisi de yok. fiatın kullandığı yağ türü selenia ama numarası falan nedir? yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam reçeteni yazıyorum :) Önce bir enjektör temizliyici alıp depona belli bir oranda doldurcaksın aldığın yere sor onlar yardımcı olur . Ardından castrol edge 5-40 yağını al filtrenide degiştir iyi olur araba nın bütün yorgunlugunu alıcaktır emin ol