PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Önden gelen sürtme sesi gibi bir şey

hakan7038
02/02/2012, 23:41
Ben Silifke'den Mersin'e (85KM) Bilen otomotive servise gittim.Dedilerki araba soğukken gaza basınca motor devirden dolayı öne gidip daha sonra gelirken kalorifer borularının bağlı olduğu kelepçeden geliyor dediler ve güya yaptılar.Ertesi gün yine aynı ses,sürtme sesi gibi bir şey.Servise mesafede olunca her zaman gidilmiyor.Araba 11500 de.Kararsız kaldım.Ne yapacağım bilemiyorum.Otomatik vitestemi bir şey var.Anlayamadım.

taipen71
03/02/2012, 00:40
ön takım salıncaklarda olabilir 2 yıl önce benimde başıma geldi duologic vites olabilir diye korkmuştum serviste v şeklinde sağ tarafta (ses sağdan geliyordu)parça ismi salıncaktı yanlış hatırlamıyorsam değişti sorun halloldu

kubilai
03/02/2012, 01:41
Hava filtresinin borusundan yapıyor olabilir başıma geldi oradan biliyorum.

bvulgari
03/02/2012, 02:31
motor gün iiçinde ilk defa calısıyorsa yapıyo o sesi..Hiç bi sıkıntıdan kaynaklı degil motor ısınınca ses kayboluyodur.. Korkucak bişey yok.. Eger motor sıcakkende yapıyorsa gerçekten bi sıkıntı olabilir..Ama sadece sogukken yapıyorsa dedigim gibi bir sıkıntı yok..

punto_multijet
03/02/2012, 09:41
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/32569-punto-evo-95hp-dualogic-surtme-sesi.html

aynı sorun ile ilgili actıgım baslık

eger sende de aynıysa garantiden 3. vites grubu değişti bende

uLTRa GP
03/02/2012, 13:00
sert bir çukura düştünmü yani sürttüysen arabayı altta bir demir var benimde başıma geldi devir arttıkça sürtme sesi gibi ses geliyor yani hızlandıkça filan daha net anlarsın eğer öyle ise alttaki demir yamulmuştur ben gittiğimde servise düzelttiler ve bir daha ses yapmadı motor titredikçe sürtme yapıyordu

punto_multijet
03/02/2012, 14:26
arkadaslar buarada bana gelen ozel msjda sesi 2den 3e atarken yaptıgından bahsetmiş bende de o sekilde olmustu. sadece 2den 3e atarken varmıs

camur41
07/02/2012, 11:20
Ben Silifke'den Mersin'e (85KM) Bilen otomotive servise gittim.Dedilerki araba soğukken gaza basınca motor devirden dolayı öne gidip daha sonra gelirken kalorifer borularının bağlı olduğu kelepçeden geliyor dediler ve güya yaptılar.Ertesi gün yine aynı ses,sürtme sesi gibi bir şey.Servise mesafede olunca her zaman gidilmiyor.Araba 11500 de.Kararsız kaldım.Ne yapacağım bilemiyorum.Otomatik vitestemi bir şey var.Anlayamadım.

Benim sana tavsiyem ön salıcağa baktırman büyük ihtimalle salıncak burcu bozulmuştur. Çünkü aynı sıkıntı bendede var salıncağın takımı 75 tl sadece burç 10-15 tl civarında

ozzz2110
06/04/2015, 14:57
Hort gibi olacak ama başına gelenlerin ve çözüm bulanlar için bir kaynak olması adına bende yazmak isterim.

Birinci ve ikinci viteste kavrama noktasında çıkan ses bende de mevcut.
İlk aldığımda aks rulmanlarından geleceğini düşündük.
inceledi aksları baktı yapılması gereken her şeyi yaptı ama ses kesilmedi.
Volanda sıkıntı olabilir diye de ekledi.
Hava filtresi, alt muhafaza demiri vs hepsine de baktık.

En yakın zamanda volan için operasyon yapacağım.
Varsa çözüm bulan önerilere açığım.

igny
27/12/2016, 09:20
Hort gibi olacak ama başına gelenlerin ve çözüm bulanlar için bir kaynak olması adına bende yazmak isterim.

Birinci ve ikinci viteste kavrama noktasında çıkan ses bende de mevcut.
İlk aldığımda aks rulmanlarından geleceğini düşündük.
inceledi aksları baktı yapılması gereken her şeyi yaptı ama ses kesilmedi.
Volanda sıkıntı olabilir diye de ekledi.
Hava filtresi, alt muhafaza demiri vs hepsine de baktık.

En yakın zamanda volan için operasyon yapacağım.
Varsa çözüm bulan önerilere açığım.

Bir hortta benden :)
Aynı sorun bendede var sorunu çözebilen oldumu