PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kasko Çekici hizmeti

enigmaa37
02/02/2012, 15:30
Arkadaşlar anadolu sigortanın çekici hizmetinden 2 kez yararlandım fakat herhangi bir tamir felan yaptırmadım,bu hasarsızlık korumayı etkıler mı.Ayrıca sigortaların çekici hizmetlerinin bir sınırı var mı.Cevaplarınız için teşekkür ederim.

zafer murat
02/02/2012, 16:03
Kasko tamir bedelini karşılamaz ancak kaza anında oluşan mekanik arızaları öderler.Kaskodan çekiçi çağırmak ile hasarsızlık bozmaz.Ancak bugün çektirdiniz aracınızı yarın çektiremezsiniz aradan bir gün geçmesi gereklidir.Ve en yakın anlaşmalı servisin olduğu yere ücretsiz çekerler aracınızı siz başka bir yer teklif ederseniz sizden yol farkı alırlar.

enigmaa37
02/02/2012, 17:37
Kasko tamir bedelini karşılamaz ancak kaza anında oluşan mekanik arızaları öderler.Kaskodan çekiçi çağırmak ile hasarsızlık bozmaz.Ancak bugün çektirdiniz aracınızı yarın çektiremezsiniz aradan bir gün geçmesi gereklidir.Ve en yakın anlaşmalı servisin olduğu yere ücretsiz çekerler aracınızı siz başka bir yer teklif ederseniz sizden yol farkı alırlar.

1 kasko donemınde cekıcı cagırma sınırlaması var mı?

SRDR KRKC
02/02/2012, 19:03
Kasko şirketlerine göre değişiyor bazısı 2 veya 3 kere bazısına göre sınırsız. benim daha önce ki araçlarımdan birini gün içerisinde 3 defa çektirmiştim Güneş sigortadan kaskoluydu.

hakandurak
03/02/2012, 10:10
çekici hizmeti adından da belli olacağı gibi kaskonun sunduğu bir hizmet olduğundan hasarsızlık ile alakası yoktur ve sayı sınırı da yoktur..

farukileri
03/02/2012, 23:27
Arkadaşlar anadolu sigortanın çekici hizmetinden 2 kez yararlandım fakat herhangi bir tamir felan yaptırmadım,bu hasarsızlık korumayı etkıler mı.Ayrıca sigortaların çekici hizmetlerinin bir sınırı var mı.Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Hasarsızlık indiriminin bozulması için aracın hasar servisinde dosyasının olması gerekmekte. Bu durum da ancak kaza sonrasında herhangi bir tutanak imzaladıysanız gerçekleşir. Araç bu şekilde hasar servisine kaydedilir, hasar servisinde dosyanız oluşur; ve bu noktada kaskonuzda indirim koruma klozunuz yoksa indiriminiz yanar(indirim klozu olmasına rağmen yıl içinde iki kaza yaparsanız da aynı durum geçerlidir).

Ancak çekici hizmeti farklı şekillerde hizmet verebilir. Motor arızası olur mekanik aksam arızası olur benzin biter aracınızın çekilmesi gerekir. Bu tarz durumlar için çekici hizmetini genelde sınırsız yaparlar. Hatta çekici hizmetini kullanırsanız yedek araç alma hakkınız da doğmaktadır. Birçok kişi bunu bu şekilde bilmemektedir. Yedek araca ihtiyacınız olursa aklınızda olsun bu durum.

OzzY
03/02/2012, 23:33
Anadolu sigortada ikame araç için çekici şartı yok. hasar dosyası açılıp eksper aracı gördükten sonra talepte bulunulabiliyor.