PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kar yüzünden aks yamuldu sanırım

ozmenomer
01/02/2012, 21:14
arkadaşlar işyerim giyimkentte istanbullular bilir ve bugunkü kar yağışı yüzünden ana yolda bırakıp ofise öyle yürüdüm bu arada kullandığım araç şirketin 2011 doblosu akşam dönerkende park ettiğim yerden patinajla çıkarken su kanalının ızgarası karın altında kalmış ve kepçe yolu açarken onu kırıp yarı açık bırakmış bende patinaj yaparken küt dedi arabanın altına vurdu bişey olmamıştır dedim ama 70e gelince başladı sallamaya yolda rot balanscıya götürdüm rot ayarı yaptı ama baktı denedi sol aks yamulmuş dedi jantta falanda bişey yok banada çok samimi gelmedi denemek içinde yol olmadığı için deneyemedim bakalım yarın sabah aynen devamsa bir de servise göstericem. sizce başka bir sebebi olabilir mi?

Du Hast
01/02/2012, 22:13
tekerleği söktürüp balans yaptırın.
jantta eğrilme, lastikte balon varmı kontrol ettirin. aks eğrilecek yerde değil ondan önce tablayı kırması falan lazım.

GP COSKUN
02/02/2012, 00:10
jantın içine kar buz parçası yapışıyor bazen böyle havalarda buda balansa neden olabiliyor
önce buna bir bak
aks yamulması çok farazi bir düşünce

uraaal
02/02/2012, 00:15
aks yamulduysa bırak zaten o aracı kaptan ama arkadaslarında dedıgı gıbı cok uzak bır ıhtımal punto leylek gıbı duruyor ancak sürekli altı carpıor nedense cozemedim.

Du Hast
02/02/2012, 01:03
aks yamulduysa bırak zaten o aracı kaptan ama arkadaslarında dedıgı gıbı cok uzak bır ıhtımal punto leylek gıbı duruyor ancak sürekli altı carpıor nedense cozemedim.
yolun ortasında, arabanın orta kısmına denk gelecek şekilde kar - buz kalmışsa bunlar alt ön taraftaki meşhur eğilip bükülen gergi demirine sürtüyor

ozmenomer
02/02/2012, 13:53
sabah neyseki işe gelirken biraz sürat yapıp deneme şansım oldu ve problem kalşmamış yapan çırakla ustayı gözüm tutmadıydı zaten gidiyo çırak ustanın kulağına bişeyler fısıldıyo falan şirket aracıda olduğunu öğrenince hemen yakalamışken öpiyim dedi heralde fikir veren herkese teşekkürler