PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : acıl led gosterge yardım

denyl
31/01/2012, 19:17
aracıma led gosterge uygulaması yaptım..fakat ıbreler dekı kırmızı led ler sondu sımdı yanmıyo..bana bı yardım edersenız sewınırım

femoli
01/02/2012, 14:25
deniz nasıl bir yardım istiyorsun bu konuda uzaktan yardım yapılmazki yollarımı kopardın soğuk lehimmi attın ledlermi oturmadı kim değiştirdiyse ona göstereceksin ..

denyl
01/02/2012, 14:38
dostum ledler sabah soguk ken calısıyor ..fakat bıraz ısındıgı zamn sonuyor...acaba ledler ıyı degıl sanırım ..ondan yapabılır mı

oz.frkn
01/02/2012, 16:17
zamanın varsa tekrar sök işlem yaptığın yerlerde kısa devre taraması yap bi soğuk lehim taraması yap. bu ucuz lehim tellerinden kullanmadın inş. plastik kalıpları kapatırken arasına kablo sıkışmadığından emin ol. ledlerin çalıştığı volt la devreye gelen volt aynı mı bi kontrol et simdilik aklıma gelekler bunlar =) sakin kafayla 2. kez yaptığın için daha tecrübeli olursun sorun büyük ihtimal ortadan kalkar diye düşünüyorum kolay gelsin inş yardımcı olmuşumdur. =)

somurgen
30/05/2012, 18:48
Aslında yeni konu açacaktım ama biraz gezineyim dedim bu konuyu buldum. Burdan devam edeyim dedim. Gösterge ledlerini değiştirdikten sonra klima paneline de el atayım dedim atmaz olaydım. Klimanın buzlama düğmesinin altındaki ledi sökerken dikkatsizliğim yüzünden düğmenin lehimlendiği bakırı hırpaladım. Yanındaki o ufak dirençlerden biri düştü gitti. Sorun sadece düğmeye basınca alttaki led yanmıyor. Düğme gayet iyi çalışıyor bir problem yok. Ama led bi türlü yanmıyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Acaba tamir edilebilir mi. Panelin yenisini alayım diye düşündüm oparda 500 Tl dediler. çıkması 250 Tl civarında. Bir çözüm önerisi olan var mı acaba? tamir görür mü değiştirmek mi gerekir?

Ayberk0616
30/05/2012, 19:11
1-Oraya gelen voltajı ölçün
2-eğer gelen voltaj 12-13 volt gibiyse önüne 470 ohm direnç koyun
3-ledinizi bağlayın çalıştırın :)

atlatma
13/08/2012, 11:14
Birde soruna cevap gelince teşekkür etmeyi unutmasak.......