PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fix And Go Nedir? Nasıl Kullanılır?

The End
31/01/2012, 09:48
Arkadaşlar aracım 1.4 Fire Fun ve bu araçta stepne malesef yok bunun yerine Fix and Go diye bir zımbırtı koymuşlar. Bütün Fun modellerde stepne yerine bu aletmi vardır? Psikolojik olarak insan bagajda yedek lastik görmeyince kendini güvende hissetmiyor. Ayrıca bu Fix and Go nasıl kullanılır. Tam ayrıntısıyla öğrenebileceğim bir klavuz varmıdır? Teşekkürler

madenmaden
31/01/2012, 10:28
lastiğin havasını şişirir gibi takıosunz siboba o da lastiğinize yama yapıor bildiğim kadarıyla

celenlee
31/01/2012, 11:15
lastiğin havasını şişirir gibi takıosunz siboba o da lastiğinize yama yapıor bildiğim kadarıyla

Önce bir sıvı sıkıyor lastiğin içine yamayı yapacak malzeme. Ardından da hava basıyor. Havasını bastıktan sonra da lastik döndükçe o içine sıkılan malzeme lastik içerisinde her yere yayılıyor ve merkezkaç ve iç basıncın etksiyle havanın çıkış yaptığı deliği tıkıyor ;)

Eğer kendini güvende hissetmek istersen benim stepneyle değiştirelim sendeki Fix& Go yu :D

LPG kullananlar ya da kullanmayı düşünenler için güzel bir olay bence ;)

takres
31/01/2012, 11:20
simit lpg tankının dostudur bu aparat :D

tonymontana
31/01/2012, 11:22
donanım olarak orijinalinde yoksa, stepneyi çıkarıp bunu koymayın aracınıza muayeneden filan geçmiyor.

celenlee
31/01/2012, 11:51
donanım olarak orijinalinde yoksa, stepneyi çıkarıp bunu koymayın aracınıza muayeneden filan geçmiyor.

Adamlar ellerinde bir liste var da ordan mı kontrol ediyor ki?
Malum aynı donanımda bile yıllar içinde farklılıklar gelebiliyor. Yani liste işi yürümez.

Ve hatta Opelde ekstra parayla alınabilien bir özellik var Flex Fix. bsiklet takmak için bir mekanizma. Stepne boşluğu duruyor. Ve lastik tamir kiti veriyorlar.

Yani bu donanımda var bu donanımda yok diye birşey yapamazlar eğer ruhsatta yazmıyorsa ;)

Ruhsatta stepne var ya da yok diye bir ibare olduğunu hatırlayamadım? Var mı?

The End
31/01/2012, 11:56
Arkadaşlar hepinize cevaplarınızdan ötürü teşekkür ederim. Aracı ben 2 gün önce aldım ve muayenesi 3 ay önce yapılmış ve sorunsuz geçmiş. Ancak sizce (bilmediğimden dolayı soruyorum) güvenli bir yöntemmi? Mesela yamayı uyguladıktan sonra kaç km. hızla ve ne kadarlık bir yol gidebiliyoruz? Ayrıca geçici bir onarımmı bu yoksa kalıcımı? bu arada FURKAN teklifin çok sıcak geldi açıkçası :) :)

tonymontana
31/01/2012, 15:43
Bana arkadaşımın dediği bu 2kasa eski focusu vardı, lpg tankı yüzünden stepneyi kullanmayıp bunu taşıyordu. Muayenede problem yaşadı bilmeden gittiği için.

halils2
31/01/2012, 16:01
aracım lpg li olduğundan stepne bagajda duruyo muayeneye gittiğimde stepne montajı sağlıksız şeklinde bişey belirttiler araç muayeneden bu şekilde geçmişti. muayene harici bu aparata ihtiyacım var nerden temin edebilirim???

abulbul08
31/01/2012, 18:05
benin araç fun ve bende stepne var

celenlee
31/01/2012, 18:20
benin araç fun ve bende stepne var

Yukardaki mesajımda bahsettiğim nokta buydu işte :)
Aynı donanım adında farklı senelerde farklı uygulamalar yapılabiliyor.

Gayet stepnenizi çıkartıp, tamir kiti kullanabilir isteyen.

Tayfun-E30
01/02/2012, 00:08
keyifli bir donanım ama o sıkılan şeyi lastiğin içerisinden temizlemek 1 dert ayrıca yırtık vs gibi durumlarda işe yaramayacaktır malesef..

asil
01/02/2012, 00:11
en sevmediğim şey lastik patlaması ama her an olucak bir durum türkiye yollarında

alpimmm
01/02/2012, 00:14
lastiğim yanaktan 1cm kadar yırtıldı ve sonuç olumsuzdu.
Allah'tan stepne vardı :)

The End
01/02/2012, 10:28
O halde yine en iyi çözüm yedek lastik kullanmak. Peki tek jant + uygun lastik nerede ve ne kadara bulabilirim stepne amaçlı kullanmak için?

celenlee
01/02/2012, 12:44
O halde yine en iyi çözüm yedek lastik kullanmak. Peki tek jant + uygun lastik nerede ve ne kadara bulabilirim stepne amaçlı kullanmak için?

Teklifimi ciddileştirebilirim istersen :) Ama kargoydu vs derken bir dünya masraf çıkar.

Eminim Mersinde LPG kullanan ve Stepnesini vermek isteyen bir puntocu vardır ;) Karşılıklı el sıkışırsınız olur biter :thumbup1:
Bu arada aracınla aynı yaşta/ ya da daha yeni bir araç sahibiyle bu işi yap ki lastiklerin ömrü aynı olsun ;)

The End
01/02/2012, 13:55
Teklifimi ciddileştirebilirim istersen :) Ama kargoydu vs derken bir dünya masraf çıkar.

Eminim Mersinde LPG kullanan ve Stepnesini vermek isteyen bir puntocu vardır ;) Karşılıklı el sıkışırsınız olur biter :thumbup1:
Bu arada aracınla aynı yaşta/ ya da daha yeni bir araç sahibiyle bu işi yap ki lastiklerin ömrü aynı olsun ;)
Furkan Keşke Mersinde olsaydın hocam :) :) Ben en iyisi dediğin gibi yapayım. Forumdan Mersin ve adanadaki puntoculara ulaşayım. Teşekkürler Furkan :thumbup1:

backdraft_1984
06/02/2012, 15:43
Arkadaşlar hepinize cevaplarınızdan ötürü teşekkür ederim. Aracı ben 2 gün önce aldım ve muayenesi 3 ay önce yapılmış ve sorunsuz geçmiş. Ancak sizce (bilmediğimden dolayı soruyorum) güvenli bir yöntemmi? Mesela yamayı uyguladıktan sonra kaç km. hızla ve ne kadarlık bir yol gidebiliyoruz? Ayrıca geçici bir onarımmı bu yoksa kalıcımı? bu arada FURKAN teklifin çok sıcak geldi açıkçası :) :)
muayenede sıkıntı olmuyor geçiyor. lastiğiniz yarılmadığı sürece güvenli yöntem. yani çivi batar hava kaçırır vs propblemlerde kutudaki jel lastiğinizi tamir ettirene kadar sizi idare ediyor. 80 km /s geçmediğiniz sürece tabiki. aynı zamanda sistemi hava kompresörü olarak ta kullanabiliyorsunuz sadece lastiklerin hava basınçlarını da kontrol amaçlı kullanabiliyorsunuz yani. ancak benim lastiğim yarıldığında keşke stepnem olsaydı dedim yinede:)))

rbcn
06/02/2012, 15:55
uzun yolda lastik yarılınca ne olacak

The End
06/02/2012, 16:11
@ Hüseyin: Bu cihazı sadece havakompresörü olarakta kullabiliyormuz gerçektende? Ama sanki 30psi basmaz gibi geliyor bana bu cihaz??

ZAK1980
06/02/2012, 22:42
uzun yolda lastik yarılınca ne olacak
Ayvayı yıyorsun otomatıkmen :) Lastık kampanyasından varsa ucretsız yol yardımı veya ucretsız kasko cekıcı hızmetı

lastiğim yanaktan 1cm kadar yırtıldı ve sonuç olumsuzdu.
Allah'tan stepne vardı :)
yırtılmaya ,yarılmaya yapacak bırsey yok
Benım aracın bagajda ''Stac Italy 500 Ml Lastik Tamir+şişirici Sprey 090176'' bulunuyor b bugune kadar ıhtıyacım olmadı ama duruyor bagajda butur aracları alırken kac psı ye kadar sısırdıgı onemlı benımkı 27 psi ımıs 3 psı ıcınde hava var 27 psı de kopuk lastık sıstı :)
gıttı gıdıyorda 9.58 tl 500 ml si koctasta 250 ml 14 tl falan

The End
07/02/2012, 11:32
Enazından 27psi'da az değil nunada şükür :)

WiSTaRiA
19/03/2012, 19:02
benim araçtada tamir takım kiti vardı ve çıkarıp stepne aldım aracıma şuanda kafam rahat... Lastik yolda yarıldı ee napıcaz çekici çağır :) tamir takım seti patlağı hallediyo yarığa bişey yapamıyor...

The End
19/03/2012, 22:08
evet, yarılan lastiğin tek çözümü bence de yedek lastik:)

ama bu ürün de lastiğin patlamasını ve hava kaçırmasını engelliyor. bence biraz iyi inceleyin derim

Bence bu üründe gayet mantıklı geliyor tabi gerçek hayatta deneyipte gören arkadaşların yorumlarını dinlemek lazım. :)