PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rolantiye Düşerken Farlarda Kısılma

Engin_T
30/01/2012, 09:09
Günaydın arkadaşlar, son bi haftadır dikkat ediyorum aracım dururken gaz vermeye başlıyorum sonra ayağımı gazdan çektikten sonra tam rolantiye düşmeden önce farlarda bi kısılma meydana geliyor,tam rolantiye düştüğünde eski haline geri dönüyor. Tekrar gaz vermeye başlıyorum ayağımı gazdan çekiyorum yine tam rolantiye düşmeden önce farlarda bi kısılma oluyor. (Tekrar gaz vermeye başladığımda farlarda herhangi bir artma olmuyor) Sizin araçlarınızda da böylemi yoksa bu bir problemmi? aküden kaynaklı olabilir diyorum ama sabahları soğukken çalışmasında fln herhangi bir problem yok, ve bunu denerken diğer radyo, fan, rezistans vb gibi bütün açık olanları kapatıp sadece farları açık bırakıyorum. Normal bir durummudur acaba :(

vek66
30/01/2012, 10:36
aynı olay bende de mevcut bence normal bişey

GP COSKUN
30/01/2012, 10:47
başlıca sebebi akünüzün zayıflamış olması
eğer akünüz sağlam ise şarz dinamosunun diyotlarında veya konjektöründe sorun var
ama en kuvvetli ihtimal akünüz şu anda havalar soğuk olduğu için gücünü iyice azaltmıştır ömrü tam bitmemiş olsada geliyorum diyor

takres
30/01/2012, 10:58
aküden yapıyor...bende de oluyordu ama ben o aküyle çok yol yaptım :D

kara kız
30/01/2012, 11:03
benimde dün akşam dikkatimi çekti aynı olay geri vites lambasından anladım.bu orada aküm orjinal fabrika çıkışı varta akü aracım 2006 model..

GP COSKUN
30/01/2012, 11:06
arkadaşlar çok soğuk ortamlarda ortaya daha rahat çıkar bu sorun
akümülatörler soğuk havalarda güç kaybeder zayıflarlar
kullanım ömürleri azalmış olanlar için ilk sinyaller diyebiliriz

aykut_1914
30/01/2012, 11:51
coşkun abi nette bir yerde dizel araçların sabah motor ısınmasını beklerken gaza basılmaması gerektiğini okumuştum doğru mudur bu?

cemal arslan
30/01/2012, 13:16
başlıca sebebi akünüzün zayıflamış olması
eğer akünüz sağlam ise şarz dinamosunun diyotlarında veya konjektöründe sorun var
ama en kuvvetli ihtimal akünüz şu anda havalar soğuk olduğu için gücünü iyice azaltmıştır ömrü tam bitmemiş olsada geliyorum diyor

aynen katılıyorum...

GP COSKUN
30/01/2012, 16:51
coşkun abi nette bir yerde dizel araçların sabah motor ısınmasını beklerken gaza basılmaması gerektiğini okumuştum doğru mudur bu?

sadece dizel değil tüm motorlara soğukken gaz basılmaz ::)

er5082
31/01/2012, 21:46
aracın orjinal aküsü varta ancak, 45 amper
tak bi 60 amper mutlu o zaman anlarsın farkını... (115tl) 10 gün oldu alalı
orjinal 45 amper varta daha küçük fakat 60 amper akü için ek bi plastik var çıkartılması gerekiyor