PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Digital klima arızası

emrahisilti
29/01/2012, 13:05
merhaba arkadaşlar
dün akşamdan itibaren digital klimam üflememeye başladı.Aracı çalıştırıyorum 1-2 dk üfledikten sonra üflemeyi kesiyor. h1 l1 modunada aldım aynı durum devam ediyor.sadece mono sadece klima ve sadece kaloriferide denedim sonuç hep aynı.Klimayı ilk çalıştırdığımızda göğüsten gelen sesleri duyuyorum fakat üfleme yapmıyor.(derecesini düşürüp soğuk üfletmeye çalıştım onda da durum aynı)

daha önce başına bu tür bir olay gelen varmı acaba?

yardımınızı rica ediyorum

teşekkürler

kadir07
29/01/2012, 13:21
torpidonun altındaki kalorifer rezistörüne baktır büyük ihtimal onda temassızlık vardır yada bozulmuştur...

emrahisilti
29/01/2012, 14:35
tam olarak bakabileceğim yeri tarif edebilir misiniz acaba?

ESH
29/01/2012, 14:49
benımkınde de bır kac gundur, 1. 2. 3. sevıyede uflemıyor 4. sevıyeye aldıgım zaman ufluyrdu dun tekrar denedım hepsı calısyr fakat 10 dk sonra yanık kokusu gelmeye baslıyr ve bende hemen kapattm bunun sebebı nedır acaba ? yoksa aynı sıkıntımı mevcuttur

samoslu
29/01/2012, 14:52
Torpidonun altından arka tarafına elinizi uzattığınızda kablolar elinize gelecek. İşte onların takılı olduğu kalorifer rezistörü denen bir parçaya bağlı bir arıza. O parçayı değiştirmeniz durumunda sorun çözülecektir. Ben 3 hafta önce yaptırdım. 174 TL ye parçayı aldım. Elektrikçide değiştirttim.

sercangoksu
29/01/2012, 15:11
geciktirmeden yaptırın rezistör'e takılan fişi özellikle kontrol ettirin benimki yanmıştı çünkü

emrahisilti
29/01/2012, 15:27
bu parçanın tamiri mümkünmüdür acaba ?

The End
29/01/2012, 15:54
Tamiri malesef yok orjinaliyle değiştirmeniz klimanızın sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır

emrahisilti
29/01/2012, 19:57
100 kmlik uzun yolda hiç durmadan çalıştı.Fakat son dakikalar gırc gırc diye sesler duymaya başladım ve kapadım.Sanki fana bişeyler değiyor

MBeRaTB
29/01/2012, 21:06
yaa arkadslar benim aracımdada klimayı acınca acayl tıkırtı gelıor nedenini bilen varmı yaptrmam gerekırmı :/

ares666
30/01/2012, 11:26
100 kmlik uzun yolda hiç durmadan çalıştı.Fakat son dakikalar gırc gırc diye sesler duymaya başladım ve kapadım.Sanki fana bişeyler değiyor

hocam aynı sorun benim aracımda da yaşanmış eski sahibi sölemişti. servise gidip klimaya balas ayarı ayptırmış arada yaptırmak gerekiyormuş sanırım tıkırtı ve gıcırtı geliyorsa umarım yardımı dokunur...

emrahisilti
30/01/2012, 13:06
bu sabahta aynı sesleri duydum.En yakın zamanda gidip baktırıcam artık..Yardımcı olanlara teşekkürler

Solitude
30/01/2012, 23:50
Arkadaşlar bu arada bilgi olsun diye söylemek istedim, bugün servise gidip sordum klima tesisatı ( kablolar, soket, vs.) bütün halinde satılıyormuş. 273 liraymış. Ben sadece motora giren güç kablosunun soketini sormuştum, tek satılmıyormuş.

StrawBeeRy
30/01/2012, 23:55
aynı sorun bendede var kendi kendine havayı kesiyor felan bazen çalışmıyor kafasına göre takılıyor :)

umit
31/01/2012, 00:29
haydaa buda mı kronik yahu, buna da bir kampanya yapsınlar aynı sorun bende de var, üflemiyor, höh diyor,peygamber demiyor:D, zayıf çalışıyor sürekli, ulan ne bu puntodan çektiğim yahu:( ne kadar kronik var hepsini yaşadım, yaşıyorum,dövecem keratayı:) neyse yaptıracaz yavaş yavaş, inşallah city sorunu çıkarmaz... bi o kaldı, ocağımı söndürdün lan:D

StrawBeeRy
31/01/2012, 00:32
haydaa buda mı kronik yahu, buna da bir kampanya yapsınlar aynı sorun bende de var, üflemiyor, höh diyor,peygamber demiyor:D, zayıf çalışıyor sürekli, ulan ne bu puntodan çektiğim yahu:( ne kadar kronik var hepsini yaşadım, yaşıyorum,dövecem keratayı:) neyse yaptıracaz yavaş yavaş, inşallah city sorunu çıkarmaz... bi o kaldı, ocağımı söndürdün lan:D

hahaahha :D :D kronik kronik diye diye 2006 model gpmi 2010 da başlayarak model yükseltmeye devam ettim ruhsatta 2006 yazıyor ama arabanın kaç model olduğunu bende bilmiyorum :D :D

real
31/01/2012, 19:58
aynı olay bende de var klima ışıkları yanıyor ama üfleme yapmıyor sonra torpito altında gri renkte bir soket var onu parmaklayınca çalışıyor.ne yapmak lazım sadece o soketi değiştiremiyormuyuz?

emrahisilti
31/01/2012, 20:37
benimki 2008 model ve 4 senede böyle saçmasapan bir arıza vermesini anlayamıyorum.Daha önce 3 sene 2005 model eski kasa punto kullandım ve tık demedi.1 kerede 1parçası bozulmazmı..

turbulans
02/02/2012, 21:00
iyi bir usta elektrikçi çözer sanıyorum.kalorifer kablo bağlantıları çok ısınır bu yüzden soketlerde erime yada temassızlık olabilir.takma kafana emrah istanbuldaysan bi yer söyleyim hallederler

emrahisilti
03/02/2012, 00:07
2-3 gündür çalışıyor bende ellemiyorum.İstanbulda olsam bişeyler mutlaka yapılır ama buralarda hiçkimsenin anladığı yok.1-2 aya dönüyorum artık idare etsin diye gözünün içine bakıyorum.Sağolasın hakan

umit
05/02/2012, 00:40
iyi bir usta elektrikçi çözer sanıyorum.kalorifer kablo bağlantıları çok ısınır bu yüzden soketlerde erime yada temassızlık olabilir.takma kafana emrah istanbuldaysan bi yer söyleyim hallederler

hakan söyle bakalım, neresi o yer, seni referans verelim mi?

tayfux
05/02/2012, 18:19
benim eski emotion da aldığım gün yapmıştı polen filtresinin ordan modül gibi bir parça çıkarcılar leyimlerini komple yenilediler çalıştı..

firars
05/02/2012, 18:47
fan hızı otomatik artıyor ama bazen fiziksel olarak üfleme yapmıyor.. sonra birden üflüyor susuyor falan geçen sene 1500 2000 tl lik bi parçadan bahsettiler serviste..

bi daha servisin yanından bile geçmedim.. bu sene pek sıkıntı yapmadı çalışıyor güzel güzel sadece bi kere bi 5 dakika pek oralı olmadı sonra düzeldi tekrar..

CesSpOoL
07/02/2012, 13:16
böyle rezalet olmaz.. kış günü buğulu camla geldim sabah.. bende de yapıyor aynı sorunu.. bi gidiyor bi geliyor kendi kendine...

Misafir047
07/02/2012, 13:20
arabama nazar değmesin maşallah tek bir sıkıntı çıkarmadı daha:)

turbulans
08/02/2012, 00:46
hakan söyle bakalım, neresi o yer, seni referans verelim mi?

özelden msj attım.söylediğim yer fiat yetkili servisi değil arkadaşım.beni referans vermen bişey değiştirmez.ben emraha araba sattım ve yardımcı olmak için yazdım.istiyosan git bi baktır

emrahisilti
08/02/2012, 10:08
böyle rezalet olmaz.. kış günü buğulu camla geldim sabah.. bende de yapıyor aynı sorunu.. bi gidiyor bi geliyor kendi kendine...

aynısı geçen akşam bana oldu.Öyle küfürler ettim ki :)

erothias
14/02/2012, 14:00
2 gündür aynısı bana da oluyor,
Ya ilk çalıştırdığımda hiç üflemiyor,
Ya da üflüyor fakat 1dk sonra susuyor. Bir daha da arabayı kapatıp açana kadar üflemiyor.
Buna bir çözüm bulsak çok memnun olacağım; servise gitmeye çekiniyorum.

real
14/02/2012, 22:32
Torpidonun altında geriye doğru gri bir soket var ondan oluyor,onun değişmesi veya tamir edilmesi gerekiyor ,günü kurtarmak adına çalışmıyorken gri soketi bulup elinizle dokunsanız bile en azından çalışıyor

tayfux
14/02/2012, 22:36
Torpidonun altında geriye doğru gri bir soket var ondan oluyor,onun değişmesi veya tamir edilmesi gerekiyor ,günü kurtarmak adına çalışmıyorken gri soketi bulup elinizle dokunsanız bile en azından çalışıyor
Tarkan hocamın dediği parçanın leyimlerini yenileyin geçer arkadaşlar..

CesSpOoL
05/04/2012, 17:30
hocam şu parcanın bi resmi yok mu bu gün klima açtım ilk açınca çalışıyo sonra susuyor..

kadir07
05/04/2012, 19:15
hocam şu parcanın bi resmi yok mu bu gün klima açtım ilk açınca çalışıyo sonra susuyor..parçanın adı KALORİFER REZISTORÜ PARÇA KODU:55702441 OPAR FİYATI:174TL BUNLARDA RESİMLERİ...;)

CesSpOoL
05/04/2012, 20:00
bu parçayı değişince klima çalışır mı tıkır tıkır doktor bey :)

kadir07
05/04/2012, 20:26
rezistörün lehimlerini kablaolarını önce kontrol ettir istersen belki bi temassızlık falanda olabilir düzelmezse o zaman değiştirirsin. değişince düzeliyor bendede 6-7 ay önce aynı sendeki problemler vardı değiştirmiştim o zaman parçayı 130tl ye almıştım 10tl de elektirikçiye verip halletmiştim...

CesSpOoL
11/04/2012, 08:51
Dün yine yaptı, resimdeki parçanın üzerindeki sokete dokundum düzeldi, umarım lehim kurtarır bi elektrikçiye götürüp deneyeceğim.

Luc
04/06/2012, 11:23
Arkadaslar dun ayni sorun bende de oldu. Bu resimde ki gri parca nerde ? :D

Benim ki de dijital klima, 4. kademeden sonra sapitiyor. Bi ufluyor bi uflemiyor :D 4'e kadar sorun yok ama :D

kadir07
04/06/2012, 11:40
Arkadaslar dun ayni sorun bende de oldu. Bu resimde ki gri parca nerde ? :D

Benim ki de dijital klima, 4. kademeden sonra sapitiyor. Bi ufluyor bi uflemiyor :D 4'e kadar sorun yok ama :Dtorpidonun alt tarfındaydı yukarıda resimlerini paylaşmıştım. önce soketlerini kablolarını ve lehimlerini kontrol ettirin bazen temassızlık yüzünden kesik kesik üfleme yapabiliyor. düzelmezse en son çare olarak değiştirin geçen sormuştuk 175tl civarıydı 150tl gibi bi rakama aldık arkadaşa...

erdiyilmaz
04/06/2012, 11:45
parçanın adı KALORİFER REZISTORÜ PARÇA KODU:55702441 OPAR FİYATI:174TL BUNLARDA RESİMLERİ...;)
benim ikinci defa klima rezistoru yine bozuldu. daha onceden 170tl ye degistirtmistim, simdi yine gitti.

kadir07
04/06/2012, 11:58
benim ikinci defa klima rezistoru yine bozuldu. daha onceden 170tl ye degistirtmistim, simdi yine gitti.geçmiş olsun Erdi benim elektirikçi bana klimayı ara ara kapatıp dinlendir dedi uzun süre çalışınca ısınıp arıza yapıyormuş zaten adam ezberlemiş hepsinde aynı problem olduğu için ben adama sorunu anlatana kadar adam parçayı söküp çıkarmıştı bile...:D

Luc
04/06/2012, 17:15
torpidonun alt tarfındaydı yukarıda resimlerini paylaşmıştım. önce soketlerini kablolarını ve lehimlerini kontrol ettirin bazen temassızlık yüzünden kesik kesik üfleme yapabiliyor. düzelmezse en son çare olarak değiştirin geçen sormuştuk 175tl civarıydı 150tl gibi bi rakama aldık arkadaşa...

Tesekkur ederim. Aksam eve gecince bir bakayim. Insallah benim ki de lehim problemidir.

Luc
05/06/2012, 09:28
torpidonun alt tarfındaydı yukarıda resimlerini paylaşmıştım. önce soketlerini kablolarını ve lehimlerini kontrol ettirin bazen temassızlık yüzünden kesik kesik üfleme yapabiliyor. düzelmezse en son çare olarak değiştirin geçen sormuştuk 175tl civarıydı 150tl gibi bi rakama aldık arkadaşa...

Tesekkur ederim. Aksam eve gecince bir bakayim. Insallah benim ki de lehim problemidir.

Baktım torpidonun altına ama bir sürü kablo vs var. Bu parçayı göremedim . Kadir rica etsem resmini çekebilir misin acaba torpidonun. Çok makbule geçecek:thumbup1:

kadir07
05/06/2012, 13:02
tamam birazdan halletmeye çalışırım

Luc
05/06/2012, 13:35
tamam birazdan halletmeye çalışırım

Tamamdir, tesekkurler :)

kadir07
05/06/2012, 13:42
rezistör torpidonun altında ve en arkada üzerinde barkoda benzer beyaz renkli etiket var fotolardada göreblirsin. zaten kabloların ve soketlerin büyük bir kısmı rezistöre takılı halde.sanırım önündeki kapağı alyanla sökmeden ona müdahale edemezsin tanıdık bi elektirikçi varsa danışmanda fayda var yeri biraz ters olduğu için uğraştırabilir..

Luc
05/06/2012, 14:04
rezistör torpidonun altında ve en arkada üzerinde barkoda benzer beyaz renkli etiket var fotolardada göreblirsin. zaten kabloların ve soketlerin büyük bir kısmı rezistöre takılı halde.sanırım önündeki kapağı alyanla sökmeden ona müdahale edemezsin tanıdık bi elektirikçi varsa danışmanda fayda var yeri biraz ters olduğu için uğraştırabilir..

Eline saglik resimler 10 numara olmus. Parmakladim bu bahsettigin yerleri duzeldi klima dedigin gibi :D

Hafta sonu servise gideyimde yapsinlar bari hahaha

kadir07
05/06/2012, 15:06
walla dükkanın önünde yattım sırt üstü arabanın içine millet ne yapıyo bu diyodur...:D gittiğinde kontrol ettir büyük ihtimal temassızlık vardır zaten söküp düzgünce takarlar ön koltukta oturanların ayağı çarptığı için soketler yerinden çıkabiliyor bazen...

Luc
05/06/2012, 15:25
walla dükkanın önünde yattım sırt üstü arabanın içine millet ne yapıyo bu diyodur...:D gittiğinde kontrol ettir büyük ihtimal temassızlık vardır zaten söküp düzgünce takarlar ön koltukta oturanların ayağı çarptığı için soketler yerinden çıkabiliyor bazen...

Tesekkurler :D

kadir07
05/06/2012, 16:56
ne demek faydamız olduysa ne mutlu.::)..
umarım bi daha sorun çıkarmazda 200tl boşu boşuna para vermezsin...

gurik
05/06/2012, 23:18
polen filtresini geçen yapraklar ses yapıyor. ayrıca filtre tıkalıysa en ufak esinti kalmıyor son kademede.dün serviste temizlettim canavar gibi oldu uçurtma uçur içeride,ama 3 gündür ara ara kesinti yapmaya başladı.Gittikçe de artıyor.devam ederse değiştirelim dediler ediyor maalesef. uzatılmış garantiden değiştirme talep edeceğim.

Luc
06/06/2012, 11:29
polen filtresini geçen yapraklar ses yapıyor. ayrıca filtre tıkalıysa en ufak esinti kalmıyor son kademede.dün serviste temizlettim canavar gibi oldu uçurtma uçur içeride,ama 3 gündür ara ara kesinti yapmaya başladı.Gittikçe de artıyor.devam ederse değiştirelim dediler ediyor maalesef. uzatılmış garantiden değiştirme talep edeceğim.

Neyi degistirecekler?

Sent from my GT-I9100 using 2

gurik
06/06/2012, 19:30
Neyi degistirecekler?

Sent from my GT-I9100 using 2

bugün servise gittim.parça siparişi verildi.komple motor ve rezistör grubu değişecek riske girmeye gerek yok denildi.

levent08
01/08/2012, 14:52
selam arkadaşlar ben size bendeki klimanın başka bir probleminden bahsedeyim başına gelen varmıdır yada sizin arızalıarındanmıdır bilmiyorum klimayı geçen gün çalaştırdığımda ki aracım punto evo ve otomatik klimadır full otomatikde çalışıyordu daha sonra camlara doğru verdim havalandırmayı sonra da ayaklara daha sonra sıcak olunca yüze doğru çevirmek istediğimde hiç bir komutu yemediğini öğrendim baya bir uğraştım olmuyordu bende daha sonra öncam buğu çözücüyü çalıştırdım biraz bekledikten sonra direkt kapadım torpidodan yönlendirmelerin sesi geldi ve klimayı açtım baktım ki düzelmiş ne zaman başka bir yön kullansam aynı şekilde yönlendirmeler bozuluyor ve aynı sistemi tekrarlamak zorunda kalıyorum sizde nedendir?

yardımlarınız için teşekkürler

rbcn
23/10/2012, 22:13
ne demek faydamız olduysa ne mutlu.::)..
umarım bi daha sorun çıkarmazda 200tl boşu boşuna para vermezsin...

Kadir bu parcanin lehimlerini kontrol ettirmek icin hangi ustaya gideyim sorun lehimdeyse degistirmekten kurtulurum

kadir07
23/10/2012, 22:41
Kadir bu parcanin lehimlerini kontrol ettirmek icin hangi ustaya gideyim sorun lehimdeyse degistirmekten kurtulurumİyi bir elektirikçi halleder aslında benim bi usta var akdeniz sanayide benimkinin de önce lehimlerini ve soketleri kontrol etti çalışmaya başladı 2 gün sonra tekrar çalışmadı sonra yenisini alıp değiştik mecburen :( ama adamın başı çok kalabalık olduğu için fazla ilgilenemiyor istesede. geçen sefer klimadan gelen sesi kontrol etsin diye 3 defa gittim en son 3 üncü gidişimde bakabildi klimaya o derece yoğun onun için ona git diyemiyorum...

rbcn
23/10/2012, 23:21
İyi bir elektirikçi halleder aslında benim bi usta var akdeniz sanayide benimkinin de önce lehimlerini ve soketleri kontrol etti çalışmaya başladı 2 gün sonra tekrar çalışmadı sonra yenisini alıp değiştik mecburen :( ama adamın başı çok kalabalık olduğu için fazla ilgilenemiyor istesede. geçen sefer klimadan gelen sesi kontrol etsin diye 3 defa gittim en son 3 üncü gidişimde bakabildi klimaya o derece yoğun onun için ona git diyemiyorum...

Hmm sehir icinde varmi peki gidilebilecek bi yer

sent from my new ipad

kadir07
23/10/2012, 23:35
Eski sanayide çıraklık eğitimin arkasında Karayel oto elektirikte Mustafa usta var tanıdık biri yoksa ona git iyidir oda...

gokhanaksaray
28/02/2013, 18:56
çok teşekkürler konu hakkında bilgi veren herkeze ya benimde söket çıkmış sanırım önde oturanın ayağı falan çarpmış şimdi sorunum haloldu servise gidip para vermekten kurtuldum :)

Ziyaretci035
28/02/2013, 19:34
3, 5 adet direnç grubuna kesinlikle 550tl vermem. Otururum, kendim tamir ederim.

Sony Ericsson Xperia Ray cihazından 2 ile gönderildi.

seyrusefer
07/06/2013, 13:27
arkadaşlar bu sorunlar sadece fiatlarda mı var yoks bütün araçlarda oluyor mu nasıl bir arabaya düşmüşüz herşey ktonik problem
klima, direksiyon soyulması. city arızası ne bunlar arkadaş

gokhanaksaray
20/11/2013, 18:23
kesinlikle klima kesik kesik çalışıyor yani kafasına göre bazen üflüyor ise sorun rezistörde sanayide 100 liraya taktırdım ve sorun ortadan kalktı ...

fatihhhh
28/12/2013, 09:24
aynı sorun bende de oldu.
önce bir parmaklayayım,
olmazsa elektirkçide lehimleteyim.
gene olmazsa gri parçayı değiştireyim.
bakalım hangisi işimi görecek.

ygttt54
28/12/2013, 12:07
230 + 30 lira işçilikle orjinal olarak ağustos ayında değiştirdim kaynak falan yapılıyor ama en fazla 3ay daha ömrü uzar malesef başka çağresi yok

usermm1
28/12/2013, 12:15
birşey ne kadar komplike olursa o kadar çok arıza yapıyor. bak benim manuel klimaya taş gibi :)

fatihhhh
28/12/2013, 16:39
birşey ne kadar komplike olursa o kadar çok arıza yapıyor. bak benim manuel klimaya taş gibi :)

kesinlikle katlıyorum ama bazı donanımlar varki olmazsa olmazlardan.
dijitalde benim için şimdilik böyle.
üstelik çift bölmeli olmasıda şart.
aile kavgalarının önüne geçiyor. ;)

okn61
13/01/2014, 22:51
punto dizel kullanıyorum dinamik model, sıcak fan modundayken kendi kendine bazen yükseliyor fan ve bir süre sonra azalıyor,biraz sonra tekrar yükseliyor...
devrelerde problemmi var acaba anlayamadım

kadir07
13/01/2014, 23:15
punto dizel kullanıyorum dinamik model, sıcak fan modundayken kendi kendine bazen yükseliyor fan ve bir süre sonra azalıyor,biraz sonra tekrar yükseliyor...
devrelerde problemmi var acaba anlayamadımYukardaki postlarda belirttiğim gibi sizinde sıkıntı rezistörle ilgili.Önce lehim,kablo ve soketleri konrtol ettirin bunlarda sıkıntı yoksa son çare rezistörü değiştirin

akillideli
16/01/2014, 09:05
2 yılda ömrümü yedi punto, aracı komple yeniledik :)... arkadaşlar aynı sorun bende de var üflemiyor zaten olmayanı yok tüm kronik problemleri yaşadım artık bismillah la biniyorum araca korkudan bugün neresi arıza yapacak diye,
cevap yazan arkadaşlara teşekkürler her zaman ki gibi yine çözüm bulunmuş :)... bakayım bende şu rezistöre olmadı onu da alayım

erenaydogan
16/01/2014, 09:54
ya o sorun bende de var açtığımda sankı ıcınde buz parcaları kırılıyo gıbı oluyo bazen cok guzel ufluyo bazem ınadınamıdır nedır helekı soğuk havalarda calısmıyo ufleme yapmıyo sımdı masraf cıkaracak bılıyorum dıye gıtmeye cekınıyorum acıkcası sanayıde yaptırsam guven vermıyo kararsızım bende...

fatihhhh
03/03/2014, 13:44
geçenlerde klima fanı gene çalışmadı.
araç buğu yapıyor ve yolu göremiyorum, sıkıntılı bir durumdaydım,
torpido altında sağ tarafında ne olduğunu bile bilmediğim birşeyi ykarı kımıldattım,
elimle biraz kaldırdım, anında çalıştı.
bir temazsızlık olmuş herhalde.
şimdilik bir sorun yok gibi.

fatihhhh
08/04/2014, 12:28
gittikçe sıklaştı bu çalışmama,
kurcaladım olmadı,
sonra araba yolda giderken bi çukura düştü, çalıştı. :)
şu an çalışıyor ama,
artık daha fazla zorlamayayım da servise bi göstereyim.

fatihhhh
11/04/2014, 18:05
servise gittim, rezistörü değişelim dedi.
80 tl rezistör, 30 tl işçilik toplamda 110 tl. 19 nisan cumartesiye randevu aldım, bakalım,
şu an çalışıyor, ama anlık gidip geliyor.

Sonsuzluga
11/04/2014, 18:50
servise gittim, rezistörü değişelim dedi.
80 tl rezistör, 30 tl işçilik toplamda 110 tl. 19 nisan cumartesiye randevu aldım, bakalım,
şu an çalışıyor, ama anlık gidip geliyor.

Hocam klimayı
En yüksek seviyeye getirince bende de aynı sorun var aniden kesiyor aniden hava veriyor ayni sorun mu ?

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

fatihhhh
14/04/2014, 12:01
Hocam klimayı
En yüksek seviyeye getirince bende de aynı sorun var aniden kesiyor aniden hava veriyor ayni sorun mu ?

bilmiyorum,
ama ilk 5 sayfayı okursan sorunumuz ve çözümümüz ortak,
seninkinden emin değilim.

erdiyilmaz
14/04/2014, 12:47
Rezistörün elektrik bağlantı soketi aşırı ısınıp kömürlenme yapıyor o da temassızlık yapıyor ve fan motorunun elektriğinin kesilip gelmesine neden oluyor. Bir rezistör ve iki sefer de soket değiştirdim ama benzer sorun tekrar edince soketi komple iptal edip kabloyu doğrudan rezistöre lehimlettim sıkıntı kalmadı :)

Luc
15/04/2014, 07:52
Evet arkadaşlar, kabloyu direkt bağlamadan sorun çözülmüyor.

Sent from my GT-I9300 using

Sonsuzluga
15/04/2014, 13:22
Rezistörün elektrik bağlantı soketi aşırı ısınıp kömürlenme yapıyor o da temassızlık yapıyor ve fan motorunun elektriğinin kesilip gelmesine neden oluyor. Bir rezistör ve iki sefer de soket değiştirdim ama benzer sorun tekrar edince soketi komple iptal edip kabloyu doğrudan rezistöre lehimlettim sıkıntı kalmadı :)

Peki ben pek anlamam yaptirmak istersem ne demem lazım ustaya :) oto elektrikci felan anlarmi yoksa servise mi gitmek lazım

fatihhhh
06/05/2014, 14:35
servisteki 80 tl rezistör aracıma uymadı,
yenisini sipariş vercez dediler, tamam dedim.
yenisini takdılar. ama fiyat 275 tl oldu. :(
yeniyi taktığmızdan bu yana problem yok şimdilik.
1 yıl içinde etkrarlarsa bende bu parçayı iade edip, 275 tl geri alıp lehimletme işlemi yapacağım.

Efeylcn
14/06/2015, 12:27
Arkadaşlar Konu Hort Servis Dışında uygun fiyatlı rezistör bulmam gerekiyor servis 300tl çekiyor..

byadrenalin
14/06/2015, 15:13
Parçacılarda 170 falan olması lazım

Arrest
15/06/2015, 00:17
250 tl

gabartey
04/08/2016, 13:04
kışın bir şey yapmıyor yetkili servisten fiyat aldım tamamen kablo tesisatını değiştiriyor oda 1600 tl dediler.

mustafagrande
12/05/2019, 21:00
İyi aksamalar konuyu hortlatayim.. 2006 Grande Punto dijital klima sorunum var .. klima sogutmuyor araç devirden düşüyor klimayı acinca .. bir tane ustaya gösterdim kompresör devreye girmiyor dedi .. açılıp bakılması lazım diyor .. kompresör devreye girmiyorsa aracin devirden düşmemesi gerekmiyor mu? Bilgisi olan var mi?