PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2007 1.4 Fire Volan Dişlisi

pegasuss
28/01/2012, 20:51
Merhaba arkadaslar,
2007 Model Grandepunto 1.4 Benzin+LPG li arabamin marsina bastigimda bazen rahatsiz edici bir ses cikariyor ve marş atesleme yapmıyor,
kontagi kapatip acınca tekrar calistirdigimda normal calisiyor.
Oto elektirikciye goturdugumde Volan Dişlisinin bir kısmında bozulma oldugunu ve degismesi gerektigini soyledi.Birde Bende cikma volan dişlisi aramaya karar verdim.

Bildiginiz cıkma Volan Dişlisi bulabilecegim yerler var mı?
Tesekkurler....

halils2
28/01/2012, 23:27
o volan dişlisi deil marş motoru dişlisidir arada kaçırma yapar kontağı kapatıp açtığında sağlam dişli volana denk gelir araban çalışır ya da denk gelmez tekrar marş yapman gerekir. volan dişlisi kolay kolay dağılacak bir dişli değildir.

oki48
28/01/2012, 23:36
Servise gidip kontak gövdeside olabilir aynı ses bende de vardı. 15 marştan birinde bu sesi yapıyordu. Gövde değişti halloldu. 350 tl gibi bi masraf çıkardı

GP COSKUN
29/01/2012, 12:42
volan da belli oranda bir bozulma var ise yani dişleir komple aşınıp kırılmadıysa
önce sadece marş dişlisini değiştir
büyük ihtimal düzelecektir
ama volan dişlisindeki hasar büyükse volanıda değiştireceksin
zaten volanıda değiştiresen marş dişlisini değiştirmek gerek o yüzden ilk olarak marş dişlisini değiştir sonra volana yönel

pegasuss
29/01/2012, 23:52
Sunu soyluyeyim ozel servisteki oto elektrikcim bana sorunu gosterdi,
Volan dişlisinin ve marş motoru dişlisinin bir kismi yemis. dolayisiyla sorun zaten belli yani ben sorun nerden kaynaklandigini biliyorum. Sadece degisik cozum onerileri ogrenmek istiyorum. Yoksa sorun volan ve marş moturu dişlisinde.
Dedigim gibi dislideki 2-3 cm lik yerde bozulma var.
Arabayi calistirirken o kisma denk gelirse(zaten 10-15 calistirmada bi denk geliyor), cok rahatsiz edici bi ses cikariyor ve kontagi kapatip acinca normal calistiriyorum zaten.
Cozum onerisi olarak birisi bana volan dişlisini ters çevir dedi bana mantikli geldi ama tabii olayi cok iyi bilmedigimden olur mu olmaz mi bilmiyorum.

Dedigim gibi cikma volan dişlisi bulmam mumkun mu??(ustam bana maliyeti volan dislisi+ marş moturu dişlisi+işçilik 750 tl cikardi.) Su an bu mailyeti kaldiraramam. Ancak bu sekilkde arabayi kullaniyorum ama kafam rahat degil cikma bulursam degistireyim diyorum, maddi durumum su an yenisini kaldiramaz.
Cok teşekkürler cevaplariniz için