PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : punto evo abs

enigmaa37
28/01/2012, 19:34
Arkadaşlar araçlarımızın ön frenler disk arka frenler ise kampana,merak ettiğim konu arka frenlerde abs sistemi var mı?Ayrıca bu durumun dezavantajları nedir?

USTA
28/01/2012, 20:34
ABS sadece ön frenlere hükmetmez,4 tekerdeki frenleri kontrol eder.
4 tekerde disk olması her zaman için daha güvenlidir ama nedense Fiat arkalarda kampana sisteminden vazgeçemiyor...

effect1903
28/01/2012, 20:37
Anti bloke fren sistemi (abs) tüm tekerlekleri kontrol eder ani frende kilitlemeyi önler.. Bizim t-jetlerde 4 teker disk fren..

EvoKoray
28/01/2012, 20:43
arkalar kampana olmasına rağmen frenlerden çok memnunun arkamda ne BMW ler zorla durdu :)
Karda bi kere kızakladı o da yokuş inerken onun dışında karlı ve ıslak yollarda ani frenlerde yada duruşlarda hep ABS vuruyor.
20.000 bakımında usta frenleri hiç kullanmıyormusun dedi sıfır gibi maşallah :D

celenlee
28/01/2012, 22:04
arkalar kampana olmasına rağmen frenlerden çok memnunun arkamda ne BMW ler zorla durdu :)
Karda bi kere kızakladı o da yokuş inerken onun dışında karlı ve ıslak yollarda ani frenlerde yada duruşlarda hep ABS vuruyor.
20.000 bakımında usta frenleri hiç kullanmıyormusun dedi sıfır gibi maşallah :D

Kizaklamamasi gerekmez miydi?

ankkbl
28/01/2012, 22:14
Mükemmel bi ARAÇ İÇİN 10 ADIM.........OKUYUN LÜTFEN
1-Ford Fiesta = Denge sorunu!!!!
2-Renault Clio = Yedek parça çook pahalı..!!!
3-Toyota = Çok basit ve biçimsiz.!!!Yedek parça pahalı bakım sıkıntısı var.
4-Opel Corsa,Astra Class 3= Eşşek ölüsü gibi ağır ve yakıt düşmanı.
5-peugeot 207-307= Mekanik çok zayof 30000 de motoru kucakla.!!!
6-Honda Jazz ve city = Türkiyede tutulmayan bi araç.
7-Hyundai İ20-İ30= Boya problemi çok fazla boya atması asşırı derece yaşanıyor!!!
8- Skoda fabia= Vestel-Regal, Arçelik-Altus gibi Buda yan sanayi bi araba!!!
9-mercedes-bmw = Çok pahalı baba arabası...
10 numara Fiat Grande Punto, Punto Evo, Punto YUKARIDAKİ SORUNLAR YAŞANMAZ... :D

EvoKoray
28/01/2012, 22:19
Kizaklamamasi gerekmez miydi?

aracın orjinal lastikleri üzerindeydi kış lastiği almadım , 10 metrelik yokuşta buz ve kar olunca yokuşun başında ABS vura vura iniyordum son 3-4 metre kala direksiyonu döneceğim yöne doğru çevireyim dedim ve o şekilde kızakladı düzelteyim derken aşağı inmiş oldum zaten sonra devam ettim

diesel32
28/01/2012, 22:32
birincisinde viraja hızlı girmiştim diğerinde ise önüme aniden yan şeritten öküzün biri fırlayıp fren yapınca frene ani bastım... ikisinde de abs devreye girdi ve gayet iyi bir frenleme yaptı... seviyorum arabamı :)

reddragon
29/01/2012, 16:25
ABS ile kampana ya da disk oluşunun bir olmusuzluğu yok...
Kampana daha ucuz diye diğer markalarda da B sınıfı araçların arkaları kampanaydı. Yeni yeni korelilerde disk oldu arkalar. T jetlerde de full disk var...