PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Farlar kendiliğinden yanıyor. YARDIMM!!!!

sermur
27/01/2012, 17:54
Arkadaşlar geçen gün bi konu açmıştım parklardan akü bitti diye. sorun dahada büyük sanırım. Farlar kendiliğinden gece durduk yere açılıyo. komşular telefon ediyo farların yine yanıyo diye. Far butonu tamamen kapalı halde. Uzunlar yanıyo hemde. İnip arabayı çalıştırıyorum farları kapatıp açıyorum hem kısada hem uzunda sadece uzunlar yanıyo. Akünün kutup başını söküyom gece artık. Sorun ne olabilir acaba.

pertry
27/01/2012, 19:23
Roleyi kontrol ettirin

krm1983
27/01/2012, 19:32
sigorta kutusu

halils2
27/01/2012, 19:43
keremin de dediği gibi motor kaputu altındaki sigorta kutusu içerisindeki röleleri kontrol ettirin forumda geçen ay aynı konu açılmıştı ve kaput altındaki siyah kapak içerisinde olan rölenin birinde sorun olduğundan farlar yanabiliyor iyi bir elektrikçi ya da biraz beceeriniz varsa kendinizde arızalı olan röleyi bulup değiştirebilirsiniz

salih erdogan
27/01/2012, 19:58
2006 Grande Punto 1.3 Multijet 90 HP - 6 İleri Emotion aracım var. Şu aralar elektriksel mi yada elektronik mi bilemiyorum problem yaşıyorum. Yaklaşık 2 hafta önce araç sabah çalışmadı. Acil servisi çağırdım, geldi ve akü zayıf diye teşhis koydu. Aküyü Varta 60 Amper olarak değiştirdim. (Orijinali 50 Amper küçük) Ancak araç yine çalışmadı. Park ediyorum stop ediyorum. 1 dakka geçmeden çalıştırmak istiyorum garip bir şekilde bütün ışıklar yanıyor, sadece hararet ışığı yanmıyor ve marşa basmıyor. Tekrar farklı bir servis çağırdım ve söylediği şey sol ön çamurluk davlumbazı yırtık olduğundan akünün yanındaki sigorta kutusuna su girdiğini ve sigorta kutusunun değişmesi gerektiğini ve 2000TL civarı bir masrafı olduğunu söylediler. Ben sanayi de daha uygun bir fiyata sigorta kutusunu temizlettim. Neyse düzeldi diye düşünürken bir kaç gündür sürekli farları kısa modunda açıyorum. Kendi kendine uzunlar yanıyor ve farları komple kapatana kadar sönmüyor. Aynı şekilde sis farları da kapalı olmasına rağmen yanıyor. Böyle bir durumla daha önceden karşılaşan biri var mıdır? Yada bana yardımcı olabilecek kimse ? Şimdiden teşekkürler.

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Yardımlarınıza ihtiyacımız var ..

Du Hast
27/01/2012, 21:16
arkadaşar havalar malum karlı yağmurlu. sigorta kutunuz büyük ihtimal su aldı ve rölede kısa devre yaptırıp farlarınız yanıyor. acilen elektirikçiye gidip sigorta kutunuzu kontrol ettirin.

sermur
02/02/2012, 23:20
Arkadaşlar sorunu buldum. Far butonu arızalı. Kontağı çıkardıktan sonra araç sellektör yapabiliyor. Fakat bende uzunlar aynen yanmaya devam ediyor. Taa ki kontağı tekrar açıncaya kadar.

Bolu_Beyi
02/02/2012, 23:42
O dediğin Follow Me Home Far özelliği olmasın? Kontağı kapadıktan sonra sellektör kolunu çekerseniz farlarınız 60 sn. yanar...

gurik
03/02/2012, 16:25
30 60 120 240 sn olarak her kendinize çekişinizde artar fallow me.Ancak sadece kısa hüzmelerle çalışır.burada sanki kısa devre veya elektriksel bir hata var. bence vakit kaybetmeden bir cihaz arıza tespiti yaptırın. far rölesi, sşnyal kolu arızası kontak yapışması veya kablo teması olabilir. en uç ihtimal ecu farlara fallow me yanma emri verebilir.

timurgoksel
05/02/2012, 01:52
follow me sırasında sadece ön farlarmı yana yoksa hem ön hem arkamı?

Bolu_Beyi
05/02/2012, 03:01
Dikkat etmedim ama Kronik olarak önler yanınca arkalarda yanmalı..

SKELETER
05/02/2012, 03:36
follow me sırasında sadece ön farlarmı yana yoksa hem ön hem arkamı?

Arkada yanıyor

timurgoksel
05/02/2012, 17:33
Arkada yanıyor

peki yanmıyorsa ?:-)

HasanAliz
05/02/2012, 23:11
klasik punto hastalığına yakalanmışsınız. :) zaten bu araçlar maalesef 5 seneyi devirince perti çıkıyor. klasik far kolu arızası sendromu var.

farları düzeltsenizde bu sefer teyp tuşlarınız soyulacak onlar düzelse amortisör takozları onlar düzelse city onlar düzelse ... uzayıp gider :)