PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir kaç soru

Mentor
26/01/2012, 20:07
1- Araç koruma sıstem arızası yada şifresi bazen bu uyarıyı alıyorum araca calısmıyor 3-4 deneme calısıyor araba neden olabılır?
2- dıreksıyon kumandasından cd degıstırmek ısıtıyorum aux gecıyor sureklı ses kısarken ses yukselıyor teyp resetledım ama duzelmedı neden olabılır
3- klimada yada fanda 1-2 sevıyede orta kısımda hava cok az gelıyor bunu nasıl yukseltebılırım daha onceden daha kuvvetlı hava uflerdı suan dususte bu sorunları nasıl duzeltebılırım

kara kız
27/01/2012, 11:56
1.anahtarındaki immobilzer cihpinde sorun olobilir,yada kontakta sorun olabilir
2.airbag makarası,airbag spirali arızası başlangıcı ilerleyen donemlerde airbag lamban yanıcak sinyanllerin devre dısı kalıcak kornan çalmıcak..
3.polen filtren kirlenmiş tıkanmış olobılır buna ek olorak filtre kapağın kırık ise siddetı dsebılır birde araç içi sirkülasyanı kapatırsanız bir nevze havalandırmanın şiddeti yukselır.

mahhony06
27/01/2012, 14:05
Arabanın bakım zamanı gelmiş.

Mentor
27/01/2012, 18:47
2.airbag makarası,airbag spirali arızası başlangıcı ilerleyen donemlerde airbag lamban yanıcak sinyanllerin devre dısı kalıcak kornan çalmıcak..
3.polen filtren kirlenmiş tıkanmış olobılır buna ek olorak filtre kapağın kırık ise siddetı dsebılır birde araç içi sirkülasyanı kapatırsanız bir nevze havalandırmanın şiddeti yukselır.
fıltrelerı yenı degıstım arac ıcı sırkulasyon kapalı oldugu halde sıddetı cok dusuk ama fıltre kapagına bı bakayım olmadı komple bakıma sokarım aracı

keops18
31/01/2012, 22:22

2. madde doğrumudur bendede aynı sorun var...

car_audio96
01/02/2012, 07:36
dıreksıyon kumandasından cd degıstırmek ısıtıyorum aux gecıyor
klimada yada fanda 1-2 sevıyede orta kısımda hava cok az gelıyor bunu nasıl yukseltebılırım daha onceden daha kuvvetlı hava uflerdı

yukarıdaki sorunlar bendede var . ayrıca polen filtrem yok

eskibur
01/02/2012, 16:42
2. maddenin tuşlardan olduğunu düşünüyorum

kara kız
01/02/2012, 17:25
2. madde doğrumudur bendede aynı sorun var...

kesinlikle doğru. sinyal kartı arızası olorak aratın forumda bilgiye ulaşırsınız.bu sorunun tuşlarlan alakası yok tusların mekaznızması boyle bir sorunu teskıl edicek yapıda değil.zamanla görüceksiniz zaten saydığım tum sıkıntıları bir bir yaşıcaksınız.. 400 liralık trişkadan bir parça..ama işlevi çokk..

Mentor
01/02/2012, 19:34
immobilzer sorununu cozdum anahtardakı pılın yenısını aldım bu arada forumda okumustum akuden yaknaklanır dıye akuyu kontrol ettım tek kutup bası yerınden cıkmıs arabayı sallayınca aku devre dısı kalmaya basladı ve immobilzer hatası aldım kutup basını sıkınca sorun cozuldu

Mentor
01/02/2012, 19:36
2. maddedekı sorun bende 1 yıla yakındır var suana kadar sorun cıkarmadı ama ılerde ne olur bılemem

GP COSKUN
01/02/2012, 21:02

bu tesbitlerin üzerine yorum yapılmaz

ancak alkışlanır :toot0000:
hepsine harfiyen katılıyorum