PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Xenon fardan anlayan aranıyor..

VooDoo
26/01/2012, 19:10
arkadaşlar ben xenon farlarımı ve sis lambalarımı değiştiricem şimdi sitelerde h4 h5 h6 h7 falan filan gidiyo bende grande punto var 2008 model aşağıda bir link paylaştım bana biraz zaman ayırırsanız çok sevindirik olurum ;) bizim arabalarda hangisini kullanıyoruz yani farlarda h 1 mi 2 mi 3 mü :) sis lambalarında hangisini kullanıyoruz ? lütfen biraz zaman ayırın bana :)

Xenon Far Kit, xenon aydınlatma kitleri, BT Car, Dreamcar, Modacar, Oscar, Monza, Philips, StarTime, Photon, Z Tech (https://www.hepsiburada.com/liste/department.aspx?categoryId=271585&sc=4)

yukardaki linkte mesela hangisini farlar hangisini sisler için alabilirim.. en mavi olanı almak istiyorum benim bildiğim 8000 k en mavi olanı yani en koyu mavi olanı yanlış söylüyorsam düzeltin lütfen..

OzzY
26/01/2012, 19:32
şimdi yardım etmesine edeyim, orjinal farlarda H4 sisler H1 ama lütfen kullanmayın şu çakma zenonları. farlarımız halojene göre üretilmiş tasarlanmış farlar. siz buna bilmem kaç kat fazla lümen dayayınca reflektörün hiç bir anlamı kalmıyor dağ taş aydınlanıyor siz önünüzü daha aydınlık görüceksiniz diye önünüzdeki karşınızdaki sürücüler önünü göremiyor. madem zenon istiyorsunuz kıyın paraya taktırın bixenon mercek...

VooDoo
26/01/2012, 19:37
birdaha çakma almam zaten yanmıyo xenonlarım hepsiburada sitesinden philips alıcam artık.. lümen ne demek? h1 anlamı nedir yani h7den farkı nedir ? 8000 k olan en mavi olan değilmi ozzy ?

xenon mercekleri önermiyolar aslında nedenini bende bilmiyorum

VooDoo
26/01/2012, 20:19
hala güncel :)

Mentor
26/01/2012, 20:50
xenonda en ıyı goruntuyu mercekli farlarda alırsın diğer turlu karısı tarafı rahatsız edersın mercek ayarını 2 yada 3 getırmen lazımkı karsı taraf rahatsız olmasın h1 h7 lamba modelı yada yapısı olabılır
https://img97.imageshack.us/img97/5630/xenonsr2.jpg

VooDoo
26/01/2012, 22:27
https://a1201.hizliresim.com/t/u/24gsx.jpg (https://bit.ly/c25MCx)

tonymontana
26/01/2012, 22:45
ben şahsen merceksiz xenon takan adamlara bildiğim tüm küfürleri ediyorum içimden.

VooDoo
26/01/2012, 22:52
ben şahsen merceksiz xenon takan adamlara bildiğim tüm küfürleri ediyorum içimden.

eminim o adam perişan oluyodur o küfürlerin karşısında

bu arada resim bi çok kişinin işine yarar mutlaka ;)

tonymontana
26/01/2012, 23:03
eminim o adam perişan oluyodur o küfürlerin karşısında

bu arada resim bi çok kişinin işine yarar mutlaka ;)

perişan olup olmamasını umursamıyorum. başkalarına saygı göstermekten aciz insanların varlığına kızdığımdan dolayı arkasından küfredip rahatlıyorum diyelim.

maalesef dengesiz,saygısız insan çok trafikte. en başında da merceksiz xenon takanlar.

ayrıca aracın kullanım kılavuzunda tüm ampullerin çeşitleri ve wattları yazıyor, resme lüzum yok.

VooDoo
26/01/2012, 23:53
perişan olup olmamasını umursamıyorum. başkalarına saygı göstermekten aciz insanların varlığına kızdığımdan dolayı arkasından küfredip rahatlıyorum diyelim.

maalesef dengesiz,saygısız insan çok trafikte. en başında da merceksiz xenon takanlar.

ayrıca aracın kullanım kılavuzunda tüm ampullerin çeşitleri ve wattları yazıyor, resme lüzum yok.

herkes senin gibi bilgili değil o yüzden benim gibi bihaber olanlar vardır diye koydum..

Mugen_punto
27/01/2012, 00:40
Yeni bir duyuma göre sonradan takılan xenonlar ağır kusurlu sayılıp muayeneden geçmiyormuş bilginize... eğer sonradan taktırdığınız xenon far varsa muayeneye gitmeden söktürün ve normal ampül taktırın..

OzzY
27/01/2012, 06:06
birdaha çakma almam zaten yanmıyo xenonlarım hepsiburada sitesinden philips alıcam artık.. lümen ne demek? h1 anlamı nedir yani h7den farkı nedir ? 8000 k olan en mavi olan değilmi ozzy ?

xenon mercekleri önermiyolar aslında nedenini bende bilmiyorum

orjinal fara takacağın her türlü zenon çakmadır abi ister philips olsun ister başka bişey. orjinali 4300K olur bi kere :) mavi vs farlarla yağmurdada sıkıntı yaşarsın.

lümen ampulden çıkan ışığın şiddeti. h1 h7 vs ampulun şekli. aracın duyu neyse ondan takmak zorundasın, tasarım olayı yani.

M@GIC
27/01/2012, 15:41
h4 farlarda yani bizim araçlardaki gibi uzun ve kısa tek ampulden ise xenon donüşümüden randıman alınmıyor.
İdeal kesim noktasın denilen far aydınlatma noktası ayarı çok zor ayarlanıyor.
Ayarlansa bile uzun kısımı sadece gök yüzünü aydınlatıyor. Gece uzun yollarda kullanılmıyor.

Marka felanda pek fark etmiyor hepsi bir birin aynısı. Ben 3 defa bu kitlerden aldım
ilki philps ama zar zor far ayarı yapıldı sonra uzun/kısa çalışmamya başladı söktüm geri verdim
sonra monza 8000 K taktım duruyorken ii gibi geldi ama özellikle yağışta hiç bi şey görmeyince
6000K çevirdim tamam ii derken yine uzun/kısa bozuldu.

Sonunda mercekli far dönüşümü yaptım ve 4300 K orjinal renk seçtim. yaklaşık 1,5 sene oldu, ne karşıdakini rahatsız ediyor. ne de yolu görememekten şikayetçiyim.

lektonstar17
27/01/2012, 16:46
h4 farlarda yani bizim araçlardaki gibi uzun ve kısa tek ampulden ise xenon donüşümüden randıman alınmıyor.
İdeal kesim noktasın denilen far aydınlatma noktası ayarı çok zor ayarlanıyor.
Ayarlansa bile uzun kısımı sadece gök yüzünü aydınlatıyor. Gece uzun yollarda kullanılmıyor.

Marka felanda pek fark etmiyor hepsi bir birin aynısı. Ben 3 defa bu kitlerden aldım
ilki philps ama zar zor far ayarı yapıldı sonra uzun/kısa çalışmamya başladı söktüm geri verdim
sonra monza 8000 K taktım duruyorken ii gibi geldi ama özellikle yağışta hiç bi şey görmeyince
6000K çevirdim tamam ii derken yine uzun/kısa bozuldu.

Sonunda mercekli far dönüşümü yaptım ve 4300 K orjinal renk seçtim. yaklaşık 1,5 sene oldu, ne karşıdakini rahatsız ediyor. ne de yolu görememekten şikayetçiyim.
Son aldığınız kit ne kadara maloldu ?

lektonstar17
27/01/2012, 16:49
Arkadaşlar 2011 evom var sis farları dahil bizenon 4300 yada 6000 k bir set ne kadar malolur acaba ? marka model konusundada yardım ederseniz çok sevinirim.

M@GIC
28/01/2012, 09:59
Arkadaşlar 2011 evom var sis farları dahil bizenon 4300 yada 6000 k bir set ne kadar malolur acaba ? marka model konusundada yardım ederseniz çok sevinirim.

Farları mercekli dönüşüm 500 TL ben hazır tampon sökülmüşken sisleride xenon yaptım her ikisinde de 4300 orjinal renk kullandım. renk hafif sarıya kaçıyor ama her koşulda aydınlatma en üst düzeyde. Birde farlar açılmışken angel halkadan takıldı.

farlar dönüşümü + sisler + montaj + ayarları 600 buldu.

fota
28/01/2012, 10:46
Farları mercekli dönüşüm 500 TL ben hazır tampon sökülmüşken sisleride xenon yaptım her ikisinde de 4300 orjinal renk kullandım. renk hafif sarıya kaçıyor ama her koşulda aydınlatma en üst düzeyde. Birde farlar açılmışken angel halkadan takıldı.

foto var mi?

ares666
28/01/2012, 12:11
arkadaşlar sislere xenon takılırken sisin arka plastik kapağını deliyorlar mı??? uygulama nsıl oluyor ???

VooDoo
28/01/2012, 14:46
bende bixenon taktırcam sadece mercek takılması 500 tl hala araştırıyorum...

istanbul anadolu yakasında bi yer buldum sadece bu işi yapan başka bilen varsa yazabilir mi ?

lektonstar17
28/01/2012, 15:03

hayırlı olsun.resim ekleyebilirsen harika olur.nasıl durduğunu görmek isteriz.

anily
28/01/2012, 15:36
merceksiz xenon takma arkadaşım hele farların h4 ise.
işi bilen bi ustaya farlarını açtırıp mercek taktır
yada elinden geliyorsa buradan bakıp uygulayabilirsin
yanlız uyarayım bu iş göründüğü kadar kolay bi iş değil
Xenon Mercek - Xenon Mercek sitesine hoşgeldiniz (https://www.xenonmercek.com/howto.html)

M@GIC
29/01/2012, 00:12
evet sislerin arkasıdaki kapağın kenarını deiliyorlar. ama silikonla güzelce izolasyon yapınca taş gibi oluyor.

Bu işlemi bostancıda birisi var ben ona yaptırdım. işçiliği temiz gayet güzel yapıyor.

resimleri vardı ama bi türlü bulamıyorum sanırım bozulan flashta kalmış. Yakında olsa hemen fotoları çekerdim.
Kar dolayısıyla aracı kapalı garajıma park ettim. Malum amele çok kapının önünde bile arabayı haşat ediyorlar :(

ares666
29/01/2012, 12:31
evet sislerin arkasıdaki kapağın kenarını deiliyorlar. ama silikonla güzelce izolasyon yapınca taş gibi oluyor.

Bu işlemi bostancıda birisi var ben ona yaptırdım. işçiliği temiz gayet güzel yapıyor.

resimleri vardı ama bi türlü bulamıyorum sanırım bozulan flashta kalmış. Yakında olsa hemen fotoları çekerdim.
Kar dolayısıyla aracı kapalı garajıma park ettim. Malum amele çok kapının önünde bile arabayı haşat ediyorlar :(

teşekkür ederim dün yaptırdım güzel oldu yakında fotoları yüklerim...

VooDoo
29/01/2012, 22:11
merceksiz xenon takma arkadaşım hele farların h4 ise.
işi bilen bi ustaya farlarını açtırıp mercek taktır
yada elinden geliyorsa buradan bakıp uygulayabilirsin
yanlız uyarayım bu iş göründüğü kadar kolay bi iş değil
Xenon Mercek - Xenon Mercek sitesine hoşgeldiniz (https://www.xenonmercek.com/howto.html)

bostancı sanayide bi yer var FAR TEMİZLİĞİ STOP VE FAR TAMİRİ LED VE MERCEK MONTAJI ÖZEL TASARIMLAR (https://www.fartemizligi.net/) buraya götürücem büyük ihtimalle

ares666
30/01/2012, 11:33
bostancı sanayide bi yer var FAR TEMİZLİĞİ STOP VE FAR TAMİRİ LED VE MERCEK MONTAJI ÖZEL TASARIMLAR (https://www.fartemizligi.net/) buraya götürücem büyük ihtimalle

link açılmıyor ama bi bakarmısıız...bende mi bi sıkıntı var acaba:S

ares666
30/01/2012, 11:34
açıldııı sorun bendeymiş :D

ares666
30/01/2012, 11:46
sağlam bir yere benziyor arkadaşlar ama malum istanbul herkes gidemez benim gibi ta sinoptan oraya yaw niye buralarda olmaz ki böle işler :S